Profilaktyczny performance w wykonaniu Rafała Chmielewskiego

  • 05.07.2020, 22:39
  • Starostwo Powiatowe
Profilaktyczny performance w wykonaniu Rafała Chmielewskiego
Rafał Chmielewski „Dobry Chmiel” – wystąpił w sobotę, 4 lipca 2020 roku, na terenie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Zebrana przed PCAS młodzież z zainteresowaniem wysłuchała ośmiu piosenek z debiutanckiej płyty rapera pt. „Dekompresja”. Mówi się, że rap jest jak poezja, co doskonale słychać w utworach Chmiela. Piosenki cechują mądre, życiowe słowa i aktualność tematów.

Teksty piosenek, zaprezentowanych przez artystę nawiązywały do tematów takich jak ekologia i zerwanie z uzależnieniami. Zadawały aktulane pytania. Jak żyć zdrowo i ekologicznie? Co robić ze śmieciami? Jak je segregować? Dlaczego to jest ważne? Jak wyrwać się z uzależnień i stać się dobrym, wartościowym człowiekiem?

Artysta na swoim przykładzie pokazał, że choć nie jest to łatwe, można zerwać z nałogiem. Opowiadał o tym, że  był już na dnie, że przeszedł przez piekło, był na skraju życia i śmierci. To obcy ludzie pomogli mu wyjść z tej tragicznej sytuacji, odbić się od dna. Jak sam przyznaje, gdyby nie ta pomoc, pewnie już by nie żył. Jednak żyje, tworzy, jest szczęśliwym i dobrym dla wszystkich człowiekiem. Wierzy też, że dobro wraca.

Chmiel radzi, by każdy, kto czuje, że sam nie da sobie rady z nałogiem, nie bał się, tylko poprosił o pomoc. I by wszyscy uczyli się na błędach - nie swoich, a lepiej na jego. 

W Tomaszowie Mazowieckim Rafał Chmielewski jest znany z występów w Teatrze do Spraw Ciężkich, którego twórcą i reżyserem jest Janusz Dziubałtowski.  Obecnie powstaje tam kolejny spektakl profilaktyczny, który w niedługim czasie będzie można oglądać. Artysta jest autorem i wykonawcą piosenek spektaklu. 

Rafał Chmielewski w sobotni wieczór wystąpił solo, ale w chórkach słyszymy Agnieszkę Dębowską, finalistkę programu „The Voice of Poland”.  Raper zaśpiewał na zaproszenie Doroty Ignasiak – dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. Obie strony mają nadzieją, że ten pierwszy występ był początkiem znakomitej współpracy. 

Artysta zaprasza wszystkich na swoją stronę www.facebook.com/dobrychmieloficjalnie  Tam też można zakupić dwupłytowy, debiutancki album Dobrego Chmiela pt. „Dekompresja”. 


loadingŁaduję odtwarzacz...

Starostwo Powiatowe

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe