Obiekt, jakiego jeszcze nie było

  • 04.11.2019, 17:28 (aktualizacja 04.11.2019, 17:47)
  • Mariusz Strzepek
Obiekt, jakiego jeszcze nie było Basen w Niewiadowie gm. Ujazd
Pamiętacie czasy, kiedy basen w Ujeździe był jedną z największych atrakcji w okolicach Tomaszowa? To wcale nie żart. Zażywać kąpieli wodnych i... słonecznych przyjeżdżali tu nie tylko tomaszowianie ale również goście z Łodzi. Teraz to miejsce zaczyna odzyskiwać swój dawny blask. Władze gminy chwalą się, że dzięki pozyskanej dotacji unijnej, obiekt będzie będzie największym i najbardziej nowoczesnym basenem ekologicznym w Polsce. Mieszkańcy Niewiadowa i Ujazdu już nie mogą się doczekać...

Gmina Ujazd na przebudowę opuszczonego wiele lat temu basenu otrzymała aż 5 milionów złotych dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Przygotowwania do staru inwestycji trwały niemal całą poprzednią kadencję.  Pod koniec tego lata zostały zakończone wszystkie formalności związane z otrzymaniem dotacji.

Projekt basenu jest niezwykle ciekawy i nowatorski. Nowa niecka nawiązywać ma do naturalnych zbiorników wodnych. Woda filtrowana będzie w sposób naturalny, bez użycia szkodliwej chemii. Projektanci zapewnaiają, że będzie spełniać wszystkie normy czystości, przypominające krystaliczne czyste jezioro.

Powierzchnia nowego basenu to ok. 1000 m2. Będzie w niej strefa sportowa dla osób pływających oraz cześć rekreacyjna z imponującymi zjeżdżalniami, ale także strefami hydromasażu.

Pojawi się też drugi, naturalny zbiornik wodny, bezpośrednio odpowiedzialny za filtrację wody. Swoim wyglądem przypominać będzie naturalny staw. Woda, krążąc pomiędzy basenem, stawem i specjalnym filtrem, oczyszczana będzie w sposób całkowicie naturalny. Odpowiedzialne za to będą między innymi warstwy specjalnie dobranych minerałów oraz roślinność.

Z myślą o dzieciach zaprojektowano wielki wodny plac zabaw, wyposażony w zjeżdżalnie oraz różnego rodzaju wodne atrakcje, kurtyny i tryskacze, dzięki którym najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić. Do ich dyspozycji będzie też brodzik, gdzie również nie zabraknie wodnych atrakcji.

Osoby korzystające z basenu będą mogły skorzystać z dobrodziejstw tężni solankowych lub torów do zdobywającej coraz większą popularność gry w bule. Z tej, nieco oddalonej od części basenowej, strefy spacerowej korzystać będzie można przez cały rok.

Obecnie zakończył się etap uzgodnień z firmą projektową dotyczących zagospodarowania terenu oraz budynków, w których znajdą się, miedzy innymi sala fitness, siłownia oraz kort do squasha.
 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ujazd
Ujazd 06.11.2019, 13:05
https://expressilustrowany.pl/…
@Ujazd
@Ujazd 06.11.2019, 13:56
Są bliżej, pół godziny jazdy od Warszawy. Może liczą, że ZTM uruchomi warszawską mztkę do nich. Wtedy jakiś ruch mogą mieć.

Mój Ojciec pasjonował się takimi obiektami, na tyle, że pod Kielce chciał jeździć co tydzień. Mi po jednym razie się znudziło. Basen jak basen, zjedziesz raz rurą i potem nie ma co robić. Jakiś film powinni wyświetlać na basenie dla takich jak ja.

I by było jeszcze jasne przez kilka lat gdy mieszkałem na Żoliborzu, zrywałem się o 5 rano by zdążyć popływać na najtańszym karnecie od 6 do 7 na zwykłym basenie na Potockiej (kilka numerów wcześniej mieszka Jarosław Kaczyński :P ) Karnet za 60 zł wystarczał mi na wizyty tam co drugi dzień. Ale to jest zupełnie co innego. 15 minut robisz długości, potem 10 minut prostej sauny (wspólnie z ludźmi - fajnie było, kulturka nikt nikogo nie poucza, bo w większości no na 6 rano na basen przychodzą podobni ludzie), znowu 15 minut długości, znowu sauna i do domu. Zimą się dobrze czułem po tym. W ogóle nie marzłem. Mimo, że cały czas przecież paliłem.

A to w Mszczonowie, no to jest moczenie tyłka.
Dzieci małe - no ok, ale na potrzeby samego miasta spokojnie wystarczyłoby to co już mieli.

Budowanie zamków na piasku, basenów w szczerym polu zamiast doceniać i promować możliwości wypoczynku które daje nam natura. Zamiast uporządkować lokalną plażę a przede wszystkim łożyć na sytematyczne jej sprzątanie, pilnowanie by nie były dewastowane wiklinowe kosze, to budują sobie dubajską kopułę przy śmierdzącej trasie S8.

No nie wiem, ten basen na pewno nie jest dla mnie.

Tym bardziej, że Łódzkie, a Mszczonów już w mazowieckim to jednak też się na to łapie, należy do jednego z pierwszych województw w których borykać się będziemy z niedoborem wody.

Takie obiekty ce***ą mentalność z lat 90-tych. Ma tryskać, ma świecić, ma być oszklone. Dobrze by nie zainspirowało to tomaszowskich samorządowców.
Chińska prowincja tak żyje obecnie. Zerknijcie na hasło „Heihe” w Wikipedii. To jest miasto na granicy chińsko - rosyjskiej. Społecznie fascynujące.

Ktoś powie a Arena? No Arena to jest jednak obiekt szkoleniowy przede wszystkim. Za kilka lat przepisze się to na utrzymanie COSu i dla Tomaszowa to będą już tylko korzyści. 36 milionowe europejskie państwo jeśli chce być poważnie traktowane powinno mieć też olimpijską elitę sportową. Jestem dumny jako tomaszowiak (lepiej brzmi niż tomaszowianin :) ), że spora jej część pochodzi z ...Tomaszowa. Zobaczymy ilu za 10 lat będzie miał Mszczonów.

Taki basen to jest jakiś symbol prosperity miasta? :))
maniek
maniek 06.11.2019, 17:41
Też nie rozumiem po co budują, jak Grażyński nie będzie z tego korzystał. Spokojna twoja, ten basen w Mszczonowie na siebie zarobi. Do Uniejowa ludzie z Tomaszowa tłumnie jeździli, chociaż nie ma tam szybkiej trasy to i do Mszczonowa pojadą. Pewnie, mogliby w Warszawie plaże uporządkować, tylko, że kto na plaże pójdzie w miesiącach październik-marzec?
Ale o lotnisku byla gadka taka: "po co? Skoro jest w Berlinie?"…
Ale o lotnisku byla gadka taka: "po co? Skoro jest w Berlinie?" Jak to jest Mańku? 06.11.2019, 18:37
Niech bedzie jak mowisz. Będą dookoła, to u nas w to kasy ładować nie będą wladze samorzadowe. Oby tylko mszczonowian nie rujnowali podatkami na chlapakne, inwestor niby prywatny, ale gdy stanie sie duzym pacodawcą to bedzie sie rzucal w urzedach jak u nas pani od energetykow.

Ale moze rzeczywisce utrzymaja sie z swoje. Las Vegas w Nevadzie tez jest na pustkowiu. Moze w tym samym celu buduja? By co nieco przepracac? 100 biletow sprzedadza skarbowce powiedza ze sprzedal milion(?)
Ale o lotnisku byla gadka taka: "po co? Skoro jest w Berlinie?"…
Ale o lotnisku byla gadka taka: "po co? Skoro jest w Berlinie?" Jak to jest Mańku? 06.11.2019, 18:58
Wszystkich którzy poczuliby się urażeni, bardzo przepraszam. To był głupi żart. Las Vegas w amerykańskiej Nevadzie wg mnie jest starszą formą Doliny Krzemowej. Stawiasz dolara, wychodzisz z milionem. Po prostu. My mamy termy które dają ciepłą wodę, oni mają takie które plują hajsem. Może tak być.

