Najnowsze dane dotyczace epidemi koronawirusa w woj. łódzkim /aktualizacja/

  • 01.06.2020, 19:11 (aktualizacja 02.06.2020, 19:19)
  • Mariusz Strzepek
Najnowsze dane dotyczace epidemi koronawirusa w woj. łódzkim /aktualizacja/
W województwie łódzkim jest 57 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Przypominamy, że dane podajemy za w formie komunikatu wojewody łódzkiego. niestety często bywają one nieścisłe i różnią sie od tych, jakie publikuje tomaszowski SANEPiD.

Potwierdzone wyniki dotyczą:

  • jednego dziecka
  • ośmiu młodych kobiet
  • czternastu kobiet w średnim wieku
  • siedmiu kobiet w starszym wieku
  • jednego nastoletniego chłopca
  • dziewięciu młodych mężczyzn
  • trzynastu mężczyzn w średnim wieku
  • czterech mężczyzn w starszym wieku

Są to osoby w wieku od 1 do 85 roku życia.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejnych 8 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymało 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: dwie kobiety w średnim wieku, dwie kobiety w starszym wieku, trzech mężczyzn w średnim wieku oraz jeden mężczyzna w starszym wieku.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 1610
  • Liczba osób aktualnie zakażonych: 481
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 26
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 2687
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 760
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 1063
  • Liczba osób, które zmarły: 66

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 997

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 1610. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

Sytuacja epidemiologiczna zakażeń SARS-CoV-2 na terenie powiatu tomaszowskiego na dzień 1.06.2020 r /według danych Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej

Liczba osób u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2: 70 (w tym 25 ozdrowieńców)
Liczba osób objętych kwarantanną domową: 152
W izolacji pozostają 32 osoby.
W nadzorze epidemiologicznym pozostaje 67 osób.

25 ozdrowieńców - osoby uzyskały podwójne wyniki ujemne.

 

Lp.

Powiat

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w ciągu ostatniej doby

Liczba osób, które dotychczas zostały zakażone SARS-CoV-2

Liczba osób aktualnie chorych

Liczba osób, które ozdrowiały

Liczba osób, które

zmarły

1

bełchatowski

 

142

19

107

16

2

brzeziński

 

4

0

4

0

3

kutnowski

2

64

22

41

1

4

łaski

2

12

8

4

0

5

łęczycki

1

23

5

18

0

6

łowicki

 

24

0

23

1

7

m. Łódź

16

315

107

198

10

8

łódzki - wschodni

 

15

5

10

0

9

opoczyński

2

257

60

183

14

10

pabianicki

1

17

5

12

0

11

pajęczański

1

13

2

11

0

12

m. Piotrków Tryb.

 

20

1

17

2

13

piotrkowski

1

27

4

23

0

14

poddębicki

 

6

2

4

0

15

radomszczański

1

53

2

50

1

16

rawski

 

25

4

19

2

17

sieradzki

2

26

13

13

0

18

m. Skierniewice

1

18

1

16

1

19

skierniewicki

 

29

3

26

0

20

tomaszowski

9

69

40

25

0

21

wieluński

7

122

52

70

0

22

wieruszowski

4

125

83

45

1

23

zduńskowolski

4

14

6

7

1

24

zgierski

3

190

37

137

16

Razem w województwie:

57

1610

481

1063

66

Źródło tabeli: komunikat wojewody łódzkiego z godz. 17:30

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 178 osób. Tym samym łączna liczba zakażonych wzrosła do 24 tys. 165 – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 9 osób, co daje łącznie w Polsce 1074 ofiary śmiertelne COVID-19.

Według danych MZ nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województw: łódzkiego (57), mazowieckiego (47), dolnośląskiego (30), śląskiego (26), małopolskiego (6), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (3), pomorskiego (2), wielkopolskiego (1) i z opolskiego (1).

Resort poinformował również o śmierci 9 chorych. Są to osoby w wieku od 57 do 92 lat, m.in. w Warszawie, Radomiu, Gliwicach, Bytomiu i we Wrocławiu. Wszystkie miały choroby współistniejące.

Z najświeższych danych MZ wynika, że łączna liczba zakażonych koronawirusem wyniosła 24 165, z czego 1074 osoby zmarły. 

 

Lp.

PPIS realizujący

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym

Liczba osób objętych kwarantanną

1

PPIS w Bełchatowie

0

66

2

PPIS w Brzezinach

0

64

3

PPIS w Kutnie

0

146

4

PPIS w Łasku

0

25

5

PPIS w Łęczycy

4

81

6

PPIS w Łowiczu

12

11

7

PPIS w Łodzi

313

484

8

PPIS w Opocznie

120

348

9

PPIS w Pabianicach

5

112

10

PPIS w Pajęcznie

12

75

11

PPIS w Piotrkowie Trybunalskim

2

52

12

PPIS w Poddębicach

0

9

13

PPIS w Radomsku

19

115

14

PPIS w Rawie Mazowieckiej

7

3

15

PPIS w Sieradzu

86

47

16

PPIS w Skierniewicach

29

29

17

PPIS w Tomaszowie Mazowieckim

59

133

18

PPIS w Wieluniu

81

356

19

PPIS w Wieruszowie

7

421

20

PPIS w Zduńskiej Woli

3

32

21

PPIS w Zgierzu

1

78

 

Razem:

760

2687

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomaszowianin
Tomaszowianin 04.06.2020, 20:00
Zmowa milczenia , czemu brak aktualizacji ?
Gosia
Gosia 03.06.2020, 00:07
Zero kontroli, zero przestrzegania nowych przepisów, tylko patrzeć jak ten domek z kart się zawali. W salonach fryzjerskich to jest POTAŻKA. Tam nikt nie przestrzega dezynfekcji stanowisk, zakładania maseczek itd. Szpital to początek, za chwilę zaczną się ogniska u fryzjerów, kosmetyczek. Tych, którzy najbardziej się teraz z tego śmieją.
rwd
rwd 02.06.2020, 16:22
Jaka jest sytuacja na wewnętrznym i zakaźnym ?
Obcy
Obcy 02.06.2020, 15:02
To co podajecie jest strasznym klamstwem liczba z dodatnimi wynikami jest duzo wyzsza nie mam pojecia czeme tak oszukujecie?
Obs
Obs 02.06.2020, 13:07
Przecież komsja zdrowia to nie tylko pan Mariusz. Przejrzałem dzisiaj skład tej komisji to same kompetentne osoby w niej zasiadają. Podjęciem jakiejkolwiek działalności aby pomóc ochronie zdrowia w swoim mieście chyba nie są zainteresowani. Może się mylę, to proszę o przykłady.
Lol
Lol 02.06.2020, 12:52
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko ze stanowisk odchodzą....
....
.... 02.06.2020, 10:34
Podobno przypadek smiertelny z powiatu tomaszowskiego ? Zgon w szpitalu w zgierzu.
70 latka. Choroby wspolistniejace.

Niedawno zgon w tomaszowskim szpitalu z powiatu opoczynskiego. Bylo tu info o zgonie w naszym szpitalu ?
W koncu panuje pandemia u nas w szpitalu czy nie ???
t
t 02.06.2020, 09:41
Wszyscy "wielcy fachowcy" używają, że przyczyną były "choroby współistniejące".
Czy ktoś może określić co to jest za choroba "współistniejąca", która tak panoszy nasz kraj. Wg podawanych danych o zgonach to w tym roku przyczyną była ta paskudna choroba, innych przyczyn zgonów niema.
Czy choroba "współistniejąca" jest zaraźliwa i w jaki sposób.
Czym tą chorobę "współistniejącą" leczyć.
Ktosik
Ktosik 02.06.2020, 05:51
Panie Mariuszu gdzie sie podziala Pana rzetelnosc.Dlaczego nie podaje Pan prawdziwych informacji na temat zakazen w szpitalu.Przeciez to powinno byc na pierwszym miejscu, to dotyczy nas wszystkich.Zarazony personel posiada rodziny ,znajomych ktorzy nie wiedzac o zarazeniu poruszali sie po miescie,chodzili do pracy,spotykali sie z innymi osobami.A moze nalezy Tvn zainteresowac ta sytuacja? Nasze wladze lubia blyszczec .....
Paweł
Paweł 02.06.2020, 18:13
Kilka dni temu wysyp zarażeń Covid-19 na wewnętrznym,ale OIOM już nie podali bo dwa przypadki to tak jak nic prawda .
Agi
Agi 03.06.2020, 00:52
Naprawdę....a mówią że tylko wewnętrzny 🤔🤔🤔😱😱😱😱
Aspiryna
Aspiryna 01.06.2020, 23:15
I będzie jeszcze gorzej...
W sobotę byłam zmuszona odwiedzić kilka sklepów ...
W galerii ludzie bez maseczek to norma i w paru innych miejscach też.
Jeszcze dwa tygodnie i znowu będziemy mieli areszt w domach.
Agi
Agi 03.06.2020, 00:56
Dzisiejsza sytuacja....ja robię zakupy na rynku w maseczce...do stoiska również podchodzi matka z dzieckiem...ono pyta, dlaczego ta pani jest w maseczce 🤔🤔??
Mama odpowiada...już nie musimy chodzić w maseczkach....
Ja tylko mam swój rozum 👍👍👍
.
. 02.06.2020, 06:56
Zjedz dropsa i nie panikuj. TVP u ciebie zrobiła swoje....juz nie żyjesz, jesteś zaprogramowana...panika, strach, posłuszeństwo.
rwd
rwd 01.06.2020, 21:13
A Pan Mariusz Strzepek jakby stracił wiedzę na temat co się dzieje w mieście. Tylko suche informacje. Tak dawniej nie bywało.
MS
MS 01.06.2020, 22:16
Jutro trochę się podciągniemy :D
Tomaszowianin
Tomaszowianin 01.06.2020, 20:15
Napiszcie gdzie jest ognisko zakazenia wprost tak jak jest prawde gdyz ludzie sie boja zarazenis
"W gardlo Ci wcisne co tam chce"
"W gardlo Ci wcisne co tam chce" 01.06.2020, 22:56
W Tomaszowie ludzie w maskach, nawet w sklepach to juz pojedyncze przypadki (w tym ja), natomiast co 2-3 osoba czuje sie w obowiazku by zaczepic OBCEGO faceta na ulicy i poinformowac, ze "juz nie trzeba"

Nie wiem czy tak jest wszedzie, bo oczywiscie nie mieszkalem jeszcze nigdzie podczas pandemii ale to są po prostu maksymalne jaja.

Dzisiaj mialem nawet pytania gdzie sie wybieram, bo nosze - moze troche wiekszy - plecak, kilkukrotnie zadawane przez pana o zrytej twarzy (nie wiem czym, a nie chce go oceniac, ale też co mnie to obchodzi czym zryta? Czym tu moze byc zryta? Wóda? Faje? Praca w tomaszowskim standardzie czyli 12h+/5zl/h?

Boje sie kogos, nie jest to zadna sluzba mundurowa, to odchodze) Natarczywosc zakaonczyla dopiero wiązanka wulgaryzmów... Ale to jest dzicz, jakiej ja na przyklad dotychczas nie doswiadczylem w zyciu. On potem "ale ja tylko grzecznie pytalem"

Oby był to pojedzynczy egzemplarz, ale informacje wciskane o zniesieniu koniecznosci noszenia masek to jest zjawisko spoleczne. Samotnosc? No ja taki samotny Romek mialem byc, a nie zaczepiam nikogo na ulicy na temat masek... Chcesz nosisz nie chcesz nie nosisz. Wolabym bys cos tam na twarzy mial, ale czy trzeba czy nie trzeba nie ja jestem od egzekwowania prawa.

Ludzie uwazają, ze drugi nie ma nawet radia komórce? Na pustyni mieszka? Jaja. Obrzydliwe to oczywoscie jest. Jakas stara brzydka baba Ci zaczyna nawijac, nie wiem dlaczego akurat do mnie.

Dziś z 6-7 razy (Dino, autobus, Kaufland)

To sa troche takie mikro zatrzymania obywatelskie. Pouczenia obywatelskie. O! Trzeba poinformowac, ze juz nie trzeba nosic. Ja wiem, on nie wie! Musze mu powiedziec. I pouczanka. Babo! Ile lat musze miec bys mi swoim czesto z wasami ryjem nie zaczela ryc bani!

2.
Z rok temu w sklepie BHP na Ujezdzkiej, kupilem sobie kamizelkę odblaskową. Taką zwykłą,najtańszą. Za 9 zl chyba. O sklepie powiedzial mi sprzedawca w Dekoratorze na Zawadzkiej gdzie tego na początku szukalem.

Wracając z Ujezdzkiej rowerem mialem ją już na sobie. Do tego kask - zwykly z Lidla, nie tylko ja w Tomaszowie go pewnie mam. No w kazdym razie byl tu kupiony.

I teraz tak:
- na Ujezdzkiej jedno puknięcie się w głowę kierowcy w samochodzie;
- na wysokosci Lidla na Warszawskiej drugie,

- potem przy Maku trzecie;

Potem następnych dniach jeszcze kilka razy to zaliczylem, potem przestalem patrzec w ogole na nich.

To sa tomaszowscy arystokraci, mędrcy, specjalości od tego jak się powinno żyć. Autorzy powiedzonek na fejsbuku, bo ci ludzie czesto maja konta typu "Taki wywczas to ja rozumiem", " takie cos tam to rozumiem" "Zasluzony urlop" itp.

Gdy wejdziesz w ich zycie troche glebiej ale nadal z zewnatrz wychodzą jesli nie patologie, to cos co w mojej rodzinie traktowane bylo jako tragedia.

Jakas wóda regularna, jakaś przemoc wieloletnia, jakieś zgony przedwczesne. Generalnie krew w zylach mrozi. Przynajmniej mnie.

I taki ktos na ulicy Ci przypomina ze "juz nie trzeba"

Kolega to jakis? Kumpel? Pierwszy raz w zyciu widze goscia. Chociaz tacy ludzie maja powierchowna grzecznosc, nie wjeżdżają na ty, ale co z tego? Juz wole na ty, ale nie inwazyjnie.

