Mali Lechiści walczyli z narybkiem "Kolejorza"

  • 19.02.2020, 11:35 (aktualizacja 21.02.2020, 17:48)
  • Mariusz Strzepek
Mali Lechiści walczyli z narybkiem "Kolejorza"
W niedzielny poranek 16.02.2020r. zawodnicy KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki z rocznika 2009 udali się do Poznania. Tam na zaproszenie Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań mieli rozegrać dwugodzinny sparing. Mecz zaplanowany został w systemie 7x7 w wymiarze 5x20'.

Punktualnie o 12.00 rozpoczęła się gra. Od początku rywalizacji zauważyć można było ogromną determinację w grze obu zespołów popatrą wysokim poziomem sportowym. Pierwsze 20' należało do zawodników Lechii, którzy schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Kolejne odsłony to dominacja młodych piłkarzy Lecha, którzy wypracowali sobie kilkubramkową przewagę. Tomaszowianie nie zamierzali jednak składać broni. Cztery kolejne trafienia sprawiają, że mecz może zakończyć się remisem. Niestety w samej końcówce gospodarze są skuteczniejsi i przechylają szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tuż po meczu zawodnicy Lechii Tomaszów w obecności przewodnika mają okazję zwiedzić stadion Kolejorza. Płyta główna, sala konferencyjna, szatnie, strefa VIP to niektóre z miejsc, w których mogli zagościć.

Na koniec nastąpiło krótkie podsumowanie samej gry. Trener młodych zawodników Lecha pochwalił nasz zespół za pokazanie sporych umiejętności piłkarskich i pełną zaangażowania walkę do końcowych minut.

Pobyt w Poznaniu i rywalizacja z jedną z najlepszych drużyn w Polsce w roczniku 2010 to niewątpliwie duże wydarzenie w dotychczasowej przygodzie z piłką dla tomaszowian. Miejmy nadzieję, że zebrane doświadczenie oraz wnioski do dalszej pracy zaowocują stałym rozwojem indywidualnym jak i drużynowym chłopców z rocznika 2009.

Zielono- czerwonych barw w stolicy Wielkopolski broniło 19 zawodników ( wszyscy, którzy obecnie znajdują się w kadrze) : Antoni Pawełkiewicz, Bartłomiej Chyb, Stefan Adamus, Karol Klimek, Denis Kacperek (2 gole), Tobiasz Będziński, Kornel Kowalski, Wiktor Kałużny, Jakub Dembowski, Paweł Ziober (2 gole), Tomasz Bielejewski (3 gole), Marcel Kowalczyk, Oskar Garlikowski (1 gol), Kacper Stępowski, Michał Misiak, Oskar Panek oraz Igor Owczarczyk ( 2 gole, w trakcie transferu z UKS Pilica Tomaszów Maz.), Kamil Konewka (1 gol) i Dawid Deredas ( obaj w trakcie wypożyczenia z UKS Mazovia Tomaszów Maz.).

Opiekunami chłopców w trakcie wyjazdu była p. kierownik Monika Bielejewska oraz trener zespołu Radosław Wilczyński.
 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe