Służby ponadnormatywne w powiecie tomaszowskim

  • 01.06.2020, 16:37 (aktualizacja 03.06.2020, 16:09)
  • Mariusz Strzepek
Służby ponadnormatywne w powiecie tomaszowskim
W myśl zawartego porozumienia pomiędzy Komendantem Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim a Starostą Tomaszowskim wystawione zostaną dodatkowe policyjne patrole, które zadbają o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców powiatu tomaszowskiego.

Do podpisania porozumienia zawartego pomiędzy Starostwem Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim reprezentowanym przez Starostę Mariusza Węgrzynowskiego a Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim reprezentowaną przez Komendanta insp. Szymona Hermana, doszło 1 czerwca 2020 roku w sali konferencyjnej starostwa.

Celem podpisanego porozumienia jest aktywne przeciwdziałanie przestępczości oraz poprawa porządku publicznego.  Zwiększenie ilość policyjnych patroli w miejscach zagrożonych czynami zabronionymi oraz wymagających szczególnego nadzoru policyjnego, ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w całym powiecie.

W myśl porozumienia, będzie wystawionych 50 dodatkowych służb, które pełnić będą policjanci w ponadnormatywnym czasie pracy, za co w myśl porozumienia otrzymają gratyfikację finansową.

Służby na terenie powiatu tomaszowskiego realizowane będą w głównej mierze w weekendy, a ich dokładny czas i miejsce będą wynikały z bieżącej analizy zagrożeń. Z pewnością dodatkowe policyjne patrole będzie można zauważyć w rejonie Zalewu Sulejowskiego oraz innych miejscach wybieranych przez tomaszowian i turystów jako miejsce wypoczynku.

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WuPe
WuPe 03.06.2020, 11:17
Nie rozumiem tego. Cały czas słychać, że w Tomaszowie brak policyjnych patroli, bo nie ma ludzi... Tymczasem jak policja dostaje kasę ekstra, to nagle policjanci się znajdują? Podpisano porozumienie z powiatem, gminą Tomaszów, wcześniej chyba z Inowłodzem, a jest jeszcze cała masa gmin... Nie tak dawno policjanci z naszej komendy jak jeden mąż mieli problemy ze zdrowiem. Czy ta niespotykana lawina nowych obowiązków nie przyczyni się do jego pogorszenia? Należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to nie próba wyłudzenia publicznych pieniędzy? Czy te patrole rzeczywiście się odbędą i kto to sprawdzi? Co z patrolami normatywnymi?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.06.2020, 22:17
Pan Starosta chyba tylko jedno potrafi pozować do zdjęć i to nie do końca wychodzi bo niektóre bardzo niekorzystne.
Jas
Jas 02.06.2020, 13:04
Wy wszyscy bardzo ladnie i fajnie wychodzicie ns zdjeciach.Tylko
Tomaszowianka
Tomaszowianka 01.06.2020, 22:07
Panie Mariusz co z pana rzetelnoscią dziennikarską?Codziennie przybywa nowych zakarzen w Tomaszowie a Pan milczy
m&m
m&m 02.06.2020, 07:29
Bo może wszyscy mają dość psychozy i podawania na żywo bilansów epidemii? Wejd x sobie na fejsa. Tam na pewno z koleżankami możecie się powymieniać filmikami na ten temat przy gorącym kakale.
Uaz z MO
Uaz z MO 01.06.2020, 21:15
Jeżeli policjanci (zapewne 2 w patrolu + Kia) pykną służbę ponadnormatywną w Inowłodzu (podpisane porozumienie) następnego dnia w powiecie (podpisane porozumienie) a kolejnego normatywną z grfiku, to czy nie braknie paliwa w październiku? Albo policjani za miesiąc nie pójdą na urlop na podratowanie zdrowia albo sanatorium, bo psycha/siadła???
...
... 01.06.2020, 21:04
Co tu dużo gadać.
No, w szpitalu OJOM zawirusowało, o internie nie ma co mówić, bo interny po prostu nie ma. Jak OJOM leży, to zaraz wszystkie zabiegowe oddziały polecą.
Całe szczęście, że chociaż testują pracowników.
Tomasxowianin
Tomasxowianin 01.06.2020, 17:55
Jestesmy zainteresowani raczej sprawa zarazy koronawirusa w nadzym miescie dlaczego starostwo nie podaje danych co w szpitalu
Ktos
Ktos 01.06.2020, 17:02
Moze ktos z rzadzacych zajmie sie w koncu sytuacja w szpitalu.? Bo jak Panowie wychodza na zdjeciach to wszyscy juz wiemy.

Pozostałe