Źródełka wodne w SP 12

  • 12.09.2019, 16:14 (aktualizacja 15.09.2019, 21:08)
  • Mariusz Strzepek
Źródełka wodne w SP 12
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim od początku roku szkolnego 2019/2020 mogą już korzystać ze źródełek z filtrowaną wodą pitną.

Powstały one dzięki współpracy placówki z Zakładem Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej Spółka z o. o. w Tomaszowie Mazowieckim. Korzystanie z poidełka to również gwarancja bezpieczeństwa – woda jest zdrowa, bardzo dobrej jakości, regularnie badana w laboratorium i może być spożywana przez dzieci. Warto wykorzystać jej walory. Akcja wpisuje się w stanowisko Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia i Turystyki w sprawie działań podejmowanych przez szkoły w zakresie zdrowego żywienia uczniów.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie uczniów do spożywania odpowiedniej ilości wody niezbędnej do prawidłowego przebiegu wielu funkcji życiowych oraz utrzymania właściwego poziomu nawodnienia organizmu. Akcją tą zmniejszymy również spożywanie napojów słodzonych - woda ze zdroju będzie stale dostępna dla wszystkich. Taka inwestycja w szkole to dbałość o zdrowie i oszczędność pieniędzy. A mniej plastikowych butelek to także duży krok ku dbałości o środowisko!

Dyrektor Zespołu Iwona Sudak na ręce Pani Marii Chilińskiej – Prezesa ZGWK w Tomaszowie Mazowieckim składa serdeczne podziękowania za cenne wsparcie podczas realizacji inwestycji.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 13.09.2019, 21:00
Jestem upierdliwy i jeszcze"cóś" dorzucę.
Na tym zdjątku powyżej: ta kolejka-ustawka tych dzieciaków, uśmiechających się z zabawy, że ktoś kazał im ustawić się w tej kolejce dla wykonania zdjęcia, które miało pokazać - jak te dzieciaki pragną tej zdrowotnej wody z Pilicy z dodatkiem ton chemii.
Ajdejano
Ajdejano 12.09.2019, 18:15
Tylko dwie rzeczy chciałbym przy tych źródełkach zobaczyć: skąd wpływa ta zdrowotna woda do tych źródełek i przez jakie filtry przepływa do tych źródełek.

Obudowanie szafką kranu ze zwykłą kraniczanką z Pilicy z dodatkiem dużej ilości chemii, to nie jest wielka sztuka.

Do Admina: powyższy meldunek, to zwykła dziennikarska, ekologiczna kaczuszka. Może i chwyci, ale - nie koniecznie.
Pisanie o ekologicznej wodzie z Pilicy - to lekka przesada.

PS. Pijcie dzieciaki tę zdrowotną wodę - dopóki nie dostaniecie brzuszków jak dzieci z Afryki.
?
? 13.09.2019, 13:06
Szafka jest jednoczesnie umywalką. Nie sadze by to kosztowlo duzo. Oczywscie tak samo mozna bylo sie napic dotychczas w kiblu obok i to umywalka jest tam oddzielona drzwiami, wiec korzystanie z WC nie blokuje pica znad umywalki :)

Jest jak jest. Jestesmy jacy jestesmy. Nie przeszkadza ludziom drzec mordę do osob siedzacych na trzecim pietrze na balonie i to przez 10-15 minut. Ot, zwyczajna rozmowa.
Ja mam pochdzenie wiejskie, ale noe wybrazam sobie czegps takiego. Dzien w dzien regularnie. Przyjezda koles ok 50tki SUVem KIA, o zegna sie 10-50 minut. On przy samochodzie oni siedza na balkoinie. Dyatans min 200 metow.

Takze o lokalozacji tez ktos taki zadecydowal.

To powinno byc oglnodostepne pod szkola, nie tylko dla uczniow. No ale na tyle w Polsce sie jeszcze nie przelamalismy by z jednego kranu z biednymi wodę pić.

Chociaz jest juz coraz lepiej. Ja pamoetam jak rozpoczynalem studia, w Tomaszowie bylo juz forum, i jak sie panienki z tuch gorszuch szkol zazwyczaj zalily, ze brzydza sie z cudzej wanny korzystac. W sensie, ze gdzies wynajmujesz i masz wanne.
Dość hejtownia kranówki!
Dość hejtownia kranówki! 12.09.2019, 18:30
Napisz jeszcze, że działasz w tym obszarze zarobkowo, bo Twoja krytyka - wszelkich zresztą incjatyw samorządu na rzecz bezpłatnego dostępu - nie jest bezinteresowna.

W Warszawie podobne źródełka funkcjonują od kilku lat, są używane masowo i jeszcze nikt się z tego powodu nie rozchorował.

Kranówka zwyczajnie nie ustępuje w niczym większości wód butelkowanych, nawet tych nazywanych mineralnymi. O „źródłowych” z Lidla, Biedronki, Kauflandu nie wspominając bo są one zwyczajną wodą z kranu pakowaną w plastik i sprzedawaną.

Na zachodzie ani rzeki ani wodociągi nie są czystsze, a działa to już od co najmniej 30 lat. Kto był na wycieczce nawet będąc dzieckiem w Niemczech, w Danii już w latach 90tych, był zaskoczony, że na środku ulicy stoi kranik, ludzie co chwila podchodzą, wciskają kurek i łapią łyk wody.

U nas opory, szczegolnie pseudobyznesmenów, ktorzy nie potrafia nic wymyślić, kpoijuą tylko najprostsze wzorce i nieustanne żalą się, że sprzedaż im spada. Bo a to ludzie mają większy wybór, a to ze sprzedawanych produktów zupełnie rezygnują, bo to samo mają za darmo w kranie.
Dość hejtownia kranówki!
Dość hejtownia kranówki! 12.09.2019, 18:37
Google: Warszawska kranówka.

Cały projekt, systematycznie rozbudowywany. Już kilkadziesiąt szkół podstawowych jest tym objętych. Docelowo wszystkie utrzymywane przez samorząd.

Pozostałe