Jeszcze raz przepraszam, jestem od południa odurzony tą wiadomością o wizach, ponieważ od kiedy zacząłem gazety czytać - już Geremek z fajką, mówił, że na luzie załatwił, bo jego rodzina ze sztełtu spod Radomia tam ponoć jest teraz tak silna, że jeden telefon i zniosą.

... czekam 30 lat, już myślałem, że się nie doczekam, a tu jeszcze o lasce nie chodzę a tu „notariusz” , ”dzidziuś”, „miernota”, „sługus” i przy okazji Prezydent mojego Kraju... jakoś załatwił.

Takie klocki. Powiem trochę jak ateiści w innych sprawach: uwierzę gdy zobaczę. Zobaczyłem.

Także wcześniejszy wpis o przepierce jest wyłącznie owocem bardzo mocnego entuzjazmu. Sorry.
maniek
maniek 06.11.2019, 18:52
My swoją skarbonkę już mamy. "W hali prócz toru lodowego znajdują się boiska: do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, jest miejsce do powstania kortu tenisowego, Powstaną tez inne atrakcje dla dzieci i starszych, ponieważ obiekt musi być czynny cały rok, nie tylko w okresie zimowym. Będą się tam odbywały koncerty i inne imprezy masowe." Gdzie te boiska? Koncerty raz na pół roku.
Mścibój
Mścibój 04.11.2019, 18:53
Szkoda ,że w Tomaszowie nikt nie pomysli o odkrytym basenie nad Pilicą ,
Moczyć tyłek ciągle głodnym
Moczyć tyłek ciągle głodnym 04.11.2019, 20:08
To bylaby glupota. Dwa kryte baseny, jedna z najpiekjniejszych polskich rzek...

W Niewiadowie to rowniez nie jest potrzebne, bo dzieciakom potrzebna jest porządna szkola uczaca jak nie zostac po niej bezrobotnym, a nie kosztowne wytryski. Jedno to budowa tego, dwa koszty COROCZNEJ konserwacji otwartego obiektu wodnego.

Mieszkancy Ujazdu i okolic, przygotowujcie sie na wprowadzane po cichu podwyzki. Wszystkiego.

Przykre.
Mścibój
Mścibój 05.11.2019, 19:32
szkoda tylko ,że jak zakwitnie zalew to nie bardzo gdzie jest latem sie wykapać
Ujazd
Ujazd 05.11.2019, 08:52
Prosze sie nie martwic pan wojt ma takie uklady ze nawet starosta opoczynski mu pomoze:)Niedawno powstal odkryty basen pod koluszkami i ile tam ludzi chodzi?tym barfziej ze w mszczonowie powstaje najwiekszy park wodny w europie i do niewiadowa oprocz mieszkancow gminy to kto zawita?inwestycja tama jak osrodek zdrowia w niewiadowie gdzi chodzi 20 osob a za utrzymanie trzeba placic ale kto bogatemu zabroni?mozna wkoncu sie dowiedziec bo wojt ah ech a nie potrafi od paru miesiecy powied,iec jaki koszt tego cudenka?czy dwukrotnie wiekdzy jak przewidzial,czy dziesieciokrotyn?a moze jeszc,e wiecej?
Moczyć tyłek ciągle głodnym
Moczyć tyłek ciągle głodnym 05.11.2019, 11:47
u 8 przyszlas, zanim się rozebrałaś, beret na wieszaku zawiesiłaś, zanim woda na kawę się zaparzyła, zanim komp odpalił, zanim powiadomienia na fejsie sprawdzilas, poczte prywatna ogarnelas, była już 8:52

Pozostałe