3 promile za kierownicą

  • 08.04.2020, 12:29 (aktualizacja 11.04.2020, 12:17)
  • Mariusz Strzepek
3 promile za kierownicą
Mieszkańcy powiatu łódzkiego-wschodniego, będący świadkami zdarzenia drogowego ujęli na pobliskiej stacji paliw podejrzewanego. Badanie alkomatem wykazało, że 32-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci doceniają dużą obywatelską świadomość i dziękują za wzorową postawę. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

7 kwietnia 2020 roku około godziny 20:00, oficer dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego, dwoje mieszkańców powiatu łódzkiego wschodniego jadąc drogą wojewódzką DW-715 byli świadkami zdarzenia drogowego.

Kierujący osobowym oplem jadąc w kierunku Budziszewic doprowadził do zderzenia z osobowym volkswagenem a następnie nie zatrzymując auta, którym kierował odjechał z miejsca. Widzący tę sytuację świadkowie zawiadomili policję a sami jechali za nim do momentu, aż zatrzymał się na pobliskiej stacji paliw. Tam ujęli mężczyznę i przekazali interweniującym policjantom.

Badanie alkomatem 32-letniego mieszkańca gminy Koluszki kierującego oplem wykazało, że miał on w organizmie  ponad 3 promile alkoholu. Amator jazdy na ,,podwójnym gazie” stracił już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WuPe
WuPe 08.04.2020, 16:08
Tak się zastanawiam, bo nie słyszy się o tym, czy obsługa stacji paliw widząc naprutego klienta może odmówić sprzedaży paliwa, tak jak nieletniemu alkoholu?

Pozostałe