Poprawność polityczna w tomaszowskim Heliosie? Niewielu Tomaszowian obejrzy film "Nieplanowane"

  • 06.11.2019, 20:44 (aktualizacja 09.11.2019, 23:51)
  • SportTm
Poprawność polityczna w tomaszowskim Heliosie? Niewielu Tomaszowian obejrzy film "Nieplanowane"
Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców naszego miasta. Najbardziej kontrowersyjny i niepoprawny polityczne film ostatnich miesięcy "Nieplanowane" trafi do niewielkiego grona odwiedzających tomaszowską filię kina "Helios" należącej do spółki Agora (właściciela m.in. Gazety Wyborczej).

Film "Nieplanowane" to historia pracownicy korporacji "Planet Parenthood" Abby Jonhson. Wspomniana ieć zajmuje się m.in. legalną aborcją. Nasza 39-letnia  bohaterka ma za sobą nieudane małżeństwo okraszone wizytą w klinice aborcyjnej, w życiu zawodowym Abby wiedzie się jednak wzorowo. Kobieta kierując się swoim ideałami w postaci chęci pomocy kobietom pokrzywdzonym przez los - szczebel po szczeblu przeskakuje firmową drabinkę, aż wreszcie zostaje najmłodszym dyrektorem sieci.  Abby jest współodpowiedzialna za ponad 22 tysiące wykonanych zabiegów aborcyjnych. Z czasem pod wpływem emocjo zmienia swoje poglądy o 180 stopni i przyłącza się do działaczy ruchu PRO-LIFE. 

 

Filmowa historia Abby Johnoson już dziś budzi mieszane uczucia wśród krytyków, czy też mocno krytyczne  wśród polityków, lewicowych organizacji, czy dziennikarzy o lewicowych poglądach. Sam odbiór widzów jest jednak bardzo pozytywny. Choć dostęp do filmu jest mocno utrudniony to w pierwszy premierowy weekend obejrzało go ponad 50 tysięcy ludzi. Biorąc pod uwagę liczbę projekcji ( 1 seans dziennie) jest to niewątpliwy sukces.

 

Mieszkańcy naszego miasta nie będą wyjątkiem w tej kwestii. Tomaszowski Helios dostosował się do politycznej poprawności i film od najbliższego piątku będzie wyświetlany raz dziennie o godzinie 13. Niestety wieczornych seansów nie zaplanowano. Biorąc pod uwagę że większość z nas, w tych godzinach raczej do kina nie chodzi to szanse na obejrzenie tak ważnego i mocnego w przekazie filmu są znikome.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SportTm

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 11.11.2019, 20:02
Do "kiniarza": gościu, nie stratuj do przeciwników. Nie masz żadnych szans. Jesteś zatopiony i uwalony.
Ajdejano
Ajdejano 09.11.2019, 11:43
Nie bardzo się zgadzam z tą całą awanturą. Sprawa jest prosta jak świńska kita.
Tacy jak ja, czyli zdecydowani przeciwnicy aborcji, których bomba nie ruszy w tym temacie - nie wszyscy pójdą na taki smutny film bo szkoda nerwów.
Lewizna, czyli zdecydowani wielbiciele aborcji i LGBT, też nie pójdą, bo szkoda nerwów.

Więc, pójdą ci (z jednej i z drugiej strony) którzy będą chcieli dodatkowo zobaczyć temat, aby się utwierdzić w swoich poglądach lub dalej mieć wątpliwości.

Najgorszy jednak jest np. wpis "kiniarza" z Heliosa (tak myślę), z Heliosa będącego częścią koncernu Agory (tego od MMMMichchnikkka i gazety wybiórczej) oraz komentarze w niemieckim onecie. Onet pisze, że wciskanie tego filmu do kin, to pisowska propaganda przeciw lewiźnie.
To ja taką antylewacką propagandę zdecydowanie popieram.
kiniarz
kiniarz 07.11.2019, 09:48
Szkoda, że autor nie ma zupełnie pojęcia o czym pisze. Trzeba by trochę znać zasady funkcjonowania rynku kinowego w Polsce. Ja sobie kiedyś trochę informacji poszukałem, bo byłem zdziwiony, że wiele dobrych filmów do Tomaszowa nie dociera i to często mocno "lewackich".
Dystrybutorem "Nieplanowane" jest jakaś mała firma, a o tym co grane jest w multipleksach decydują w dużej mierze wielcy gracze. Najpierw brane są pod uwagę w repertuarze ich filmy i oni dostają najlepsze godziny seansów, a dla innych pozostają ochłapy.To jest tak jak w supermarkecie. Coca-cola czy Pepsi dostają cały rząd na swoje produkty, a jakiś mały producent napojów jedną półkę gdzieś w rogu na samym dole. Kino w Tomaszowie jest malutkim multipleksem i nie wszystkie tytuły się w nim mieszczą, gdy wielcy dystrybutorzy wymagają dla swoich produkcji minimum 3 seanse. Proszę sobie przejrzeć repertuar Heliosów, które mają 6 i więcej sal kinowych: Łódź, Olsztyn, Opole, Kalisz itd. i tam jest 3 seanse dziennie i jest wyświetlany o godz. 19, a w tych które mają 5 i mniej sal, jest tak jak w Tomaszowie - jeden seans w południe. Jak funkcjonuje ten rynek można przeczytać tutaj, szczególnie rozdział "Jednoczesna gra w go i pokera" https://www.dwutygodnik.com/ar…
Autor
Autor 07.11.2019, 09:54
Bzdury.
kiniarz
kiniarz 07.11.2019, 10:04
W którym miejscu?
Cd
Cd 07.11.2019, 10:20
Belchatow 4 sale i tez masz film dzisiaj o 19
Autor
Autor 07.11.2019, 10:15
Zacznijmy od tego z w Piotrkowie czy Opolu mamy film dzisiaj okolo godziny 19. Fakt ze seans jest raz dziennie ale o normalnej porze i w Gocusie kino ma 5 sal
kiniarz
kiniarz 07.11.2019, 10:27
ale moment - w Tomaszowie też dzisiaj jest na 19
Elka
Elka 07.11.2019, 13:03
Hity ekranu w Kinie Mazowsze leciały ile się dało a tu takie cuś
Nostalgia za małymi kinami
Nostalgia za małymi kinami 07.11.2019, 21:00
dokladnie.

Kiedys nawet otworzyl nam kino, mimo, że przyszły 4 osoby. Na Woodiego Allena, którego wówczas wychwalano, po latach - obejrzawszy niemal wszystko w jego reżyserii, wiem, że to przesada - ale otworzył Pan z Mazowsza. Tzn odpalił maszynerie i obejrzeliśmy.

Teraz mamy wielkie sieciówki, które nam w głowach będą układać. Możemy se utyskiwać. Popcorn za 2 dychy macie? Mamy! Dywany macie? Mamy!
To m.or.dy w kubeł i klaskać uszami na wszystko co zarząd wysyła.
Autor
Autor 07.11.2019, 10:57
Widocznie dodali jeden seans z napisami bo do dnia wczorajszego wygladalo to tak https://www.helios.pl/53,Tomas…
kura
kura 07.11.2019, 12:38
Heh i cała misterna teoria o poprawności politycznej poszła się.. Może trzeba było zapytać kierownika kina dlaczego tak jest, a nie smarować od razu jakieś dyrdymały.
m&m
m&m 07.11.2019, 08:00
Co tu niepoprawnego politycznie? Protestuję przeciwko narracji osób narzucających takie poglądy. To ohydne. Brawo za artykuł. Pokazuje z kim mamy do czynienia. Lewactwo jest antyspołeczne, antyludzkie. Świat wg ich przepisu, to świat bez zasad, moralności, cywilizacji i społeczeństwa. Utopia prowadząc do zagłady. Kiedy ludzie przejrzą na oczy i przegonią to gdzie pieprz rośnie? Siedzą cicho, bo słyszą, że poprawność polityczna, to się lepiej nie odzywać. Tymczasem ta poprawność jest narzucana przez jakąś znikomą, ale agresywną mniejszość.Warto się odzywać i protestować.
warto tez byc i tam
warto tez byc i tam 07.11.2019, 00:03
Jesli nie mieliscie jeszcze subskrybcji Wyborczej, wezcie teraz z 0 zl przez miesiac. Zaraz po aktywacji usuncie dane karty / paypalla z profilu by nie pobralo 2 dych za miesiac.

No i tam warto tez komentowac.
Najlepiej pod tekstami z grzbietu glownego i w wydaniu stolecznym. Pod reszta malo kto sie pojawia (co swoja droga pokazuje jak iluzoryczne sa te srodowiska lewicowe w Szczecinie, Wroclawiu, naszej Łodzi. Du.pa blada. Zwykle 0 komentarzy. Bez kitu :)) )

Z grzbietu glownego i wydania stolecznego wypowiedzi troche rezonuja. No i sa duskusje, czasem nawet z wplywowymi kolesiami, bo juz padaly dane do ktorych nie kazdy ma dostep. Nie jakies tajne, ale insiderskie tak.

Licza sie i czasem kasuja nawet te grzeczne, a nie po ich mysli.
Juz sie przekonalem, ale warto sie odzywac!

Wyborcza chwali sie 130 tysiacymi subskrybentow, ale wiekszosc to wlasnie tacy jak ja. 5 zl do tej pory wydalem, a mam prawie bez przerwy od kilku lat. Co kilka tygodni jest akcja "Wyprobuj za zero zlotych przez miesiac" No i na tym sie jedzie. No tylko trzeba codziennie bywac, by nie umknelo. No i miec wiecej e-maili.

Jesli mieliscie juz od nich subskrybcje, proces "wykupywania" z nowego e-maila robcie z innego IP przy starym proponuje platna kontynuacje. Po aktywacji "miesiaca za zero" mozna korzystac na starym IP. Nie zabieraja.

Wszystko jest legalne. Oni zdaja soboe sprawe, ze placący normalne stawki to jest 1%, dlatego utrzymuja ten paywall glownie wizerunkowo. By w raporcie rocznym pochwalic sie statystyka.

Pisze o tym dlatego, ze taki cyberaktywizm w nieswojej bance, daje tym ludziom do zrozumienia ze ich swiat ma granice.
AK-47
AK-47 06.11.2019, 23:29
To nie jest poprawność polityczna tylko lewacki terror. Nowa cenzura.
AK-47
AK-47 06.11.2019, 23:25
To pójdziemy na 13.00!....W weekend.
Dziecko to nie balast!
Dziecko to nie balast! 06.11.2019, 21:31
Swietny tekst! Wiecej takich!

Pozostałe