XIII sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego 

  • 02.11.2019, 12:45
  • Joanna Sztymelska
XIII sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego
W środę, 30 października 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się XIII sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego.

Ślubowanie radnego Rady Powiatu

Kilka tygodni temu, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł radny Adam Iwanicki, który w bieżącej kadencji sprawował funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Tomaszowskiego. Jego miejsce zajął kandydat z kolejną liczbą głosów na liście PiS, Włodzimierz Justyna. Radny złożył obowiązkowe ślubowanie (na ten temat: Włodzimierz Justyna nowym radnym Rady Powiatu Tomaszowskiego). To już druga taka zmiana w samorządzie tego szczebla. Niedawno odszedł też Mirosław Banasiak, będący również przewodniczącym Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przyjęcie porządku obrad

Do proponowanego wcześniej porządku obrad wprowadzono dwa dodatkowe punkty, Pierwszy z nich to informacja Zarządu Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim z działalności w okresie pomiędzy XI a XIII sesją Rady Powiatu oraz z wykonania  Uchwał Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim. Drugim była uchwała w sprawie ustalenia zasad udostępniania obiektów sportowych szkół powiatu tomaszowskiego i upoważnienie Zarządu Powiatu do ustalenia wysokości opłat za ich wykorzystywanie.

Przyjęcie protokołów 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami radni mają obowiązek zatwierdzić w drodze głosowania protokoły z poprzednich sesji. Teoretycznie powinni się z nimi zapoznać i korzystać z możliwości wnoszenia uwag. Z tego prawa korzystają niezwykle rzadko. Podobnie było i tym razem. Uwag i wniosków nie było.   

Poprawka kosmetyczna

Radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany uchwały w sprawie wyznaczenia radnych Rady Powiatu Tomaszowskiego jako przedstawicieli  Rady Powiatu do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Tomaszowie  Mazowieckim. W poprzednio podejmowanej pojawił się błąd, który należało skorygować.  Pomyłką błędnie zapisanego roku w  jednym z paragrafów uchwały

Apteki z małymi zmianami

Jak co roku przyjęto uchwałę  w   sprawie ustalenia harmonogramu pracy oraz dyżurów w porze nocnej, w dni powszednie, niedziele, święta i inne dni wolne od pracy aptek ogólnodostępnych w okresie od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020 roku funkcjonujących na terenie powiatu tomaszowskiego. Nadal dyżur nocny będzie pełniła jedna apteka przy ulicy granicznej. Niestety po przyjęciu przez Rząd ustawy pt. "Apteka dla aptekarza" zmniejszyła się ich liczba w całej Polsce. Trend ten pojawił się także w Tomaszowie. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam N.
Adam N. 02.11.2019, 20:40
Dziwne że nikt nie komentuje może dlatego że prawie nic nie słychać jest zresztą jak zawsze chyba tak specjalnie :)

Pozostałe