Prawym okiem: subiektywnie o pierwszej turze wyborów

  • 29.06.2020, 19:50 (aktualizacja 29.06.2020, 21:01)
  • Mariusz Strzepek
Prawym okiem: subiektywnie o pierwszej turze wyborów
Niedzielne głosowanie było chyba najdziwniejszym, w jakim przyszło nam brać udział. Ci wszyscy, którzy liczyli, że uda się przełamać aktualny partyjniacki duopol srogo się zawiedli. Była na to szansa, zanim dwa polityczne bulteriery doprowadziły do zmiany kandydata w komitecie jednego z nich. Czy było to cynicznie zaplanowane? Wiele osób tak twierdzi. Być może to jednak tylko (nie)pomyślny zbieg okoliczności. Na gorąco więc krótkie subiektywne podsumowanie.

Zacznę od moim zdaniem największego przegranego tych wyborów. W mojej ocenie jest nim Władysław Kosiniak Kamysz. Zejście do poziomu 2 procentowego, kiedy była realna szansa na drugą turę należy uznać za katastrofę. Sympatyczny, dobrze wykształcony, mowiący w sposób bardzo zrównoważony i zdroworozsądkowy. Dodatkowo z ciekawą i proobywatelską propozycją programową. Kandydat, który nieźle wypadł w obu debatach telewizyjnych. Czegoś jednak zabrakło. Charyzmy? Być może. Moim zdaniem jednak problemem nie był sam WKK ale szyld PSL. Partia wyraźnie musi poszukać nowej formuły. Tradycyjny, ludowy elektorat, skupiony przede wszystkim na wsiach został skutecznie przejęty przez PiS. Wielu komentatorów twierdzi, że spadek popularności Kosiniaka Kamysza wiąże się z przejęciem jego elektoratu przez Rafała Trzaskowskiego. Moim zdaniem to nie prawda. To lider PSL przejął początkowo wyborców Platformy, niezadowolonych z kandydatury Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Jak twierdzą sami członkowie PO, na uczciwą kandydatkę nie byli jeszcze gotowi (cokolwiek miałoby to oznaczać). Wracając jednak do Pana Władysława, to mimo wszystko szkoda wyniku, bo Polska potrzebuje solidnej partii o centrowo - ludowym charakterze. 

Robert Biedroń, to kolejna głęboka porażka wyborcza. Jeszcze nie takl dawno temu krzyczał ze sceny: jesteśmy trzecią siłą polityczną w Polsce. Niewiele czasu musiało upłynąć, by król okazał się... nagi. Pełnomocniczka Prezydent Hanny Zdanowskiej ds. równego traktowania nazywa Roberta Biedronia politycznym oszustem (nie wiem, czy osobie zajmującej takie stanowisko wypada wyrażać takie dyskryminujące i obelżywe opinie). Dziwne to, bo jeszcze nie tak dawno temu Pani ta posiłkowała się popularnością Biedronia w czasie własnej kampanii wyborczej. Teraz potraktowała go, jak "ludzkiego śmiecia" (to określenie używane przez tę osobę).

Pomijając jednak kwestie infantylnej emocjonalności, wydaje się, że reprezentanci lewicy zasnęli snem niedźwiedzim i przespali nie tylko zimę ale także wiosnę i kilka innych następujących po sobie pór roku. Trzy ugrupowania (Razem, SLD, Wiosna) tworzące komitet poparcia kandydata osiągającego w wyborach nieco ponad 2 procent. Żenujące? Oczywiście. Nikt z nich nie zauważył, że program lewicy obyczajowej jest w Polsce mało interesujący? W naszym kraju istnieje zapotrzebowanie na lewicę socjalną. I jest ono nawet z pewną przesadą zaspokajane przez PiS. Z kolei rolę reprezentanta lewicy liberyńskiej wzięło na siebie PO. Ciekawym jest, że nawet w Słupsku, który rzekomo porządkował Biedroń uzyskał tylko 3 procent głosów.  Wynik ten jest chyba najbardziej wymowny. Dodam tylko, że Biedroń w debatach telewizyjnych wypadł bardzo słabo. 

Krzysztof Bosak walczył od początku o uznanie Konfederacji za realną polityczną siłę. Chyba nikt nie miał złudzeń, że uda mu się osiągnąć drugą turę wyborów. Chociaż z socjologicznego punktu widzenia ciekawym byłoby obserwować pojedynek z Andrzejem Dudą. O kandydacie można powiedzieć, że prezentował się bardzo dobrze w debatach. Przedstawił też spójny program gospodarczo społeczny. Reprezentując patriotyczną prawicę stał się obiektem ataków właściwie ze wszystkich stron. To nic, że atakowali go ludzie nie potrafiący odróżnić "endeka" od narodowego socjalisty. Łatę faszysty chłopakowi przypięto. W odróżnieniu jednak od napastaników Bosak nie zachowal się w najmniejszym stopniu agresywnie. Kogo więc teraz poprą zwolennicy prawicy spod znaku Konfederacji? Zapewne nikogo, pozostawiając decyzję własnym wyborcom. Wątpię jednak by Ci zagłosowali na ludzi wyzywających ich wcześniej od faszystów. 

Szymon Hołownia był największą nadzieją na to, by zakończyć rządy partyjnych baronów w Polsce. Kraj od lat traktowany jest jak polityczny łup w wojnie, która nie służy nikomu, poza wąską grupą mniejszych i większych cwaniaczków. Tak właśnie był postrzegany przez ludzi, którzy na niego głosowali. Miał świetne wystąpienia, dobrą komunikację z wyborcami, ciekawy program i... na debacie telewizyjnej poległ. Było to przynajmniej dla mnie spore zaskoczenie. Mimo wszystko facet spoza polityki wykonał gigantyczną pracę z pomocą tysiięcy wolontariuszy. Należy mu się szacunek, bo media go specjalnie nie rozpieszczały. 

Rafał Trzaskowski usłyszałem wczoraj jak mówił, że wyniki wyborów mówią, że ponad 50 procent głosujących jest przeciwko Andrzejowi Dudzie. No na Boga, czy każdego trzeba traktować jak bezmyślnego durnia. Przecież równie dobrze można powiedzieć, że ponad 70 procent głosujących było przeciwko Rafaławi Trzaskowskiemu. O tym jak potraktowano Małgorzatę Kidawę Błońską już kiedyś pisałem. Czy można powiedzieć, że .... w sposób instrumentalny? Tak mi się wydaje, ale przecież partia kandydata walczy o równe traktowanie kobiet. Pomijam już fakt, że samo kandydowanie jest złamaniem umowy zawartej z warszawiakami, co powinno skutkować ograniczonym zaufaniem. Widać Platforma nawet po wchłonięciu dużej części lewicy obyczajowej ma niezwykle krótką ławkę kandydatów. Nie to jest jednak jej głównym problemem

Co nim jest? Całkowita bezideowość. Zmiana nie tylke poglądów co samej narracji. Czy to już lewica, czy jeszcze prawica? Liberałowie, czy libertyni? Socjaliści czy zwolennicy przedsiębiorczości? Skoro niewiele różnią się od PiS, to po co zmieniać konia ciągnącego wóz - ktoś mógłby zapytać. Przecież skoro Trzaskowski chce utrzymać cały socjal w niezmienionej postaci, to po co mają na niego głosować wszyscy ci, którzy na te zdobycze socjalne muszą zapracować? Ciekawe jest to, że media wspierające kandydata PO chcąc "pogrzebać" Prezydenta Andrzeja Dudę zaczęły atakować go o wypowiedzi związane ze środowiskiem LGBT i w ten sposób chcąc, nie chcąc pomogły mu osiągnąć bardzo dobry wynik wyborczy (i nie warto słuchać gadania,  że 42 procent to mało). Głosujący pokazali, że temat rzekomej nietolerancji wobec mniejszości mało ich de facto obchodzi. 

O Andrzeju Dudzie i prowadzonej przez niego kampanii można powiedzieć zdecydowanie najmniej, ponieważ jest ona najbardziej oczywista i przewidywalna. To żadna nowość, że przez cały czas jej trwania dyskontował działania Rządu z ostatnich 5 lat. Lewicowa logika każe krytykować Prezydenta za to, że podpisywał ustawy uchwalane przez Rząd, a co z a tym idzie także przez partię, której linię programową przecież reprezentuje, a równocześnie wytykac i to, że rządowi programami w kampanii wyborczej się podpiera. Gdzie tu jakikolwiek sens? 

Większość komentatorów zapowiada 2 tygodnie brudnej kampanii. Czy taka faktycznie będzie? To się dopiero okaże. W mojej ocenie, ten, kto wyciągnie najcięższe armaty po prostu przegra 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Na kogo zagłosujesz w II Wyborów Prezydenckich?

Komentarze (115)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dłoń
Dłoń 05.07.2020, 22:39
Wtedy to ja nie byłem posłem...to nie moja ręka...
Kubuś
Kubuś 05.07.2020, 13:09
Dlaczego po było za wprowadzeniem acta? Wolności słowa w internecie? I kto zlikwidował wieczorynkę o 19?
Marcin
Marcin 04.07.2020, 15:50
Tylko Bosak pokazał że jego wyborcy mają swój rozum, reszta sprzedała was...a głosowałem na H....i mnie sprzedał...

Dlaczego rafcio był przeciwny ujawnieniem listy pedofilów?
Do Marcina
Do Marcina 05.07.2020, 10:04
Napisał już ktoś bo nie było na liście duchownych
Trzask
Trzask 04.07.2020, 11:30
Morawiecki mówi że niema pandemia hura babka pójdzie na wybory
zasłyszane na ryneczku
zasłyszane na ryneczku 05.07.2020, 12:55
Kandydat Duda obiecał to da i mohery pójdą na niego. A Trzaskosiu kosiu kosiu może wszystko wykosić i będzie bida z nędzą.
Trz
Trz 03.07.2020, 11:43
Na 77 obietnic, spełnił 3....nik Ci tyle nie obieca...
Fakty
Fakty 03.07.2020, 07:03
Onet ... Nie ma możliwości dodawania komentarzy...taka wolność słowa...
Onet
Onet 03.07.2020, 10:04
Zaloguj się i będziesz mógł dodawać, przynajmniej będziesz musiał się zastanowić co piszesz
One kłamca
One kłamca 03.07.2020, 11:42
Nawet po zalogowaniu nie można dodawać...
Ajdejano
Ajdejano 02.07.2020, 18:30
Moje oko (a nawet dwoje oczu) jest jak najbardziej prawicowe, bo jestem zatwardziałym, zawziętym PISIOREM i w dodatku zatwardziałym katolem.
W dzisiejszym, niemieckim i wrogim Polsce onecie przeczytałem informację (rzekomo z tzw. sondażu), w jakim procencie głosujący w I turze na: Hołownię, Bosaka Kosiniaka, i tego, przy którym nie schyliłbym się po mydło w męskiej łaźni, głosowaliby w II turze.

