"Łódzkie na plus" Budżet Obywatelski

  • 19.02.2020, 20:48
  • Joanna Sztymelska
"Łódzkie na plus" Budżet Obywatelski
loadingŁaduję odtwarzacz...
W tym roku odbędzie się IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Kwoty, jakie przeznaczono na ten cel w tym roku są identyczne, jak w III edycji. W środę, 19 lutego 2020 roku, w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie informacyjne, w czasie którego można było poznać warunki ubiegania się o fundusze.

Udział w spotkaniu wzięli pracownicy Kancelarii Marszałka, Wydziału Inicjatyw Społecznych, który zajmuje się Budżetem Obywatelskim Województwa Łódzkiego "Łódzkie na plus". Cieszyło się ono sporym zainteresowaniem ze strony potencjalnych beneficjentów. Byli przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji, ale też liczne osoby prywatne. Padało wiele pytań, na które prowadzący spotkanie chętnie i wyczerpująco odpowiadali 

Zgłosić zadanie do Budżetu Obywatelskiego może każdy mieszkaniec naszego województwa, zarówno osoba pełnoletnia, jak i niepełnoletnia. Osoba niepełnoletnia musi mieć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.  Zadania można zgłaszać od 20 lutego 2020 roku do 12 marca 2020 roku.  Głosowanie rozpocznie się 4 czerwca 2020 roku i będzie trwało do 30 czerwca 2020 roku.  W głosowaniu na najciekawsze inicjatywy mogą wziąć udział osoby wyłącznie pełnoletnie. Odbywa się ono w formie papierowej. 

Na każdy powiat przypada kwota ok. 166 tysięcy złotych. Szacunkowy koszt realizacji projektu w ramach puli wojewódzkiej nie może być niższy niż 100 tysięcy złotych ani wyższy niż 500 tysięcy złotych, a projektu w ramach puli powiatowej nie może być niższy niż 5 tysięcy złotych ani wyższy niż 40 tysięcy złotych. 

- W tegorocznej edycji na realizację zadań została przeznaczona pula 8 milionów złotych. 4 miliony na wydatki powiatowe  i 4 miliony na pulę wojewódzką. Jeżeli chodzi  o zadania do puli wojewódzkiej, tutaj mamy do czynienia z zadaniami o charakterze inwestycyjno-remontowym, natomiast jeżeli chodzi o pule powiatowe,  zgłaszamy zadania o charakterze "miękkim". Dzisiejsze spotkanie miało charakter otwarty. Była okazaja dowiedzieć się w jaki sposób zgłosić projekt, jak później przebiega cała procedura, wszystkie etapy Budżetu Obywatelskiego, który zostanie zwieńczony głosowaniem, które odbędzie się w czerwcu - powiedział Dominik Kaniewski-Smulczyk pracownik Kancelarii Marszałka Wydziału Inicjatyw Społecznych  Wydziału, który zajmuje się Budżetem Obywatelskim Województwa Łódzkiego "Łódzkie na plus". 

Dokładne informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego można znaleźć na stronie
www.bo.lodzkie.pl
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe