„Raduje się serce, raduje się dusza…”

  • 16.11.2019, 15:54
  • Joanna Sztymelska
„Raduje się serce, raduje się dusza…”
Koncertu patriotycznego, zatytułowanego „Raduje się serce, raduje się dusza…”, tomaszowianie mogli posłuchać w czwartek, 14 listopada 2019 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.

Wystąpiła  Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Kamila Wrony i Chór Miejski „Artis Gaudium”, działający przy filii MOK Miejskiego Centrum Kultury. 

Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Tomaszowa Mazowieckiego powstała rok temu,  listopadzie 2018 roku.  W jej skład wchodzi około 40 muzyków w wieku od 13 do 20 lat. Są to przeważnie uczniowie dwóch szkół muzycznych: Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Wrońskiego z Tomaszowa Mazowieckiego i Samorządowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach. W Orkiestrze grają tez studenci Akademii Muzycznej w Łodzi, nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim, członkowie Big Bandu TM Brass i pracownicy Miejskiego Centrum Kultury  Tomaszowie Mazowieckim. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Inicjatorem utworzenia Orkiestry jest Kamil Wrona, który jest też jej kierownikiem. Skrzypce, altówki, wiolonczele, flety, klarnety, trąbki, waltornie, eufonie, puzony i tuby, instrumenty klawiszowe i perkusyjne - to instrumenty, na których grają członkowie zespołu. Orkiestra wykonała utwory w aranżacjach Waldemara Nowakowskiego i Kamila Wrony. 

Koncert uświetnił udział gościnny Kapeli spod Dębu z Piotrkowa Trybunalskiego. Widzowie razem z wokalistami śpiewali dobrze im znane piosenki. 

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe