Nie będzie łączenia klas

  • 23.06.2020, 11:10 (aktualizacja 26.06.2020, 20:12)
  • Mariusz Strzepek
Nie będzie łączenia klas
23 czerwca odbyło się spotkanie dyrektorów szkół miejskich z prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego Marcinem Witko. W pierwszej części omówiono przebieg specyficznego ‒ niemalże całego ‒ II semestru, następnie dokonano analizy organizacji przyszłego roku szkolnego. Prezydent poprosił dyrektorów o korekty w arkuszach organizacyjnych.

Najważniejsze jest dla mnie to, aby zabezpieczone było przede wszystkim dobro dzieci. Oszczędności nadal są niezbędne, natomiast wpływy za miesiąc maj z PIT na poziomie wyższym niż planowany pozwalają na to, żeby utrzymać stabilizację w tomaszowskich szkołach. Wiele wskazuje na to, że ten najtrudniejszy finansowy scenariusz na szczęście się nie sprawdzi i uczniowie, rodzice, nauczyciele mogą w okresie wakacyjnym spać spokojne. Nie będzie konieczności łącznia klas. Mam nadzieję, że ta informacja ucieszy tomaszowian - mówi Prezydent Marcin Witko

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

leo stevens
leo stevens 30.06.2020, 18:18
Czy potrzebujesz zatwierdzonej pożyczki biznesowej / osobistej w maksymalnej wysokości 2% rocznie? Skontaktuj się z nami dzisiaj przez e-mail: ([email protected]), aby uzyskać więcej informacji. Dziękuję Ci.
Rodzic
Rodzic 24.06.2020, 20:03
Aktualizuję to co napisałem pod podpisem "Rodzic" odnośnie podziału klasy 6 w szkole nr 1. W dniu dzisiejszym czyli 24-06 dzieci dostały informację od swojej wychowawczyni, że podział klasy został anulowany i klasa zostanie. Faktem jest jednak zamiar podziału, rodzice byli na rozmowach u dyrekcji, które nic nie dały. Wczoraj napisałem jeden prosty komentarz, a dzisiaj okazuje się że cofnięto decyzję o podziale klasy. Panie redaktorze czyżby Pan zadał komuś niewygodne pytanie skutkujące zmianą decyzji ? Jeśli tak to dziękuję.
ojciec
ojciec 25.06.2020, 10:14
Chyba sobie żart robisz ,że ktoś z tej strony miał wpływ na to.
Skulony Stefan
Skulony Stefan 23.06.2020, 23:02
W mieście już dość poważnie ograniczono etaty nauczycieli wspomagających, bo o połowę, jak szkoły ruszą to rodzice zainteresowani się zdziwią haha.. Jak się nie podoba to na Majową, pod skrzydła starosty buhaha..
Lubicz
Lubicz 24.06.2020, 14:47
Mój drogi, szkoła na Majowej jest dla elit. Bez skierowania nawet nie masz co marzyć, aby się tam dostać.
Rodzic
Rodzic 23.06.2020, 15:37
To ciekawe jak łatwo przychodzą kłamstwa (nie mówię tu o redaktorze tylko o osobie która przekazuje opinii publicznej takie informacje). W szkole podstawowej nr 1 klasa mojej córki klasa 6 będzie podzielona i połączona z innymi klasami.
Rodzic 2
Rodzic 2 24.06.2020, 07:26
Jak przeczytałem informację od Prezydenta, to zrozumiałem, że nie będzie podzielona. Że to zostało odwołane. Mam taką nadzieję.
Ryba
Ryba 24.06.2020, 12:22
Oczywiście, że tak wracają do starych podziałów klas. Szkoda tylko dyrektorek bo świecą oczami przed rodzicami raz jest tak raz jest siak. To jest właśnie długofalowe myślenie w Polsce i to nie tylko w edukacji.
Wdzięczny Rodzic
Wdzięczny Rodzic 23.06.2020, 13:19
Dzieci zachwycone!
Brawo Panie Prezydencie!
Dziękujemy😀
Kot
Kot 24.06.2020, 12:23
Brawo, brawo tylko dla kogo? Kto wpadł na taki mądry pomysł, żeby w czasie pandemii zwiększać liczebnosc klas?!!!
Orlando
Orlando 23.06.2020, 13:04
Szkoły i tak nie ruszą normalnym trybem, wystarczy trochę pomyśleć.. Gdyby nie Covid w życiu by tego nie obiecał..

Po debacie prezydenckiej pytano kandydatów co by zrobili z wymogiem zmniejszania klas w szkołach, jakie mają na to rozwiązania, polecam poszukać i poczytać. Nikt nie wyobraża sobie dotychczasowej ilości uczniów w klasach i szkołach, raczej snują koncepcje dzielenia na 15 os. klasy.. Oczywiście jest to nie wykonalne

Więc tylko szary tłum cieszy się z oczywistego oświadczenia prezydenta.. Trzeba się nastawić na obecny model edukacyjny..

...