Drobne sprawy cieszą i drażnią najbardziej

  • 13.07.2020, 17:26 (aktualizacja 13.07.2020, 18:06)
  • Mariusz Strzepek
Drobne sprawy cieszą i drażnią najbardziej
Tomaszów Mazowiecki jest doskonałym przykładem na to, jak mnogość samorządów wpływa na jakość zarządzania. Czy Powiaty należy zlikwidować? W obecnym kształcie z całą pewnością. W najbliższym czasie pokażemy Wam kilka argumentów za tym, że należy to zrobić jak najszybciej. Powiat jako najniższy szczebal administracji rządowej w ostateczności można byłoby zostawić. Pytanie tylko po co, skoro jego zadania doskonale może wypełniać w formie zleconej miasto. Dzisiejszy przykład znajdujemy na granicy miasta i wsi. Tam, gdzie gmina miejska Tomaszów łączy się z gminą wiejską o tej samej nazwie. W miejscowości Widerno zlokalizowany jest zespół szkolno przedszkolny. Uczęszcza do niego ok. 260 dzieci. To wcale nie mało, zważywszy, że szkołę jeszcze nie tak dawno temu przeznaczyć chciano do zamknięcia. Ostatecznie placówka się uratowała i bardzo dobrze, chociażby ze względu na dużą migrację ludzności z miasta do okolicznych wiosek.

Problem jednak w tym, że paradoksalnie szkoła leży przy ulicy zarządzanej przez... miasto. O ile stan nawierzchni drogi nie jest tu jeszcze najgorszy, to już pobocza są w katastrofalnym stanie. W czasie deszczu trzeba iść jezdnią, bo chodników oczywiście brakuje. Dziwi, że od lat wójt gminy Tomaszów, Franciszek Szmigiel nie jest w stanie dogadać się z miastem w sprawie wykonania chodnika, łączącego Nagórzyce właśnie z Wiadernem. Jest to tym bardziej ważne, że na jednej z posesji jest regularna baza dla co najmniej kilkunastu ciężarówek z naczepami.

Nie chce mi się też wierzyć, że wójt ma problem z załatwieniem z miastem naprawy pobocza. Uszkodzony i pozapadany jest także wjazd do samej szkoły, ale ten jest już w gestii samego wójta.

W pobliżu szkoły mieszkają także radni, jak na przykład reprezentujący Platformę Obywatelską, Piotr Kucharski. Czy jeżdżąc tędy samochodem nie widzi konieczności naprawy pobocza? Zawsze to łatwiej tropić domniemane afery w miejskich spółkach, zajmować czas ich pracownikom, niż załatwić jedną drobną ale ważną dla mieszkańców sprawę.  A bycie samorządowcem, to własnie dostrzeganie takich drobnych potrzeb i nieprawidlowości.

Dyrektor ZDiUM, Szymon Michalak po naszej interwencji przynał, że problem zna i obiecał, że szybko pobocze zostanie naprawione, wjazdem jednak musi zająć się gmina Tomaszów. Niestety prace wykonuje zewnętrzna firma, która teoretycznie ma 72 godziny na przeprowadzenie niezbędnych prac od momentu zgłoszenia. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomek
Tomek 16.07.2020, 12:43
Nagórzyce należą do miasta Tomaszowa nie wprowadzajmy ludzi w błąd
Eko
Eko 16.07.2020, 10:33
Dlaczego wójt gminy ma budować chodniki w mieście, i tutaj nikt nie robi wyrzutów że dzieci z miasta chodzą do wiejskiej szkoły i gmina traci dotacje. Co za hipokryzja Panie S.
MS
MS 16.07.2020, 10:40
1. Może po to, by zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom.
2. Wjazdy leżą w gestii właściciela nieruchomości
adam_nawrocki
adam_nawrocki 15.07.2020, 00:07
Może nie Powiat ale ludzi tam którzy myśla że się na swojej pracy znają a tak nie jest a Pana Szmygiela już dawno bym postawił do pionu bo robi coraz większe głupoty. Ja kiedyś opisywałem bardzo złe oznakowanie w tych rejonach i co minęło ponad 2 lata i nadal nic nie jest robione
https://www.nasztomaszow.pl/wi…
Piotr
Piotr 13.07.2020, 20:38
Dzień Dobry. Panie Mariuszu temat konieczności zrobienia chodnika którego brakuje a jest konieczny ze względu na bezpieczeństwo dzieci chodzących do szkoły w Wiadernie a mieszkających w Tomaszowie przy ulicach : Starowiejska, Ludowa , Pod Grotami i Nagórzycka był poruszony na spotkaniu Vice Prezydenta Miasta i naczelników wydziałów z mieszkańcami dzielnicy w styczniu 2019. Od tamtej pory cisza w eterze mimo ,iż Pan Prezydent Marcin Witko zapewniał w połowie 2019 roku na antenie rozgłośni regionalnej ,że temat cały czas idzie do przodu.Proszę przekazać Panu Michalakowi zdjęcia chodnika na ulicy starowiejskiej które otrzymał Pan 14.06.2020 o godzinie 17:00 na skrzynkę messengerową Państwa portalu.Pozdrawiam.
MS
MS 13.07.2020, 20:46
Pamiętam i z tego co wiem Prezydent też pamięta. Będziemy cisnąć o tę sprawę.

Pozostałe