Cudowne oświecenie ministra Szumowskiego: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach

  • 25.05.2020, 09:46 (aktualizacja 29.05.2020, 21:21)
  • Mariusz Strzepek
Cudowne oświecenie ministra Szumowskiego: dzisiaj lub jutro decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach
Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach; są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać - stwierdził w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak dodał, wraz z zakomunikowaniem decyzji ws maseczek podane zostaną nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel.

O to, kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na ulicach, Szumowski został zapytany w poniedziałek rano w Polsat News.

"Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt - podobnie jak wesela - wspólnie z panem premierem" - odparł minister. "Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik (przenoszenia zakażeń - PAP) powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku" - dodał.

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Można do tego użyć odzieży lub jej części (np. chustki), maski albo maseczki.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Red
Red 25.05.2020, 21:41
Kiedyś za zegarek minister tracił posadę, dziś za milionowe biznesy żon czy braci dostaje się medale. Takie Panie standardy mamy!!!!
To i owo
To i owo 25.05.2020, 16:17
Chyba już wszystkie sprzedane
Mmm
Mmm 25.05.2020, 13:36
Szumowski największy przekręt 3RP

Pozostałe