Uczniowie "Trójki" rozmawiają o bezpieczeństwie ze Strażakami

  • 16.10.2019, 19:17 (aktualizacja 19.10.2019, 22:29)
  • siudzinska_lucyna
Uczniowie "Trójki" rozmawiają o bezpieczeństwie ze Strażakami
Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom najmłodszych uczniów, wychowawczyni klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Piłsudskiego, pani Kamila Herka zaprosiła do szkoły przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubochni.

Panowie Strażacy zajechali na plac szkolny pięknym, czerwonym wozem . Na wstępie zaprezentowali dzieciom przedmioty znajdujące się na wyposażeniu jednostki wyruszającej do akcji.  Mówili o tym, z czego składa się pełny  strój bojowy strażaka. Przypomnieli o najważniejszych numerach alarmowych. Uczniowie I i II klas dowiedzieli  się, że poza akcjami gaszenia pożarów, strażacy pomagają także poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i innych zdarzeniach losowych.  Było to z całą pewnością bardzo pouczające spotkanie.

Dyrektor szkoły, Lucyna Siudzińska, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz najmłodsi uczniowie składają serdeczne podziękowania Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubochni za umożliwienie obejrzenia sprzętu gaśniczego oraz udzielenie maluchom wskazówek na temat zachowania bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

 

siudzinska_lucyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe