Przekazanie grantów dla Ochotniczych Straży Pożarnych

  • 02.10.2019, 20:45
  • Joanna Sztymelska
Przekazanie grantów dla Ochotniczych Straży Pożarnych
We wtorek, 1 października 2019 roku, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się uroczyste przekazanie grantów dla Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów: tomaszowskiego, skierniewickiego i opoczyńskiego. Podpisywane zostały umowy w ramach Programu Priorytetowego na doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ratujących życie i zdrowie oraz czuwających nad bezpieczeństwem w sprzęt służący ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń dla środowiska.

Uroczystość poprowadziła Wiesława Szczawińska - kierownik Zespołu ds. Promocji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.  Do Tomaszowa Mazowieckiego przyjechali przedstawiciele 22 Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy odebrali  przyznane granty. Z powiatu tomaszowskiego byli to przedstawiciele pięciu jednostek: OSP Przesiadłów gmina Ujazd, OSP  Wąwał gmina Tomaszów Mazowiecki, OSP Sadykierz gmina Rzeczyca, OSP  Lubocz gmina Rzeczyca i OSP Glina gmina Rzeczyca.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Podziwiamy tę prace, tę działalność Ochotniczych Straży Pożarnych. Pamiętać o tym trzeba przede wszystkim, że to są ludzie, którzy nie zawodowo, ale sami, z potrzeby serca starają się pomóc tym wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują. Dlatego cieszą się takim dużym zaufaniem społecznym. To oni z narażeniem własnego życia i zdrowia, ratują życie, zdrowie i mienie wszystkich nas. Bez wyjątku. Nie patrząc na to, jakie mamy poglądy, jakie usposobienie w stosunku do innych ludzi, ale po prostu ratują nas, bo taka jest potrzeba ich serca. To jest ta wyjątkowość, za co im oczywiście bardzo serdecznie dziękuję ja, dziękują inni, i tak trzeba Na strażaków można liczyć - mówił Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 

Uczestnicy spotkania pogratulowali jednostkom OSP otrzymanych grantów. Na zakończenie głos zabrał Kazimierz Baran - wiceprezes Zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tomaszowie Mazowieckim, który w imieniu wszystkich strażaków ochotników podziękował za otrzymane dotacje na wsparcie i doposażenie na sprzęt i zapewnił, że zostaną wydane zgodnie z zapotrzebowaniem i wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 05.10.2019, 10:20
Strażacy są - O.K.! Natomiast, ponieważ jest kampania wyborcza to kandydaci (głownie z PiS w naszym powiecie) dołączają się do każdej okazji. I bardzo dobrze. A ci strażacy - jakoś nie chcą pozować do zdjęć z zsl-owcami i po-wcami ?!?! I w du..... mają ich szefa Pawlaka ?!

To są właśnie te małe, lokalne, "polytycne" geszefciki. I - TAK MA BYĆ !!!

Pozostałe