Do momentu kiedy to są tylko jakies zaczepki slowne, za bardzo juz mi to nie przeszkadza, odchodze i tyle, ale nieraz jest tak, ze kolo ciśnie. Idąc w tym samym kierunku jak dziś. Jeden raz zapyta - nic nie slyszy, drugi raz pyta - slyszy znoechecajace wzdychanie, cisnie dalej, mruczę, ze idz juz sobie, zaczyna sie usmiechac i pyta dalej.

Pierwszy raz takie sytuacje mnie spotykają. Styrany pierwszy raz w zyciu widzianego typa. Uprzejmosc akwizytora garnkow.

U mnie w domu przez lata traktowalo sie za zaletę umiejetnosc rozmowy z kazdym. Szczerze powiedziawszy po weszystkich latach nie widze zadnycj atutow takiej wymuszanej pogawędki z jakimś żulem na ulicy. To jest zwyczajny brak asertywnosci, uleglosc prowadzaca do tego, ze sfrustrowany toksyk nawali Ci swoich pogladow i za sekunde gdy okaze sie ze jednak skreca, to porzuca, to un idzie sobie.

Mnie paprochu interesujesz jedynie wyborczo, ale decyzji pod moim wplywem i tak nie zmienisz, musialbym Ci po prostu zapalacic, to nic mi po rozmowie z Tobą.

Ufff, nigdy wiecej! Chociaz na razie nie wiem jak to grzeczniej konczyc, tak by niechciany uliczny doradca nie poczul sie urazony chyba sie nie da. Mojej matce daaaleki, naprawde bardzo daleki wczesniej niewidziany krewny zarzucal ostatnio, ze jeszcze pracuje. Ni stad ni zowąd zjawia sie koles i Ci analizuje sytuacje zawodową - tę tylko na szczescie znał. Pół roku później zmarł nie wiem tam na co, ale ponoc był tez w depresji. Byl nie był, szkoda, no ja mu nie pomge. Nie deklarowalem sie i nie bede tego robil.

Z nami bylo na tyle juz mocno, ze miala byc wzywana Policja, kilkukrotne informowanie zony niczym nie skutkowalo, a przyjezdzal do miejsca pracy zmuszlal do rozmowy, na przyklad nic nie robiac stal i gadal 10-20 minut...

Nie uwazam sie za jakiegos indywidualistę, ale dajcie sobie ludzie na wstrzymanie. Nie jestesmy ani rodziną ani nawet znajomymi z widzenia. Wsrod sasiadow nie mam takich zagrywek jak od KOMPLETNIE obcych ludzi. Cos nie pasuje na tyle ze mozna sklecic z tego zarzut? Dzwonic gdzie trzeba, kontroli sie nie obawiam co takich freaków.

Dzisiaj nastapil wysyp ulicznych niechcianych doradców ws tym razem zniesienia koniecznosci noszenia maseczek . Dlatego mi sie ulało.
Sceptyk
Sceptyk 02.06.2020, 17:03
A tych ignorantów którzy bez rękawiczek albo dezynfekcji rąk włażą do sklepów nawet wtedy gdy celowo blokują wejście ludzie odpowiedzialni dezynfekując dłonie nie da się zliczyć,
.
. 02.06.2020, 06:58
Zjedz dropsa, tego nie da się czytać.
Gienek
Gienek 01.06.2020, 22:17
Jedni mówią że ogniskiem są wielkie markety u nas i komu tu wierzyć?
Matematyk
Matematyk 01.06.2020, 20:13
Tego już nie można czytać. Matematyka w statystykach COVID to zupełnie nowa odnoga tej królowej nauk
Stało się ci się stało nie ma co panikować ale mieszkańcy zasługują na rzetelne i spójne informacje
Miśka
Miśka 01.06.2020, 19:38
Dokładnie dane są nieścisłe. Nawet matematycznie nie wychodzi z tabelki po dodaniu :)
Ja
Ja 01.06.2020, 23:34
Poł szpitala w kwarantannie a wladze miasta i powiatu nabraly wody w usta.Moze czas zainteresowac sie szpitalem.To miejsce gdzie leczy sie ludzi.Czy cos dowiemy sie na temat zachorowan personelu.
Pracownik
Pracownik 02.06.2020, 08:28
Nic się nie dowiemy,bo komentarze na temat szpitala są usuwane
Pracownik
Pracownik 02.06.2020, 00:08
To miejsce polityczne więc cisza.Kiedy wznowi pracę oddział wewnętrzny,wielka niewiadoma.A ewakuacji nadal nie ma tylko pacjenci i personel tkwi w tym bagnie.Decydenci jak zawsze pomocni.Dziękujemy.

Pozostałe