Ubezpieczenie turystyczne online - co musisz wiedzieć?

  • 19.09.2019, 08:33 (aktualizacja 19.09.2019, 17:38)
  • Mariusz Strzepek
Ubezpieczenie turystyczne online - co musisz wiedzieć?
W przypadku samodzielnie organizowanych wyjazdów mamy na głowie mnóstwo rzeczy do załatwienia, co wymaga wiele czasu oraz dopełniania licznych formalności. W natłoku obowiązków możemy nie mieć czasu, aby odwiedzić agenta ubezpieczeniowego lub po prostu o tym zapomnimy. Tymczasem ubezpieczenie turystyczne jest elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie podróż, gdyż pozwala skoncentrować się w pełni na wyjeździe i nie martwić się ewentualnymi kosztami związanymi z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Na szczęście odpowiednią polisę można komfortowo nabyć także przez internet.

Dlaczego warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

Bez względu na to, czy jesteśmy wytrawnymi podróżnikami, czy wyruszamy gdzieś po raz pierwszy – na wyjazdach trzeba się liczyć z tym, że niektórych sytuacji po prostu nie da się przewidzieć. Właśnie na poczet takich zdarzeń przydaje się ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu możemy być pewni odpowiedniej pomocy w razie problemów, czy uniknięcia ogromnych kosztów związanych choćby z leczeniem. To właśnie opieka medyczna jest najważniejszym z aspektów takiej polisy. Wyobraź sobie, że spędzasz urlop w tropikach i nagle ulegasz wypadkowy. Bez polisy koszt leczenia może wynieść nawet kilka tysięcy zł. Przed wyjazdem zobacz, jak to wygląda w popularnych miejscach urlopowych np. Ibiza a wakacje - przeczytaj poradnik na https://www.polisaturystyczna.pl/

Wiele osób jadąc poza granice kraju zadowala się Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), lecz ta zapewnia nam jedynie podstawową pomoc i wcale nie oznacza, że nie narazimy się na jakieś dodatkowe koszty. W ramach polisy pokryte zostają z kolei pełne koszty leczenia za granicą, a także ewentualny transport medyczny do Polski, jeśli zachodzi taka potrzeba. Poszczególne oferty różnią się z reguły dalszymi punktami i można dobrać takie warunki ubezpieczenia, jakie będą nam odpowiadały, pokrywając choćby koszty akcji poszukiwawczych, zapewniając ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, pomoc assistance czy ubezpieczenie bagażu na poczet uszkodzeń, kradzieży lub zagubienia.

Co charakteryzuje ubezpieczenie turystyczne online?

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego online oznacza dużą wygodę i oszczędność czasu. Nieraz zdarza się w końcu tak, że przed wyjazdem mamy tyle zajęć, iż zupełnie nie jest nam na rękę jeżdżenie gdzieś specjalnie w takiej sprawie. Może się też zdarzyć tak, że zupełnie wyleci to nam z głowy i przypomnimy sobie o tym już w trakcie podróży lub w dniu wyjazdu. Zawarcie takiej umowy ubezpieczenia nie wymaga podpisu, więc można je uzyskać wysyłając prosty formularz przez internet i dokonując płatności. Wiele ofert znajdziesz na przykład na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/ranking. Zależnie od określonej firmy polisa będzie obowiązywała już po kilku godzinach od zaksięgowania wpłaty na koncie lub najczęściej od następnego dnia. Jeśli zdecydujemy się ją zakupić już w momencie, w którym jesteśmy za granicą to trzeba się liczyć z tym, że zapewne zacznie ona obowiązywać po paru dniach. Jest to jednak dalej zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kontynuowanie wyjazdu bez należytego zabezpieczenia.

Plusem ubezpieczeń turystycznych online jest również to, że wciąż można wybrać dodatkowe punkty do polisy, więc można dopasować ubezpieczenie do charakteru wyjazdu, zabezpieczając się choćby w razie wypadków podczas wypraw górskich czy uprawiania sportów.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe