Zatrzymani włamywacze. Szczecin na "gościnnych występach"

  • 18.11.2019, 13:29
  • Komenda Powiatowa Policji Tomaszowie Mazowieckim
Zatrzymani włamywacze. Szczecin na "gościnnych występach"
Tomaszowscy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy włamali się do mieszkania w bloku przy ul. Wiejskiej. Łupem sprawców padły głównie perfumy. Zatrzymani usiłowali także zabrać pieniądze i sprzęt elektroniczny. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Maz. zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

13 listopada 2019 roku około godziny 18:00, dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do mieszkania. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, którzy zauważyli w mieszkaniu otwarte okno oraz światła latarek. W pewnym momencie jeden z włamywaczy wyskoczył przez okno.

Od razu wpadł w ręce funkcjonariuszy. Dwóch kolejnych sprawców zatrzymanych zostało w mieszkaniu. Trzej sprawcy zdołali zbiec z miejsca kradzieży, ale dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy i penetracji pobliskiego terenu nie uciekli daleko.

Włamywaczami okazali się mieszkańcy Szczecina w wieku od 29 do 38 lat, którzy do Tomaszowa Mazowieckiego przyjechali w poszukiwaniu pracy. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których część z nich przyznała się.  Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawiania wolności. 15 listopada 2019 roku Sąd Rejonowy w Tomaszowie Maz. zastosował wobec sprawców trzymiesięczny areszt.

Komenda Powiatowa Policji Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

eko
eko 19.11.2019, 10:44
To chyba nie byli Polacy jak przyjechali do naszego miasta do pracy. Dlaczego policja nie podaje narodowości?
Klaudia
Klaudia 20.11.2019, 11:09
Musisz mieć małego pitka skoro ważna jest dla Ciebie narodowość a nie główny temat artykułu. Pewnie ci o których myślisz mają średnią w cm większą i to cię boli najbardziej (nie mam na myśli śniadych bo oni są poza normą wielkości). Poszperaj w rodzinnych genach i sprawdź najpierw swoje korzonki i nie mąć.
bejc
bejc 19.11.2019, 05:27
To byli bracia Daltonowie
Tomaszowski dworzec przez lata przez nas niedoceniany.
Tomaszowski dworzec przez lata przez nas niedoceniany. 18.11.2019, 20:08
Dobra wiadomość dla nas tomaszowian jest taka – o czym paradoksalnie nie każdy wie – że do Szczecina i to od co najmniej 30 lat NIEPRZERWANIE, mamy bezpośrednie i komfortowe połączenie kolejowe.
Wsiadasz na naszym dworcu, wysiadasz w Szczecinie.
Jeśli nie ubierasz się wyzywająco, kasę masz na karcie, albo gotówkę pod podkoszulkiem przy ciele. To możesz sobie spokojnie przekimać całą podróż.

Jechałem sobie do Szczecina po mój pierwszy aparat fotograficzny do pobliskiego niemieckiego Löcknitz. To jest jakieś 30 zł w dwie strony i niespełna godzinny przejazd pociagiem. A wtedy jeszcze była przecież kontrola celna. Polska jeszcze nie była w UE (to był jakiś 1998-99 rok), a niemiecka cena lustrzanki Canona różniła się od polskiej o tysiąc złotych.

Mogłem sprawę załatwić w jeden dzień, ale przespałem się w szczecińskim hostelu by zwiedzić Szczecin. To były piękne słoneczne dni, Szczecin cały w kwiatach. Piękne ronda. Nie wiem jak teraz, ale wtedy takie były stosunki międzyludzkie, że mimo, że nie skorzystałem z jego usług (z oszczędności, rzecz jasna), to taksówkarz pod dworcem, opowiedział mi historie miasta w pigułce. Po prostu przystanąłem przed dworcem, coś tam zagadaliśmy do siebie, ja zacząłem pytać on nie odpierał – jak to dzisiaj jest – złowrogim pomrukiem i zaczęła się rozmowa. Tłumaczył mi, że do Gomułki, to właściwie nie wiedzieli czy za chwile nie będą musieli wynosić się z tych poniemieckich domów. 20 powojennych lat niepewności.

Potem bałem się trzymać ten nowo zakupiony aparat w hostelowym depozycie więc przechowała mi w akademiku TOMASZOWIANKA, która studiowała w tamtejszej Szkole Morskiej.

Takie były czasy sprzed wojny polsko–polskiej.

A ile się naczytałem w Ticie czy w tym niemieckim Nasze Miasto szyderstw na temat tomaszowskiego dworca. A to niestety buduje nastroje wśród ludzi :( A mamy CODZIENNIE połączenia bezpośrednie do wielu dużych miast. W stosunku do cen w Europie to nadal bardzo tanie. Warto korzystać.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.11.2019, 17:27
Bardzo frapująca i poruszająca opowieść. Jestem szczerze wzruszony a łzy ciekną mi jak Birgfellnerowi. Proszę o więcej.
robi
robi 18.11.2019, 23:56
Twoim zdaniem nasz dworzec to piękny jest? O ile na zewnątrz jakoś wygląda to w środku są lata 80. W zimę można tam zamarznąć, tak ciągnie przez te saloonowe drzwi. Do tego miasto i kolei nie mogą dogadać się w sprawie poprawienia tego dołu i krawężnika między dworcem a postojem Taxi przez który przejść z walizką jest wielką sztuką.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.11.2019, 17:29
Ale za to można stamtąd pojechać do Niemiec przez Szczecin. Pal licho drzwi i krawężnik!
?
? 19.11.2019, 17:50
Codziennie bezpośrednie połączenia do 5 dużych miast z 60-tysięcznego miasteczka to jest mało?
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.11.2019, 18:42
Dużo. To prawdziwy sukces że z dworca jeżdża pociągi do dużych miast. A jakby doliczyć jeszcze połączenia z dworca PKS, to już megasukces. A trzeba wziąć pod uwagę że w ww. wyliczance wciąż pomineliśmy kursy autobusów miejskich MZK poza miasto.
SA.
SA. 18.11.2019, 20:04
"Złoty strzał" takie rzeczy zdarzają się b.rzadko. Dobra czujność i robota Policji lub sąsiadów, którzy ich o tym powiadomili. Zdecydowanie do wyróżnienia!

Pozostałe