Taką piłkarską Lechię chcemy oglądać

  • 22.09.2019, 20:26 (aktualizacja 23.09.2019, 02:06)
  • SportTm
Taką piłkarską Lechię  chcemy oglądać
W dniu dzisiejszym, na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej piłkarze Lechii rozegrali mecz dziewiątej kolejki piłkarskiej trzeciej ligi. Rywalem podopiecznych trenera Mateusza Soboty była Unia Skierniewice.

Dwa zwycięstwa, trzy remisy i dwie porażki – tak wyglądał bilans Lechii przed dzisiejszym spotkaniem z piątym zespołem ligi. Co ciekawe wg. opinii ekspertów z zakładów bukmacherskich nieznacznym faworytem pojedynku była Lechia. Piłkarze z Nowowiejskiej szybko udowodnili, iż fachowcy od futbolu mylą się rzadko i już w 10 minucie objęła prowadzenie 1:0 po celnym strzale Patryka Jakubczyka.

 

W 31 minucie Tomaszowianie prowadzili już 2:0, kiedy to pierwszego gola w swoim 8 spotkaniu ligowym tego sezonu strzelił Kamil Szymczak.

 

Lechia poszła za ciosem i bardzo dobra połowa w wykonaniu naszych piłkarzy poskutkowała golem numer trzy. Tym razem skutecznością w 39 minucie popisał się Kamil Cyran.

 

3:0 do przerwy i można rzec że właśnie taką Lechię chcemy oglądać – skuteczną w ofensywie i defensywie.

 

 

Druga połowa obfitowała w kolejne bramki, tyle ze tym razem strzelali także goście. W 52 minucie Dawid Przezak tchnął w zespół Unii powietrze. Awdziewicz tym razem został pokonany, a gracz Unii po raz drugi w sezonie został wpisany do protokołu meczowe w zakładce „gole"

.

Osiem minut później, kibice Lechii po raz czwarty mieli powody do zadowolenia. Tym razem w objęciach kolegów z drużyny utonął Marcioch.

 

Unia walczyła i w 66 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Wrzesiński (4:2).

 

W doliczonym czasie gry zawodnicy obu drużyny poszli na wymianę ciosów. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Jacek Wuwer postawił „kropkę nad i”. Dwie minuty później straty zmniejszył Kacper Karasek.

 

Lechia odnosi swoje trzecie zwycięstwo w sezonie, o ile sam wynik jest bardzo ważny, o tyle ważniejsze jest, iż wreszcie młoda drużyna Mateusza Soboty zaprezentowała swój potencjał w ofensywie.

 

 Lechia dzięki trzem punktom awansowała na 10 pozycję w tabeli ligowej i ma do rozegrania zaległy mecz z wiceliderem tj. rezerwami Legii Warszawa.  W tabeli prowadzi Sokół Ostróda, który pochwalić się znakomitym bilansem 7 wygranych 1 remisu i 1 porażki (22 punkty).

 

RKS Lechia – Unia Skierniewice 5:3 (3:0)

1:0 Patryk Jakubczyk 10’

2:0 Kamil Szymczak 31’

3:0 Kamil Cyran 39’

3:1 Dawid Przezak 52’

4:1 Adrian Marcioch 60’

4:2 Michał Wrzesiński 66’

5:2 Jacek Wuwer 90(+2)

5:3 Kacper Karasek 90(+4)

SportTm

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

RKs
RKs 24.09.2019, 11:39
Ok,dzięki Friedrich za odpowiedź.Pozdrawiam.
RKs
RKs 23.09.2019, 20:00
Piękny mecz Lechii.Już dawno nie widziałem tak dobrze grających zielono-czerwonych.Ręce same składały się do oklasków.Mam pytanko do KK: czym zasłużył sobie na te „pozdrowienia” kapitan Unii?😉
Friedrich Schiller
Friedrich Schiller 23.09.2019, 22:43
Podpadł podczas czerwcowego finału, wszedł z kibicami Lechii w interakcję
Sobota87
Sobota87 23.09.2019, 08:29
Faktycznie na ok 70tys miasto przychodzi 600 kibiców... Tylko stadion budować... Szkoda słów...
Snarki
Snarki 23.09.2019, 19:46
Zerknji na frekwencję w ekstraklasie lub niższych ligach,to docenisz to 600 osób
Kibic etm
Kibic etm 24.09.2019, 17:17
Yyyy przypomnę że w Tomaszowie to Widzew raczej ma liczniejszey Fan Club niż lechia więc o czym tu mowa???
Były kibic Widzewa, a nie jego marnej podróbki
Były kibic Widzewa, a nie jego marnej podróbki 24.09.2019, 17:59
Ten świat jest tak urządzony, że głupków jest więcej niź normalnych, stąd też liczebność tomaszowskiego FC widzewa jest większa niż Klubu Kibica Lechii. Rzec by można - Lechia nie dla idiotów.
4YOU
4YOU 22.09.2019, 22:24
Ładne zdjęcie , stare . Ładne stroje , kolory . Były . Szkoda że teraz w takim chłamie chłopaki grają
Snarki
Snarki 23.09.2019, 19:44
W chłamie???Teraz przynajmniej graja w barwach klubowych ,a nie w biało-pomaranczowe,albo zielono-białe...
obiektywny
obiektywny 22.09.2019, 22:14
Piękna pogoda, mecz całkiem przyjemny do oglądania, a na stadionie tradycyjnie garstka widzów. Zazwyczaj z mocno zaawansowanym numerem PESEL. Młode gejostwo z "beemek" okupujących ul. P.C.K. nie dojechało na Nowowiejską. Trzeźwiało.
Snarki
Snarki 23.09.2019, 06:11
Frekwencja ponad 600 osób....to garstka?
Pokaz mi dyscyplinę sportu w TM,gdzie bywa wiecej kibiców..
obiektywny
obiektywny 23.09.2019, 09:40
Oglądałeś mecz Cracovii w Dunajskiej Stredzie (to jest w Słowacji)? Tam na mecze DAC przychodzi po 12 tys. widzów. Miasto liczy 22 tys. mieszkancow.
Friedrich Schiller
Friedrich Schiller 23.09.2019, 12:27
Ty jestes tak samo obiektywny jak krótkowzroczny. Z pewnością na czas meczu pół miasta sie wyludnia. Przyjezdzaja tez ludzie z okolicznych miast, bo "jest na co". Jakby np. Lechia grała w ekstraklasie, a nawet jak DAC w europucharach, to frekwencja tez by skoczyła przynajmniej o kilkaset procent.
Piast na mecze eliminacji LM sprzedał wszystkie bilety, a zainteresowanie nimi było jeszcze większe. Teraz to ty sobie zobacz jaka frekwencja na Piaście była i będzie gdy gra o srodek tabeli. Za nami 7 kolejek ekstraklapy, a mistrz Polski po odpadnięciu z pucharów ma co mecz frekwencję ledwie na poziomie 4 tysięcy.
Myślę, że to naprowadzi cie na trop, że porównanie trzecioligowej, polskiej Lechii do czołowego klubu słowackiej ekstraklasy jest zupełnie z kosmosu. Zmień nick i nie kompromituj się więcej, naginaczu faktów
obiektywny
obiektywny 23.09.2019, 13:32
Ech, ignorancie! Na meczach Lechii w ligach świetlicowych przychodziło nie mniej widzów niź teraz , a z Pilicą Przedbórz w IV lidze było ich 2 tysiące (fakt, wtedy gościem na stadionie był Adamek). Od kilku lat Lechia gra w czołówce lll ligi i frekwencja spada. 600 widzów wprowadza takich jak ty w orgazm. Nawet podczas bardzo ważnych meczów z Widzewem pofatygowało się na Lechię ledwie półtora tysiąca fanów. Na dodatek 2/3 tego stanowili kibice Widzewa. Tak, że ten teges, ignorancie.
Friedrich Schiller
Friedrich Schiller 23.09.2019, 17:25
Ignorant, ponieważ...? Proszę uzasadnić. Wychodzisz z argumentem, że blisko 10 lat temu, na okręgowkę czy IV ligę chodziło mniej wiecej tyle samo osób. Pierwsza i najważniejsza rzecz - wejście było darmowe. Doskonale pamiętam kto wtedy pojawiał się na stadionie, mam na myśli piwoszy i inne osoby, które na mecz przychodziły z nudów. Na pewno nie byli bardzo liczną grupą, ale frekwencję podnosili. Kolejną rzeczą był fakt, ze Lechia się odradzała i szybko rozwijała. Okręgówka rozniesiona, IV liga za drugim podejściem także, awans do III i np. zakontrqaktowanie Piechny. Aż chciało się na Lechię chodzić, wyglądało to bardzo obiecująco. Ale znowu, czy od wejścia do III ligi mieliśmy na meczach ponad 1000 osób? O czym ty właściwie piszesz? Wymieniłeś wszystkie wyjątki, czyli wizyta Adamka i mecze z Widzewem. Na Adamku było dużo widzów, ale pamiętam jak mecz się zaczął, a grupa osób miała gdzieś mecz i przepychała się po autograf. Był też taki mecz jakz GKS Tychy w 1/32 PP, kiedy frekwencja wyniosła spokojnie ponad 1000. Ponadto wielu, naprawdę wielu kibiców nie spodziewało się takiego zainteresowania i zabrakło dla nich wejściowek, oglądali mecz przez bramę i luki w ogrodzeniu. A bilety były po 20zł.
