Bo jedzenie było za zimne

  • 21.05.2020, 10:03 (aktualizacja 23.05.2020, 20:32)
  • Mariusz Strzepek
Bo jedzenie było za zimne
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali sprawcę dewastacji lokalu gastronomicznego w centrum Tomaszowa Maz. 27-letni tomaszowianin usłyszał już zarzut. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie wandala zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, ostatniego dnia kwietnia bieżącego roku, kiedy to do lokalu gastronomicznego w centrum Tomaszowa Mazowieckiego weszło dwóch klientów. Zamówili jedzenie i opuścili lokal, by powrócić do niego po około 20 minutach. Gdy pracownik obsługi lokalu wydał mężczyznom zamówiony posiłek, jeden z nich rzucił w kierunku ekspedientki otrzymanym zamówieniem. Jego zawartość pokryła powierzchnię ścian i sufitu pomieszczenia.

Klient wskazał  iż jedzenie jest za zimne. Mężczyźni opuścili lokal gdy kobieta poinformowała, że o zajściu zawiadomi policję. Rozpoznanie mężczyzn utrudniały maseczki ochronne, które mieli na twarzy.  Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady i przeprowadzili niezbędne ustalenia. Ustalili, iż właściciel lokalu poniósł straty w wysokości 1300 zł. Dalsza  praca nad zgromadzonymi dowodami wskazała, iż sprawcą aktu wandalizmu był 27-letni tomaszowianin.

W godzinach porannych 19 maja 2020 roku zapukali do drzwi jego mieszkania co było dla niego kompletnym zaskoczeniem, bowiem mężczyzna był przekonany, iż nikt nie połączy jego osoby z dewastacją. Mężczyzna już we wstępnej rozmowie przyznał się do uszkodzenia ścian i sufitu w lokalu gastronomicznym. Po zatrzymaniu został przewieziony do siedziby KPP Tomaszów Mazowiecki gdzie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za popełniony czy grozi mu kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ssik
Ssik 22.05.2020, 18:23
Brawo dla pana, zamówił jedzenie to powinien dostać ciepłe a nie z uśmiechem i pogardą patrzy na klienta dając mu zimne danie... Sam bym tak się zachował place wymagam...
varan
varan 21.05.2020, 20:21
Za rzuceniem posiłkiem o ścianę nawet 5 lat więzienia, a za rozjechanie kogoś na przejściu dla pieszych wymierzają karę grzywny albo "zawiasy". Brawo wy, rządzący państwem z tektury.
Pawełek
Pawełek 22.05.2020, 12:56
varan nie zauważyłeś, że sam jesteś z tektury. Wysiliłeś swoje komórki mózgowe, by przeczytać choć parę zdań na ten temat - nie. To po co piszesz bzdury.
Pawełek
Pawełek 22.05.2020, 12:50
MAX do 5 lat, a w przypadku mniejszej wagi może być grzywna, ograniczenie wolności itd.
Przeczytajcie całość ze zrozumieniem, a nie wróżenie z fusów. Jeszcze chyba nikt za uszkodzenie mienia nie poszedł do pudła. Przeważnie jest to wyrok w zawieszeniu, plus kara grzywny (lub sama grzywna) i naprawienie szkody (jej wartości).
Dlatego proszę nie generalizować, że za to tyle, a za to, to tylko chwilę, bo tak nie jest w rzeczywistości.
Rafal D
Rafal D 22.05.2020, 09:51
Sedziowie wydajacy wyroki w Warszawie zwalczaja rzadzacych. To srodowisko skladajace sie z emerytowanych komuchow i ich wychowankow.
PiS probuje to towarzystwo rozgonic ale jak widac w czesci Tomaszowa nie ma nawet swiadomosci kto za co odpowiada w panstwie,

Za to dominuje komusze myslenie ze ktos w rzadzie trzyma wszystko za morde jak za Stalina, wiec za wszystko odpowiada.
Dlatego tez czesc tomaszowian glosuje na Kukizy itp ktore sa kontolowane przez stare sily. I niewiele sie zmienia.
Jam
Jam 22.05.2020, 12:17
sędziowie wydają wyroki tylko w granicach obowiązującego prawa a prawo tworzy sejm odpowiednimi ustawami a tak się składa że pis ma bezwzględną większość w sejmie już prawie 7 lat i może uchwalić dowolne prawo (co zresztą robi - ale tylko takie jakie im pasuje)
varan
varan 22.05.2020, 10:48
"Za to dominuje komusze myslenie ze ktos w rzadzie trzyma wszystko za morde jak za Stalina, wiec za wszystko odpowiada."
A kodeks karny to kto niby tworzy, sędziowie czy rząd ? Więc kto odpowiada za takie absurdy jak grzywna czy "zawiasy" za rozjechanie pieszego na przejściu oraz karę pozbawienia wolności za rzucenie makaronem o ścianę ?
Pawełek
Pawełek 22.05.2020, 16:56
"zawiasy" i grzywna to nie są bzdury, a każdy przypadek, zdarzenie wygląda i jest inne. Dlatego rozpiętość kar i środków jest dość szeroka.
Inna sprawa, że niektórzy sędziowie jak pisze @Rafał stosują tą rozpiętość kar nieumiejętnie, nieproporcjonalnie i mało sprawiedliwie dla społeczeństwa - choć mieszczą się w jej granicach obowiązywania KK.
III RP. Jest czego bronić?
III RP. Jest czego bronić? 22.05.2020, 02:46
Zależy z jakiej rodziny pochodzisz.

Jeśli potrącisz bo przysnąłeś po 14 godzinach pracy w tartaku to rzeczywiście, sąd ubije Cię na pierwszym posiedzeniu. Wcześniej prowokując maksymalnie poniżającym stosunkiem niespotykanym gdzieindziej wobec kogokolwiek bo gdzieindziej i postkomuniści są powierzchownie mili. Noszą buty z białymi podeszwami i casualowe koszule w kratę.

Jeśli natomiast jesteś czerwonym banankiem, kórego rodzicie rozłożyli 30 lat temu z rodzicami sędziny jakiś duży państwowy zakład to nie ma sprawy. Z 600 zł na jakaś fundacje nawet nie związaną z drogami ale związaną z sędziną i obietnica, że nie będziesz już potrącał.
smacznego
smacznego 21.05.2020, 15:08
Żarcie przeleżało w zamrażarce 2 m-ce a mikrofala nie dała rady podgrzać.Oto cały sekret tomaszowskiej gastronomii związanej z wirusem :)

Pozostałe