Dwa nowe ambulanse przekazane Tomaszowskiemu Centrum Zdrowia

  • 28.12.2019, 19:32
  • Joanna Sztymelska
Dwa nowe ambulanse przekazane Tomaszowskiemu Centrum Zdrowia
W piątek, 27 grudnia 2019 roku, w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. odbyło się uroczyste przekazanie dwóch ambulansów dla Pogotowia Ratunkowego, które działa nie tylko w naszym powiecie, ale też w powiatach łódzkim wschodnim i brzezińskim. Jedna z zakupionych karetek zostanie przekazana stacji w Rzeczycy, druga do Brzezin.

Dlatego w uroczystości, prócz: Ewy Wendrowskiej - radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego, Mariusza Węgrzynowskiego - Starosty Powiatu Tomaszowskiego, Leszka Ogórka - wicestarosty, Michała Czechowicza - członka Zarządu Powiatu i Krzysztofa Kuchty - przewodniczącego Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego i pracownika Pogotowia Ratunkowego przy TCZ, Mariusza Strzępka, Leona Karwata i Grzegorza Glimasińskiego - radnych Rady Powiat Tomaszowskiego, zaproszeni zostali też: Renata Kubiela - Starosta Powiatu Brzezińskiego i Iwona Łuszcz-Krawczyk - Wicewójt Gminy Rzeczyca.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Każda z karetek otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia w wysokości 400 tysięcy złotych, a 300 tysięcy złotych, to środki TCZ-u.  Kapelan szpitala ksiądz Włodzimierz Moraczewski poświęcił oba samochody, a następnie odbyło się przecięcie symbolicznej wstęgi. 

- Będziemy starali się rozwijać i wzmacniać Tomaszowskie Centrum Zdrowia, tak, aby przynosił nam chlubę, a  jakość leczenia była na jak najwyższym poziomie - powiedział Mariusz Węgrzynowski. 

Polepsza się baza sprzętowa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Dziesięć dni temu odbyło się uroczyste otwarcie nowego Oddziału Okulistycznego. Tym razem Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się o dwa nowe, wysokiej klasy samochody.

Ministerstwo Zdrowia opracowało projekt dotyczący ujednolicenia oznakowań pojazdów ratunkowych oraz umundurowania ratowników medycznych.  Od 1 stycznia 2028 roku wszystkie nowe karetki będą musiały być pomalowane na żółto. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 30.12.2019, 12:39
Starosta Powiatu Tomaszowskiego Mariusz Węgrzynowski brał udział w spotkanie opłatkowe struktury Prawa i Sprawiedliwości w powiecie rawskim. W spotkanie opłatkowe brał też udział biskup Józef Zawitkowski.
mieszkaniec
mieszkaniec 30.12.2019, 12:17
Panie Mariuszu niech Pan odpowie na pytania (jako Rady Powiat Tomaszowskiego od zdrowia i przedstawiciel mieszkańców).
"Będziemy starali się rozwijać i wzmacniać Tomaszowskie Centrum Zdrowia, tak, aby przynosił nam chlubę, a jakość leczenia była na jak najwyższym poziomie".
Może ktoś może uświadomić mieszkańców:
- ile karetek zostało przekazanych w okresie od 2014 do 2019r.,
- gdzie te karetki są,
- ilu zostało zatrudnionych: kierowców, lekarzy, ratowników
medycznych (jaki koszt miesięczny w poszczególnych latach),
- ile wynoszą koszty utrzymania pojazdów (miesięczny w
poszczególnych latach),
- ile jest karetek pogotowia w powiecie,
- w jakim charakterze brała udział Pani Renata Kubiela - Starosta
Powiatu Brzezińskiego.
Drogo ?
Drogo ? 30.12.2019, 01:52
2 x 400 tys dofinansownie od MZ na 2 sztuki plus 300 na 2 od szpitala. Więc 400 + 150 = 550 sztuka. Wiecie ile kosztują nosze najtańsze ? Ok 30 tys. Defibrylator ? 50 tys. Respirator ? 40-60. To ceny sprzętu dobrego a nie z górnej półki wypasionego . Bo nosze elektryczne które same podnoszą i 2 ratowników nie musi dźwigać 100-120 kg pacjenta kosztują 100-110 tys.
Ewa
Ewa 29.12.2019, 09:03
Ludzie, tomaszowiacy, przestancie narzekac, jeczec. Sa nowe karetki. Bedziecie jeczyc jak wezwiecie karetke. I to nie z rozczarowania, ze ta kareta jest i jedzie do was ale z bolu i strachu, ze moze nie dojdzie na czas.
Jak jest a jak było?
Jak jest a jak było? 29.12.2019, 07:45
Czyli co kwartał jakieś karetki dostaje tomaszowski szpital. I to w pełni wyposażone, najepszych motoryzacyjnych marek.