600 widzów nie wprowadza mnie w orgazm, marzy mi się, żeby na mój ukochany, lokalny klub chodziło więcej ludzi. Ale wejdz sobie na 90minut i popatrz ile ludzi chodzi na mecze w Polsce i to w wyższych ligach, a nie piszesz o Słowacji. W 2 razy większym pod względem ludności Elblągu na meczu drugoligowej Olimpii było w ten weekend 1200 osób, tyle ile zazwyczaj. Czy wobec tego 600 na meczu Lechii jest powodem by tak burzyć się o to w Internecie?
Tak w ogóle o co ci biega, bo piszesz tylko że malo ludzi chodzi. Każdy widzi ile chodzi, masz jakiś pomysł jak podnieść frekwencję, czy piszesz tylko żeby sobie ponarzekać? Bo na to właśnie wygląda.
obiektywny
obiektywny 23.09.2019, 20:23
Myślisz Porfirionie, że problem frekwencji tkwi w płatnych biletach? W Nysie na siatkę są po 20 zł, a kibiców mają 2-3 razy tyle co siatkarze Lechii. W TM możesz wpuszczać za free, a znudzona hołota j tak nie przyjdzie. Gwarantuję ci to. A jeśli bierzesz na tapetę wyższe ligi i marną frekwencję, proponuję ci spojrzeć np. na lll ligę i klasy niższe na Podkarpaciu. Pojedź tam i zobacz sam. Na meczach Unii w Nowej Sarzynie oczy przekręciłyby ci się 10 razy. O atmosferze na Polonii czy Czuwaju Przemyśl nie wspomnę.
Friedrich Schiller
Friedrich Schiller 23.09.2019, 22:38
Tak, wiem, że są w Polsce ekipy osadzone w podobnych warunkach do Tomaszowa, a mimo to kibicowsko dużo lepsze. Czuwaj gra w okręgówce i choć młyn może robić robotę, to z tego co widzę frekwencja jest licha. W każdym razie są to wyjątki w skali kraju i można brać je za wzór, jednocześnie nie podnosząc alarmu, że jakaś straszna lipa jest u nas, bo nie jest.
Dużo "znudzonej hołoty"? Należy się z tym zgodzić. Pamiętam, że jak chodziłem jeszcze do szkoły to spontanicznie zapraszałem kolegów na Lechię. Zawsze stawało na tym, że ja to mam kręćka na punkcie Lechii i w ogóle piłki i jest dużo ciekawszych rozrywek dla chłopaków w naszym wieku niż oglądanie kopaniny. Hołotą wszakże nigdy bym ich nie nazwał.
W każdym razie, co zrobić by było inaczej? Jakiś pomysł? Dla mnie sprawa jest prosta, atmosferę w klubie i wokół klubu budują sukcesy. Bez nich będzie trudno o większą frekwencję na meczach.
Widzę, że mam do czynienia z ogarniętym kibicem, nie żadnym "farmazonem", także proszę wybaczyć mi wcześniejsze uszczypliwości, nie były potrzebne. Reszta to fakty, na których bazuje moja opinia.
obiektywny
obiektywny 23.09.2019, 07:42
Faktyczmie 600 widzów to tłum. Wczoraj w Lesznie na żużlu było ponad 16 tysięcy widzów. Bo tam nie ma ulicy P.C.K. i takich minimalistów jak ty, którzy podniecają się byle czym.
varan
varan 23.09.2019, 18:55
Co ma piernik do wiatraka ? Co ma ilość kibiców na meczu do gości z PCK ? Mam rozumieć że jest ich tam 1500, czyli tyle ile brakuje do Twoich wymarzonych 2000 na meczu ? Albo żużel i piłka. Jeszcze dekadę temu, przed wybudowaniem nowoczesnych stadionów, piłkarskie kluby ekstraklasy mogły pomarzyć o średniej frekwencji na poziomie 10 000, a żużlowe bez problemu osiagały średnią 13-15 tyś. Więc porównywanie trzecioligowej (czwarty poziom rozgrywkowy) Lechii z najlepszą żużlową drużyną w kraju nie ma sensu.
Ale zgadzam się że 600 osób to mało, realnie patrząc spodziewałbym się 800-900 osób.
obiektywny
obiektywny 23.09.2019, 20:13
Myślisz, że na żużel w TM przychodziłyby tłumy? Fantasta z ciebie. W zadżumionym przez żulię mieście nic nikogo nie interesuje. A nawet jak któryś matoł nie jest żulem, to przesiedzi przed kompem.
Friedrich Schiller
Friedrich Schiller 22.09.2019, 23:09
A co kogo w temacie Lechii mogą obchodzić ćwierćinteligenci z Nowego portu?
RNI
RNI 22.09.2019, 23:49
Dosłownie bezmózgi tam jeżdżą tylko szpanować gównem w którym siedzą a potem przez brawurę się znajdują na murach płotach i drzewach narażając życie innych...

Pozostałe