Pożar sadzy w kominie to wcale nie rzadkość

  • 02.11.2019, 11:16 (aktualizacja 05.11.2019, 11:52)
  • Mariusz Strzepek
Pożar sadzy w kominie to wcale nie rzadkość
Rozpoczął się już sezon grzewczy. Strażacy przypominają o konieczności okresowego czyszczenia przewodów kominowych. W budynkach wielorodzinnychy obowiazek dopilnowania tej czynności spoczywa na zarządcach nieruchomości, w przypadku domów jednorodzinnych ich właściciele powinni to robić dla własnego bezpieczeństwa. Często dochodzi bowiem do samozapłonu sadzy, oraz do zaczadzenia lokaltorów. W czwartek strażacy z Luboochni uczestniczyli w akcji w miejsocowści Olszowiec. Pożar sadzy tym razem okazał się niegroźny. Podczas działań przeczyszczony został układ kominowy, sprawdzono temperaturę komina za pomocą kamery termowizyjnej oraz pomieszczenia w domu przebadano detektorem wielogazowym

 .

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatelski Monitoring Powietrza
Obywatelski Monitoring Powietrza 03.11.2019, 09:51
Szanowni Obywatele,

szalenie miło mi poinformować, że w dniu dzisiejszym zawiązał się Obywatelski Komitet Monitoringu Powietrza w Tomaszowie Mazowieckim. W skrócie - mamy dwa drony DJI Phantom 4Pro i będziemy nimi pobierać próbki zanieczyszczeń ze wszystkich kominów w mieście. Każdy, kto pali byle czym zostanie ukarany - nasze urządzenia latające są wyposażone w najwyższej klasy czujniki (z atestem, a jakże, oraz homologacją, żeby nam żaden truciciel nie uciekł spod topora), a dane z nich przekażemy do Inspektoratów Ochrony Środowiska oraz Prokuratury (trucie ludzi to przestępstwo).

Startujemy już dziś,a kończymy w marcu 2020.

pirotehnik
pirotehnik 02.11.2019, 11:59
Ja rozpalam porządnie w piecu, dolewam pół butelki rozpałki do grila, wrzucam dwie petardy, mocno ryglóję drzwiczki od pieca i cała sadza z impetem wylatuje przez komin. Sąsiedzi mają trochę sadzy na podwórkach ale komin mam zawsze czysty.
,
, 05.11.2019, 09:22
Może by kolega tak przeczyścił zatoki
Stachu
Stachu 02.11.2019, 12:16
Nie ty jeden tak robisz, rakiety z komina już nie raz widziałem.

Pozostałe