Milość w czasach zarazy

  • 12.03.2020, 23:13 (aktualizacja 14.03.2020, 17:37)
  • red.
Milość w czasach zarazy
Nasi czytelnicy alarmują i pytają co robić

- Jakie powinno być moje postępowanie, gdy wchodząc do swojego bloku, spotykam grupę około 10 DZIECI w wieku około 12 lat? Czy mam dzwonić do służb? Gdzie są rodzice? Dlaczego dzieci wyszły ze szkół bez podstawowej wiedzy na temat swojego zachowania i jego wpływu na innych? Zrobiliśmy medialny bum, jak to sprawnie działamy - no niestety, nie wyszło. Proszę może warto lokalnie się nad tym pochylić -  pisze jeden z czytelników portalu

Oczywiście trudno tej opinii odmówić słuszności. Z jednej strony mamy do czynienia z dziećmi, z drugiej powinniśmy mówić o odpowiedzialności rodziców za los swoich pociech ale i swój własny, bo wirus przemieszcza się łatwo, szybko i niezauważenie. Z dziecka na matkę, z matki na ojca, z ojca na dziadka... Tutułową "miłość" zroumcie więc w sensie dosłownym

Straż Miejska uruchomiła już dzisiaj patrole, mające sprawdzać osiedla mieszkaniowe, miejsca, gdzie mogą spotykać się i gromadzić dzieciaki. Od jutra kontrole te będą nasilone. Rodzice więc mogą spodziewać się telefonów od strażników miejskich z pytaniem, czy na pewno wiedzą, co w danej chwili robią ich dzieci. 

Zachęcamy do długich i poważnych rozmów. Nie trywializujcie w domach, przy dzieciakach, zagrożenia, bo i one bedą je lekceważyć. Rozmawiajcie i wyjaśniajcie. Pokazujcie skutki. Przykładów w internecie nie brakuje. Jesteśmy w okresie kwarantanny a nie wakacji. Pamiętajcie... "cogito ergo sum". 

 

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 14.03.2020, 18:56
Do MS z godziny 1:20 na różowo - dołączam się do Pana. Ile trzeba głąbów kapuścianych zjeść, aby coś takiego napisać. (Kto może zyskać na panice)
LordLud
LordLud 12.03.2020, 23:40
Dzień w Biedrze. Wpada grupa wyrostków ze szkół średnich do sklepu i maca produkty "Ooo ten pewnie nie ma koronawirusa" "To ja biorę" i tak przez kilka minut macali, macali i ostatecznie BROWAR wzięli
Kto moze zyskac na panice
Kto moze zyskac na panice 13.03.2020, 00:04
I bardzo dobrze, bo to sa bzdury. Brawo do chlopcow nie zglupieli. W ogole duza czesc mlodego pokolenia jest bardzo ok. 70 % tych ktorych rodzice nie byli sami badz na postkomunistycznych ukladach nie korzystali, mowia teraz bardzo szczerze to co mysla. Wreszcie moga.

Na lewicowych portalach niezbyt przychylnych polityce USA w ogole, nie tylko za Trumpa, calkiem powaznie pisze sie, ze panika zwiazana z tym wirusem moze byc wzmacniana przez amerykanski biznes w celu podwazenia zaufania do chinskich wytworcow, podwykonawcow, posrednikow, dostawcow.
Do zastraszenia wystarczy dogadac kampanie w obrebie kilku amerykanskich wydwacow. Z dwa dzienniki, trzy stacje telewizyjne. Mimo internetu nadal 80℅ pojawiajacych sie w nich tresci pochodzi z ...redakcji prasowych. Sa one z nich okradane - bo emituje sie je potem bezplatnie, ale nadal powstaja w tradycyjnych mediach. Zaznaczam: mowie o kontencie istotnym - informacyjnym, a nie jaka spodnice dobrac do butow czy na odwrot - bo tu oczywiscie proporcje sa zupelnie inne. Ale istnotne info 80℅ po staremu.

Jest masa tego typu drobnych infekcji ktore przechodza bez echa i nagle lekkie podwyzszenie temperatury doprowadza do takich cyrkow.

Dla Stanow to jest na reke, ale dla takich kraikow jak my, rozdygotanych dodatkowo od wewnetrznych wasni, takie przesuniecie wyborow wplywa realnie na dalsze 3 lata i utrwalenie zmain ktore wiekszosc z nas ocenia pozytywnie, czy wycofanie ich przez postkomunistow, ktorym nie chce sie samemu pracowac i dla nich powrot sluzby za 5 zl na godzine jest czyms normalnym.
MS
MS 13.03.2020, 01:20
Brak mi słów
Kto moze zyskac na panice
Kto moze zyskac na panice 13.03.2020, 04:25
Nie kłóćmy się, sytuacja jest poważna.

Jeśli ktoś potrafi wywołać panikę na całym świecie ws podwyższonej o pół stopnia przez dwa - trzy dni temperatury ciała, to oznacza, że może – i to 100 razy łatwiej niż Orson Welles z tym swoim sluchowiskiem o ruskich kosmitach.. Kto z nas w oógle wie co to jest ten COVID-19?

Oczywiście musi być jakiś peg, coś w rzeczywistości musi istnieć, ale kwestia skali zagrożenia.

Równie dobrze, do sprzedaży jakiegoś mazidła do twarzy można powiedzieć, że tzw. zimno na ustach też nieleczone tym mazidłem oczywiście, może w końcu zabić. No co nie może? Może.
Jeśli miałbym teraz zimno i na golasa przespał na balkonie tydzień – to pewnie w końcu bym umarł na zapalenie płuc czy po prostu z głodu.

Wszystko – jak się okazuje – jest kwestią propagandy. Prostota narzędzi wkorzystywanych obecnie – to przeraża najbardziej. Niby każdy ma dostęp do informacji, ale przekaz jest jeden: BÓJTA SIĘ. Pozamykać wszystko, zgarniać „wyrostków” którzy śmieli przjeść nie na browar do parku.

Kapitalizm jest okropny :(
Ta
Ta 13.03.2020, 00:44
Ty weź się człowieku ogarnij. Rodzice gnojkow powinni dostawać takie manadaty ze się zmobilizują do pilnowania wyrośniętych bąbelków.
Rc
Rc 13.03.2020, 16:56
Do kto.... Niezborne te Twoje dywagacje. Zapomniałeś dodać, że to wina Tuska.

Pozostałe