Dzień Kundelka w Bibliotece

  • 25.10.2017, 11:16
  • Mariusz Strzępek
Dzień Kundelka w Bibliotece
Z okazji Dnia Kundelka 24 października w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Cesarzem – artystą grafikiem, współautorem „Pamiętnika grzecznego psa”, „Nowych przygód grzecznego psa” oraz „Przygód Filipka”.

To już siódme spotkanie o tematyce prozwierzęcej organizowane w ramach cyklu spotkań dla najmłodszych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Mazowieckim oraz Amicus Canis - Fundację na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych pod nazwą „Dzieci, ryby i psy - każdy ma swój głos” (partnerami tego edukacyjnego przedsięwzięcia są również: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta).

 

Na wtorkowym spotkaniu dopisała frekwencja, było ponad 90 osób. Przybyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1, ze Szkoły Podstawowej nr 10, ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 14. Pisarz opowiadał o bohaterach swoich książek. Współautor serii książek o psie Winterze (alaskan malamucie) zwrócił uwagę na emocje i uczucia zwierząt, o tym jak należy je traktować.

 

Najmłodsi dzięki zajęciom poszerzyli wiedzę na temat psów oglądając prezentację multimedialną o różnych, ciekawych rasach. Wojciech Cesarz rozmawiał z dziećmi na temat „Psów bohaterów”. Na koniec dzieci wysłuchały opowiadania o psie Winterze, miały także możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z pisarzem. Amicus Canis - Fundacja na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych, przekazała pamiątkowe naklejki oraz smycze, breloczki dla uczestników spotkania.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

starsi panowie i dzieci...
starsi panowie i dzieci... 26.10.2017, 23:40
nie lubie takocb widokow.

Pozostałe