Wyszło mi, że Duda otrzymałby łącznie (swoich - pisiorów + innowierców) 9 707 650 głosów, natomiast ten birbant-wesołek z Warszawy (swoich + innowierców) 9 162 170 głosów.
Nie liczę kilkudziesięciu tysięcy głosów od tego planktonu z miejsc 7-11 w I turze, które mogą się podzielić "po równo" w II turze.

Jeżeli niemiecki, wrogi Polsce onet tak to ocenia, to oznacza, że nawet w oczach potomków Hitlera, Duda uzyska przewagę około 600 tysięcy głosów.

Pozdrowienia dla wielbicieli tego, przy którym bałbym się podnieść mydło z podłogi w męskiej łaźni.
Bez mydła
Bez mydła 02.07.2020, 20:15
Jak ty człowieku nie na widzisz ludzi, czy myślisz że ktoś by Ci chciał zrobić w męskiej szatni to mógłbyś tylko kopa dostać. Siedź i licz i tak do 12 i myj się w domu
recapp
recapp 02.07.2020, 20:02
Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

Art. 304.§ 1. Każdy,dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.
Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio
Ajdejano
Ajdejano 03.07.2020, 21:18
"Miszczu", udający znawcę k.k. : przeczytaj sobie ten Art, 257 jeszcze parę razy i jak wreszcie zrozumiesz, co w tym przepisie jest LITERALNIE napisane, to później wyjaśnij mi ten fragment tego artykułu, który LITERALNIE dotyczyłby mnie.

I jeszcze dorzucę: nie strasz, nie strasz, bo sie ze.... .
Ak
Ak 01.07.2020, 21:24
Dopiero w ostatnich latach przywrócono i oddano hołd żołnierzom wyklętym... Tak długo musieli czekać...By Polska mogła ich pożegnać z honorem...
obserwator
obserwator 01.07.2020, 17:12
Wygra Prezydent rozdawniczy, żaden z poprzednich nie rozdawał tyle kasy co ten. I wygra bo wyborcy widząc szeleszczące banknoty pod nosem są gotowi zaprzedać się do cna!
Qwer
Qwer 03.07.2020, 16:25
Chodzi o Trzaskowskiego? Facet nie pomógł warszawskim firmom podczas największych obostrzeń pandemicznych zrzucając ciężar na rząd, ma w planach dalsze rozdawanie kamienic, wydaje kasę na absurdalne rzeczy jak strefa relaksu z europalet po 400 zł sztuka czy wyrzucanie projektów np. most Krasińskiego zrealizowanych za miliony złotych, stawia chyba najdroższe przystanki autobusowe na świecie i najdroższe metro... Nie mówiąc już o wzroście opłaty za śmieci o 300 procent... Ehhhh... I ciągnie kasę od mieszkańców i budżetu centralnego... Żeby miał chociaż pomysł jak PiSiory najpierw kasy poszukać, a potem bawić się w rozdawnictwo. Dodatkowo jak ktoś wyliczył z 58 obietnic wyborczych zrealizował 4...
Anty
Anty 04.07.2020, 09:28
Poszukać w twojej kieszeni! Ciągnie kasę bo to jest Polska a nie Księstwo Warszawskie w/g ciebie kto nie z Pisu to już nie Polak. Robi na ile pozwala budżet miasta bo wsparcia od rządu trudno oczekiwać. Policz ile podobno Duda zrealizował obietnic tylko jego obietnic
Malgosia
Malgosia 01.07.2020, 22:07
Tez tak uważam. Tak jakby ludzie bez tego rozdawnictwa wcześniej nie wychowywali dzieci. Mieli dzieci i na nie ZARABIALI, a teraz....cóż cała reszta, która nie ma dzieci, z różnych powodów, często niezależnych od nich samych zarabia i płaci różne daniny na tych, którzy stwierdzili, ze można się utrzymywać z faktu posiadania dzieci. Nagle rodzice dzieci umieszczonych w domach dziecka przypomnieli sobie, ze je maja i postanowili je odzyskać. Z miłości?? Inni już myślą, ze 500 to za mało i czekają na więcej. Dając rybkę nie zmobilizuje się do niczego, bo brzuszek syty, ale dając wędkę uczymy jak złowić pierwsza rybkę i widzimy radość jeśli się ich łowi dużo. Pozwólmy ludziom zarobić po drodze nie podnosząc podatków i innych danin państwowych. Nie będą potrzebne nam programy socjalne, które uczą ludzi nieróbstwa, bo człowiek z natury jest leniwy
WuPe
WuPe 03.07.2020, 16:36
Mam wrażenie że mierzysz ludzi swoją miarą. Nie da się wyżyć z 500 plus, a jeśli już ktoś tak robi no to chyba jest to głęboka patologia. Przypomnij sobie jak było przed PiSem. Te 500 plus lądowało na szwajcarskich kontach, ale oczywiście żal tyłka ci nie ściskał jak nie widział, że somsiad z bachorami nad morze jedzie. A podatki rosły tak samo - sprawdź ile danin podpisał Komorowski. Tylko te biedronki były pustawe, można było spokojnie bez kolejek zakupy robić. Eh, Grażyna, to były czasy jak i jo i somsiad też nic nie mioł!
Malgosia
Malgosia 04.07.2020, 21:40
Czy mierze ludzi swoją miara? Nie. Jedynie patrzę na to, co mnie otacza. Nie jestem biorca 500+, ale mam dziecko, które bez tej zachęty wychowałam. W pewnym momencie nawet bez zasiłku rodzinnego, bo przekraczałam dochód do tegoż sama wychowując niepełnosprawne dziecko. Czy zazdrościłam komuś wakacji? Nie, bo zwiedziłam ładny kawałek świata. Czy odczuwałam podatki Komorowskiego? Nie. Czy odczuwam podatki Pisu? Tak. Praktycznie w każdej sferze życia.
Co do przepełnionych biedronek, to raczej nie jest efekt bogatszego społeczeństwa, a brak możliwości zakupów w niedziele.
!
! 05.07.2020, 00:05
Bujdy na resorach klepiesz, aż w oczy szczypie...
Malgosia
Malgosia 05.07.2020, 10:08
Kto? Ja? Jaki miałabym powód pisać „bujdy”. Wiem, ze to, co nie spełnia standardu przyjętego przez ogół, można tak traktować 😊 pozdrawiam wszystkich niedowiarkow w ten piękny słoneczny niedzielny dzień
Do wupe
Do wupe 04.07.2020, 09:42
Kupowanie głosów i tyle za te pieniądze jeszcze ludzie będą długo płacić podatki. Pokaz dług publiczny o 2015 jakoś nikt o to nie pyta.Samorzady zadłużone na maksa, niech Unią przytnie korytko i d.... a. Ale co tam chwilo trwaj. Wielu było gospodarzy którzy żyli z kredytów tylko dzisiaj korzyść mają firmy windykacyjne
Biorca
Biorca 01.07.2020, 21:19
Jak rozdawniczy? co dał nic, PiS rozdaje.
Radź
Radź 01.07.2020, 19:31
Wygra dobry gospodarz...albo przyszły...daj tysiąc złotych trzem rodzinom co miesiąc przez kilka lat i spotkaj ich po tym czasie, poznasz dobrego gospodarza...nawet może niektórzy wzięli kredyt, inni spłacają a oni płaczą... Dobrego gospodarza poznasz po podwórku...
Rozdawnictwo i 24 emerytura
Rozdawnictwo i 24 emerytura 01.07.2020, 21:05
Niech daje ale ze swoich. Dalem to , dalem tamto a ja na to tozdawnictwo zasuwam. Jedni zasuwaja a inni uwazaja ze im sie nalezy, ze trzeba im dac. 500 na dziecko - jak chcesz miec dziecko to na nie zasuwaj a nie licz na darowizne.
Ajdejano
Ajdejano 01.07.2020, 13:28
Zacznijmy od tych najgorszych. Plankton polityczny od miejsca siódmego - pomijam. Chłopaki może i dobrze chcieli, jedna nie wiadomo dla kogo dobrze chcieli: dla ludu, czy dla siebie i swoich rodzin.
Biedroń: to ten, koło którego bałbym się podnieść mydło z podłogi w męskiej łaźni. Krótko: w jego tzw. "mateczniku", czyli w Słupsku zajął szóste miejsce z wynikiem 3,75 %. Czyli: za Hołownią i za Bosakiem.
TOTALNA KOMPROMITACJA. Teraz już wiemy, dlaczego w ostatnich wyborach samorządowych zrezygnował z ubiegania się o drugą kadencję prezydenta miasta. Typowy badziewiak, totalna polityczna bida i nędza, kompletne polityczne i społeczne ZERO.

Kosiniak-Kamysz: tzw. "mój tygrysek", czyli chłopo-lekarz, a inaczej: ch... wie kto ? Ostatnio (w maju) usilnie pomagając y swojemu wielkiemu bratu, czyli PO. Doigrał się tego, czego chciał. I DOBRZE MU TAK !!!

Bosak: namaszczony przez Korwina-Mikke, ale po wyborach za dużo "fika" p. Januszowi. Po II turze zostanie totalnie sprowadzony do właściwego poziomu, czyli do poziomu ZERO. Do poziomu p. Janusza Korwina-Mikke dużo temu chłoptasiowi brakuje.

Hołownia: człowiek znikąd i człowiek zagadka, człowiek-zaplecze nieroba Trzaskowskiego. Jest podejrzenie, że to drugi mini Tymiński. Jednak jego wynik może mieć znaczenie dla Dudy.

Trzaskowski: totalny warszawski nierób i birbant. Głosujcie na niego, tylko potem nie płaczcie. Języki obce zna, ale w języku angielskim, znacznie lepiej (merytorycznie) będzie dogadywał się z Trumpem Duda.
Dlaczego? Bo Trzaskowski ma w głębokim poważaniu Polskę i Polaków , a z Dudą jest zupełnie inaczej.

Duda: napisałem o Nim już wyżej. I nie ma co dodawać.

Do Adejano
Do Adejano 01.07.2020, 21:22
Też miał Pan swoje 5 minut w rządzeniu podobno? Mylę się. Proszę o świecić nas lub przypomnieć swoje sukcesy.
Do alejajo
Do alejajo 01.07.2020, 16:21
Adejano warszawiacy jednak ufają Trzaskowskiemu, tam gdzie mieszka guru na Żoliborzu też więc przestań p.......ć Pochwal się co ty zrobiłeś przez cały ten czas który oceniasz. Wydaje mi się że ty jesteś nierób, nieudacznik, zakompleksiony czlowieczyna który czeka teraz na 13,14
Ajdejano
Ajdejano 01.07.2020, 23:47
Koleś: po pierwsze, jak się do mnie zwracasz, to miej przynajmniej tyle kultury, aby moją ksywkę napisać poprawnie. Myślę jednak, , że to przekręcenie tej mojej ksywki było celowe i wynika z twojej brukowej kultury

Po drugie: na 13 i 14 nie muszę czekać, bo podstawowej emerytury mi wystarcza i jeszcze zostaje, a ponadto ciężko pracuję, chociaż nie musiałbym, ale pracuję, bo tak chcę - ć.w.o.k.u !!! Tylko dzisiaj zarobiłem ponad tysiąc złotych na opracowaniu pewnego dokumentu - ć.w.o.k.u. !!!

Tak więc, nie przyrównuj innych do siebie, czyli nie przyrównuj twarogu do g.ó.w.n.a - ć.w.o.k.u !!!
Samanta
Samanta 02.07.2020, 10:55
Alejajo! --- a co ci do tego że inni odcinać będą kupony na dzieci przez 20 lat czy dłużej. Każdy może mieć gromadkę dzieciaków, chyba że już nie może to niech cichutko siedzi....
Darek
Darek 04.07.2020, 06:12
Samanta to ty siedż cichutko jak cię nie ruszają, bo kupony odcinasz nie swoje tylko innych którzy ciężko na to pracują.
Malgosia
Malgosia 02.07.2020, 14:45
Mieć a wychować zasadnicza różnica 🤣🤣🤣
Koleś do alejajo
Koleś do alejajo 02.07.2020, 07:11
Pracuj i pamiętaj o podatku,to jednak za postkomuny emerytury duże a mówią co innego. A Ja mimo wszystko nie będę używał inwektyw w stosunku do Twojej osoby.
Dziękuję
Dziękuję 01.07.2020, 16:20
Panie Ajdejano, dobrze, ze Pan wrócił! Duzo zdrowia!
#RT
#RT 02.07.2020, 20:22
Tak tak zdrowia bo rozumu nie było i nie będzie.
Zenek
Zenek 01.07.2020, 16:12
Mógłbym Ci odpisać tak jak ty potrafisz do innych, ale dam sobie spokój trwaj w tych swoich przekonaniach. Tylko jedna z rzecz mnie ciekawi jak ci ludzie nie uwierzą jak wy będziecie żyć
Rafcio
Rafcio 30.06.2020, 22:13
Jak zaleje nam Tomaszów...niech prezydent jedzie do Opoczna zdalnie pracować...
Ludzie
Ludzie 30.06.2020, 22:09
Wieczór wyborczy...przypomnijcie kto stał przy każdym kandydacie po ogłoszeniu wyborów... Kto był ważniejszy...
Radio
Radio 01.07.2020, 08:26
Nasuwa się obraz budynku wiejskiego i jego wyposażenia...
Lekko
Lekko 30.06.2020, 22:06
Tyłu ludzi zmarło przez te kamienice w wawie...
Wawa
Wawa 01.07.2020, 11:54
W wojnę jeszcze więcej też o te kamienice
Wstydu
Wstydu 01.07.2020, 15:29
nie masz. O szacunku dla krwi przelanej za Wolną Polskę nie wspomnę. Totalna żenada.
Stare
Stare 30.06.2020, 22:04
Jak byłem młody też głosowałem na takich energicznych, dużo obiecujących, przebojowych, nie dziwię się wcale młodym... że głosują na po...smutne...
WuPe
WuPe 30.06.2020, 19:58
Ktoś wymieni jakieś sukcesy pana Trzaskowskiego jako prezydenta stolicy??? Chciałbym poznać przyczyny zdobycia przez niego tyłu głosów. Dostanie się tego pana do II tury to jakaś abberacja sedna wyborów. Przecież pan 3askowski tuż po asygnowaniu go na głowę stolicy oficjalnie przed kamerami wycofał się z (chyba) większości swoich obietnic. Dodatkowo działając aspołeczne walczy z mieszkańcami kamienic i podniósł opłatę za śmieci aż o 300% nie mówiąc już o niedbalstwie i pysze która doprowadziła do katastrofy ekologicznej - właśnie sprawdzają się przewidywania hydrobiologów o zamkniętych plażach nad zatoką Gdańską i co najmniej kilkuletnią inwazją sinic. Nie wiem jakim desperatem miałbym być by głosować na kogoś kto na pewno mnie okłamie wprost w twarz... Czy jest jakaś merytoryczna motywacja dzięki której 3askowski zdobył taki sukces?
!
! 01.07.2020, 09:02
Krótko i na temat WuPe.
A.Duda Prezydentem RP II kadencji
Dowupe
Dowupe 30.06.2020, 22:40
Dla chorego i miód jest gorzki
Rafcio
Rafcio 30.06.2020, 22:01
Na 75 obietnice spełnił 3 - to dobry wynik. Jak ławki na kilkaset złotych, i kozy na wyspie śmierci
Ajfon na śmieciówce
Ajfon na śmieciówce 30.06.2020, 21:22
Kogokolwiek by PO wystawilo w Warszawie kazdy by wygral. 40 tysiecy ludzi stracilo dach nad glową przez ich, bezposrednio przez ich przewaly... i nic.

Sprawa jest zlozona i mimo, ze nie lubie niuansow - bo w tej naszej tomaszowskiej debacie publicznej sprowadzaja sie one do tuszowania niekompetencji, zargonem ktorego sam piszacy nie rozumie, a probuje zbudowac sobie wizerunek eksperta, jednak tutaj trudno sprowadzic sprawe do jakiegos wymownego sloganu a wszelkie uproszczenia wrecz powoduja dalsze zawiklania.

To sa troche aspiracje warszawiakow, ktorzy wiekszosci sa zbieranina zakompleksionych uciekinierow z mniejszych miast do ktorych ich rodzice uciekli z jeszcze mniejszych miast. Naprawde, na palacach jednej reki moge wymienic osoby z ktorymi studiowalem, ktore nie pochodzily z Wawy, a ktore przyznalyby sie bez jakiegos formalnego obowiazku typu podanie - wowczas Kasy Chorych - przed wizytą u lekarza.

Jaki, a teraz Duda to dla niech powrot do wypieranej tozsamosci. To czasem jest matka nauczycielka ale czasem straganiarka, czasem dom pod miastem, czasem blokowisko w polu. Osoba zdrowa, nawet obijana - jak ja - funkcjonujac w otoczeniu takich pozerow, nie ma z tym problemu. No ale gdy przechodzi sie z roku na rok za kazdym razem z 3-5 poprawkami, na studia poszlo sie jedynie w poszukiwaniu lepszej od rodzocow pensji, a przynajmniej stabiklnej, no to prowincjonalna przeszlosc staje sie ciezka kulą u nogi.
To jeden z motywow glosowania na PO.

Ale tez na przyklad jest tak, ze byle oszczymur pod nocnym na Bródnie (tanie blokowisko), nawet nie majac w okolicach 40-stki przedniego zęba, z wypiętą piersią i butelką w ręku deklaruje co chwila ze urodzil sie w Warhhhszawie.

To wszystko jest tlumienie kompleksow.

Nie wyczerpuje to tematu o ktory pytasz, jedynie trąca.

Kimkolwiek bylby przeciwnik Dudy, wygralby w Warszawie. PiS to wiocha, a a nuż ktoś za chwile zapyta do ktorej podstawowki chodzilem... A anużkptś zapyta dlaczego wynajmujesz pokoj skoro pochodzisz z tego miasta. O tym brakujacym zebie na przodzie juz nie pytajac, chociaz no to jest bardzo dziwne majac dostep do lazienki by w takim stosunkowo mlodym wieku go nie miec.

Znam też takich warszawiakow z Tomaszowa, ktorzy sprzedajac samochod na OLXie zaczynaja ogloszenie informacją, ze to drugie auto w rodzinie :))
Strong
Strong 01.07.2020, 09:45
Fajnie i prosto opisane. Faktycznie z tym 2 samochodem w rodzinie to coś musi być. Nie masz tam z nimi lekko, mają ten swój "warszawski", wyższy odlot. Porażka i przerost formy nad treścią.
!
! 01.07.2020, 09:05
Kompleks "przyjezdnego Warszawiaka"
Jestem ze wsi
Jestem ze wsi 01.07.2020, 11:24
Nigdy tam nie wstydzilem sie swojego pochodzenia. Teraz to jeszcze bede podawal wieś matki jako miejsce urodzenia. Zycie bez udawania duzo lepsze. Nigdy tego nie zrozumiecie, zakompleksione szczury.
Do ajfona
Do ajfona 01.07.2020, 07:14
Lecz człowieku swoje kompleksy, potrzebny ci psycholog bo masz jakąś traumę. Po tekście widać że te twoje studia to jakieś NIEPOROZUMIENIE!
?
? 01.07.2020, 09:36
Nie wiem czym tu juz odpowoadalem.
Zatem tak, chetnie. Czekam na otwarcie psychika po tym jakmoddzial PIS wyremontuje po 30 latach, gdy ten budynek przypominal kakas radziecka peychuszke. A znam go jedynioe z zewnatrz, z sierodka juz chyba sie nie wychodzilo(?)

Takze tak, chetnie pojde.

Ty tam bywasz czesto? Slyszalem, ze codzienie? Poprzeszkadzac w prwcy tym ludziom czy w swoich prywatno-handlowych sprawach?

To są tylko pytania. I to tez do 12 lipca. To nie jest dla mnie nic milego. Ale zadawac je trzeba.
A
A 01.07.2020, 07:44
W przeciwienstwie do Ciebie je odbylem, nie tylko mam na papierze. To zmiemia wszystko.
Do wupe
Do wupe 30.06.2020, 20:18
Nie jedz do Warszawy ani nad morze, siedź nad zalewem i rozmyślaj dlaczego dostał tyle głosów. Nie umiesz nawet poprawnie nazwiska napisać u nas też śmieci miały być tańsze i jakoś tym się nie martwisz.
WuPe
WuPe 03.07.2020, 16:59
Dlaczego mam jechać nad zalew? Nad wyborem właśnie rozmyślam w Warszawie patrząc na ten syf i burdel pod PKiNem. Widać małomiasteczkowym przyjezdnym daje to namiastkę prowincji, bo jak rzecze przysłowie słoma z butów zawsze wyjdzie. Jakiś sentyment zostaje... A jak jeszcze odda się głos na prezydenta, który zrobi strefę relaksu z europalet za 2mln zł i za drugie tyle zasponsoruje wypasanie kóz nad Wisłą no to bajka! Żeby jeszcze tylko somsiad 500 plus nie dostał! Jak to nie umiem napisać nazwiska poprawnie? Przecież podałem nawet 2 formy oficjalną i bardziej skrótową... Śmieci miały być tańsze??? Pierwsze słyszę, wydaje mi się, że nie miały absurdalnie podrożeć (jak w Warszawie) i chyba ten warunek został spełniony?
!
! 05.07.2020, 00:13
Nie będzie inaczej...
Krótko i na temat WuPe... raz jeszcze
A.Duda Prezydentem RP II kadencji
Do wupe
Do wupe 04.07.2020, 15:55
Warszawiacy wybrali Trzaskowskiego na prezydenta w wyborach samorządowych i warszawiacy chcą Trzaskowskiego na prezydenta Polski. Bo Polski prezydent nie zauważa że Warszawa to też Polska. Nie głosuj za warszawiaków. Usiądź na słomie nad zalewem i zastanawiaj się czy nie lepiej byłoby na palecie.
Podwojne standardy
Podwojne standardy 30.06.2020, 21:56
Nie ma co porownywac. Trzaskowski wycofał się z 90% obienic socjalnych. I to jeszcze glosem chamowatego Kmaila Dąbrowy , ktory w zasadzie poza politycznymi koneksjami niczego soba nie prezentuje. Byl marnym prowadzacym w Tok FM, tam mu podziekowano (a zdarzalo sie to naprawde nielicznym i jesli ktos sam nie odszedl, to wystarczylo by przychodzil prowadzic audycje na zywo, niezaleznie od poziomu), ale to widocznie nic, chwile nic nie robil, nagle zostal szefem Jedyniki Polskiego Radia, w ktorej zostal zapamietany jedynie jako pierwszy ktory chcial usunąć hejnał o 12. Żadnych nowych programow, zadnych letnich akcji - tylko pokazowy "progresywizm"

Potem zaczal sie PiS no to wiadomo - wielce represjonowany. Trzaskowski go mianowal tym rzecznikiem juz na fali Teraz k... My. Odpowiedzi rzecznika na rynsztokowym poziomie. Gdyby sie to zdarzylo jakiemukolwiek innemu urzednikowi, polecialby tego samego dnia. Tutaj nie! Trwamy przy swoim, bo antyPiSowski dysydent.

Misiewicz przy Dąbrowie mimo braku studiow to jest Steve Jobs. Wegzekwowac od wysokiego rangą, uzbrojinego trepa opuszczenie tego osrodka NATO? Przez chlopaka po stazu w aptece? No w moich oczach to jest osigniecie.

Pamietajmy, ze w pierwszych miesiach Macierewiczowi wojsko odmawialo helikoptera...
Cywilnemu dowodcy ktory w tej ustawie zasadniczej ktorą potem tak sobie mordy wycierali, jest ich zwierzchnikiem. To juz sa inne troche czasy, ale przeciez gdy Walesa jedynie spotkal sie na obiedzie z kilkoma generalami, bez wiedzy szefa MON, to Wyborcza, Polityka, NIE pisaly o "puczu drawskim". A tutaj? Szef MON prosi o helikopter... Odmowa :)) Ogon kreci psem.
Słoik
Słoik 01.07.2020, 09:21
A jaki to minister od parówek, jakie standarty, Trzaskowskiego ocenili warszawiacy i wygrał zdecydowanie. Przykłady podajesz to jest normalnie odjazd.Masz prawo do krytyki ale niech to działa w dwie strony sprawiedliwie.
WuPe
WuPe 03.07.2020, 17:07
Przed wyborami w Warszawie urzędy dzielnic zasypano tysiącami podań o dopisanie do list. Jak myślisz byli to Warszawiacy czy słoiki chcące powstrzymać wspomnienie rodzinnych stron reprezentowanych przez zacofanego pisiora Jakiego?;-)
tyrać do usra... śrmierci
tyrać do usra... śrmierci 01.07.2020, 11:21
Jak sprawiedliwie to 2 kadencje liberalne dwie kadencje socjalne. Gdyby byo tak sprawiedliwie jak wy chcecie to w Europie nie byłoby emerytur.

A w czym problem? Wyjeżdżać do USA kraju wolności, szczęśliwości i średniej życia niższej niż na polskim Podlasu. Droga wolna.
DoWp2
DoWp2 30.06.2020, 21:34
Dla chorego i miód jest gorzki
Krystyna
Krystyna 30.06.2020, 11:47
Co mamy robić? Patrząc na tych co ciągle w maseczkach chodzą i na szczepionki czekają to cienko to widzę
Gaz
Gaz 30.06.2020, 10:40
Bezrobocie...10 lat temu...? Teraz?
Płaca minimalna 10 lat temu...? Teraz?
Wiek emerytalny?
Acta?
Likwidacja Centr. Biura Antykorupcyjnego?

Uzależnienie od przepłacania za gaz ze wschodu...



Takich pytań się w tych wyborach nie zadaje...bo można popłynąć...jak ścieki..
Warto
Warto 30.06.2020, 12:44
Gaz ze wschodu? To może pora się dowiedzieć kto podpisał niekorzystne umowy? To nie jest takie trudne.
psl
psl 30.06.2020, 19:56
strażak z psl
pp
pp 30.06.2020, 11:47
Przekop Mierzei, czyniacy wreszcie z Elbląga miasto portowe... Miasto dzięki temu powstało, przez setki lat się świetnie rozwijało, dopiero po***dło gdy Ruscy zaczeli blokować. A to jest region z największym bezrobociem. Ludzie z Mazur, Warmii mogliby spokojnie migrować nie 500 czy nawet 5000 km zagranicę, ale 30-50 km od domu. Pracujesz w większym mieście, na weekend wracasz do domu.

Rząd który nie robi z kraju którym zarządza jedynie rezerwuaru taniej siły roboczej dla sąsiada takimi perspektywami myśli. No ale to są zawsze wyzwania.

Horyzont Tuska a tym bardziej tej głupiej pediatrki ze Skaryszewa traktował to jako utopię. Zamali ludzie.

Obowodnice przy miastach poniże 100 tysięcy – też jakoś przez 5 ostatnich lat ruszyły, dlaczego nie wcześniej?
J.P.
J.P. 30.06.2020, 21:57
Przekop mierzei i port w Elblągu ... z tą głębokością i szerokością kanału ... statki o zanurzeniu tylko 4 m po Bałtyku nie pływają. Utopia i marnotrawstwo wielkiej kasy.
Aa
Aa 01.07.2020, 00:19
To jest tylko Twoja opinia i dane z sufitu.
Gość
Gość 30.06.2020, 19:46
Ruszyły obwodnice tak jak w Tomaszowie.....dzięki wladzy tożsamej z lokalną.......do nas tylko po głosy siłę przyjeżdża i ordery niestety
Byk
Byk 30.06.2020, 10:30
Tak na dobrą sprawę ta ankieta nie ma sensu, bo 30-40 %elektoratu Dudy nie wie co to internet. Niestety tak to wygląda
Korzystam z sieci od 2016-2017 roku, jakoś tak. Żyje mi sie coraz gorzej
Korzystam z sieci od 2016-2017 roku, jakoś tak. Żyje mi sie coraz gorzej 30.06.2020, 11:00
Dlaczego niestety? Podaj proszę 3 powody dla których tym ludziom żyłoby się lepiej gdyby z sieci korzystali? Jeden nawet.
Byk
Byk 30.06.2020, 12:42
Czego nie rozumiesz, że moja babcia dziadek czy 55-letni ojciec z komputerem mają tyle wspólnego co ja z kosmitami?! Piszę o ankiecie!!!
Dobrze? Zaoczny licencjacie, moze tak byc?
Dobrze? Zaoczny licencjacie, moze tak byc? 30.06.2020, 13:21
Bez krzyków proszę brązowa ciżemo. Rozmawiamy sobie publiczne, wykrzykniki zostaw dla zony po obiedzie.
Byk
Byk 30.06.2020, 15:44
Bardzo proszę pani magister po piotrkowskiej sorbonie.
@Byk
@Byk 30.06.2020, 17:27
Pamietaj o niebieskiej karcie. Moga byc problemy, baba nawet jesli ja zwiazales mieszkaniem, dziecmi, pracą moze odejsc. Kto wie czy nie ty bedziesz musial opuscic mieszanie.

Takze spokojniej z tymi krzykami nawet w domu. Ja wiem, że z plebejskiego domu trudno to pojac, ale przypadki coraz czestsze.
McMarek
McMarek 30.06.2020, 20:54
No proszę, jak własne doświadczenie uczy .........
@McMarek
@McMarek 30.06.2020, 22:04
Nigdy nie bylem zonaty, ani dzieciaty. Tak uczy.
Entaro
Entaro 30.06.2020, 09:03
Pan Bóg zlituje się nad Narodem i odsunie od władzy poligamiste co nie ma poglądów.
Kamil
Kamil 30.06.2020, 06:36
Świetna sprawa, gotówka od państwa musi być zagwarantowana na długie lata dla naszych dzieciaków oby tylko podwyższyli te 500 zł. bo wszystko drożeje w oczach.
Halina
Halina 30.06.2020, 10:43
Wypada ci młodzieńcze zawalczyć o 1000+... Za naszych czasów szło się do roboty po godzinach na nocki aby zarobić na ubrania dla dzieci.
Z
Z 30.06.2020, 13:31
Moj ojciec nawet węgiel przerzucał. Umarł 2 lata przed emeryturą. Hahaha :))

Pamiętam wiekokrotnie jak tam sie w domu odgrazal, ze un zamknie, ze un prace daje, tak go niby panstwo cisnelo.

Gdyby na mnie trafił w jakims tam urzedzie, poszczułbym pewnie "psami"

Państwo Polskie wreszcie wróciło na te tereny.
Trzeba bylo sie uczyc, a jak nie to zapier... i nie ciskac sie, prywaciarska holoto!

PS przy okazji warto podnosic temat dsteonosci do broni w urzedach. Od jakiegps szczebla kierowniczego to powinien byc oblig. Kurs, i sprzet z urzedu i na nasz podatnikow koszt.

Wreszcie trzeba zaczac szanowac tego orzelka w koronie.
do Z
do Z 30.06.2020, 16:41
Nawet pisać nie umiesz analfabeto. Ciśnienie ci skoczyło i nie wiesz co piszesz. Broń? napewno byś się postrzelił i mama by płakała że to przez peło
Z
Z 30.06.2020, 19:03
Juz spadlo i podtrzymuje. Tu jest Polska!
Do Z
Do Z 30.06.2020, 20:48
Była, jest i będzie! I na wieki wieków Amen
Pani z Mireckiego