Ci którzy nie byli w stanie kupić jednego takiego samochodu powiedzą: unia daje kasę. No jesteśmy w unii od 2005 roku, przed 2014 rokiem dotacje też były do zobycia. Nie były podejmowane - można powiedzieć zupełnie, bo jeśli kupowało się raz na kilka lat jakąś taniznę typu Renault, który po 2-3 latach ciągłych kursów pogotowia jest do gruntownego remontu, no to można powiedziedzieć, że te 9 lat między 2005 a 2014 rokiem w Tomaszowie były zmarnowane.

Teraz problemem jest ksiądz na przekazaniu karetek, że ich kolor nie taki, co tam jeszcze?

A fakty są jakie są. Każdy z nas je widzi.
...)
...) 29.12.2019, 07:21
zaraz zaraz.... ale wśród establishmentu brakuje jednej ważnej osoby ...muszę zajrzeć do lodówki
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 30.12.2019, 13:55
Pewnie na nartach. Nie odpuściłaby takiej okazji.
Edek
Edek 29.12.2019, 00:01
Cena 1 karetki to 700000zl? Sam samochód to max 300000zl czyli wyposażenie jest za 400000zl?
WuPe
WuPe 28.12.2019, 23:54
700 000 zł to obecnie koszt karetki? Kapitalistyczna masakra.
Obserwator
Obserwator 28.12.2019, 22:32
A Budnego nie ma tak sie chlop szykowal wszystko zalatwial a zrobili go w wala.Niech zobaczy jak to jest w zyciu,kto pracuje a kto smietanke spija

?
? 29.12.2019, 09:47
Skryba urzędowy?

To jest tak jakby stolarz, malarz pokojowy, glazurnik mial pretensje, ze nie zostal zaproszony na parapetowke.

Wchodzic do polityki i zaspokajac ego. Poki co, zawsze tak jest (i bylo), ze nie odbiera skryba.

Poza tym - najwazniejsze - to jednak wola polityczna, a przede wszystki zdolnosc jest przeforsowania jest decydujaca. Ilez to papirów powstało (nie za darmo, rzecz jasna), przex 2014 roku. Powstało coś z tych wypocin tak fejmowanych tęgich eksperckich głów?

Coś Kuba - jak ku tam? Ostatnio z PSLu nas tu rzadko oswieca swym jezykiem fachowym? Mediowanie takie absorbujące?
Dla mnie był przykład pierdzenia na wietrze.

I tera (nie teraz), i terA klu (od clue): prawo, ekonomia, wszystkie nauki scisle TO SĄ TYLKO NARZĘDZIA. Napierw trzeba miec cos do zaproponowania, zamiast walenia megabitow pustych w gruncie rzeczy dywagacji.

To jest caly czas to samo jak z Lelewelem podczas postania listopadowego. Najpierw szerg lat podjudzał, a gdy przyszlo co do czego, pytali go, proponowali by został dykatorem: uciekł, schował się przed odpowiedzialnością. Promocja samego siebie nic wiecej - jaki to ja mundry. Mialem kilku nauczycieli w Tomaszowie: najpiwrw godzinne dyskusje (nawet po lekcjach), a potem "zapytam, ale nie obiecuje" Kilka razy dowiedzielismy sie, ze nawet nie zapytal. Blee!

A teraz dawac! Wyliczac mi literowki. Kol ch.ja. mi to lata.
Kers
Kers 28.12.2019, 20:28
Ale lansik . Żenada

Pozostałe