Bezpieczne wakacje z Gminą Będków

  • 15.07.2020, 09:24 (aktualizacja 17.07.2020, 09:36)
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Bezpieczne wakacje z Gminą Będków
We wtorek i środę, 7-8 lipca 2020 roku, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Będkowie, spędziły wolny czas nad Zalewem Sulejowskim. Pomysłodawcą zorganizowania wakacyjnych atrakcji dla najmłodszych i zarazem organizatorem imprezy był Dariusz Misztal- Wójt Gminy Będków. Powstał projekt „Bezpieczne wakacje z Gminą Będków”, z którego skorzystało ok. czterdzieścioro dzieci i młodzieży w różnym wieku, od najmłodszych po uczniów klas ósmych.

Pierwszą atrakcją była wizyta w Grotach Nagórzyckich, filii Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie uczestnicy zostali oprowadzeni przez przewodników, którzy ciekawie opowiadali o trasie w byłej kopalni piasku kwarcowego w Nagórzycach. Dzieci z zainteresowaniem słuchały tajemniczych legend, które opowiadali przewodnicy z filii MCK-u – pierwszego dnia Tadeusz Lubicki, drugiego – Marek Stefański.

Z Grot uczestnicy przyjechali nad Zalew Sulejowski. Najpierw przespacerowali się po molo, a później przeszli do Portu Jachtowego MARUŚ nad Zalewem Sulejowskim, największego portu jachtowego nad zalewem, którego właścicielem jest Marek Szturnoga. 

Tutaj czekała na nich wyjątkowa niespodzianka. Dzieci pływały ze Szkołą żeglarstwa i sportów motorowodnych Saily.pl.  Dariusz Jachimowski i Robert Grochowalski, właściciele szkoły, którzy na co dzień prowadzą kursy na patent sternika motorowodnego,  zaprosili dzieci i młodzież do motorówek. Na początku przeprowadzili krótkie szkolenia dotyczące zasad bezpieczeństwa nad wodą, nauczyli jak i po co zakłada się kamizelki ratunkowe. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda. Każde mogło kierować motorówką, decydować, czy płynie szybko, czy wolno, z falą czy nie. Dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o wodzie i pływaniu.  

Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków i Jarosław Błoch – Przewodniczący Rady Gminy Będków – znaleźli chwilę, i udało im się choć na krótko odwiedzić uczestników imprezy. Usiedli przy ognisku i razem z młodzieżą i dziećmi upiekli kiełbaski. Dzieci zgłodniały po wyczerpującym, zapełnionym atrakcjami dniu. Chętnie opowiadały gościom, co do tej pory udało im się zwiedzić i jak czuli się w roli sterników.

Znad Zalewu Sulejowskiego uczestnicy przyjechali na Niebieskie Źródła, kolejną atrakcję naszego miasta. Ze zdziwieniem obejrzały pulsujące gejzery piasku. 

Po powrocie do domu uczestnicy pokazali rodzicom zdjęcia z wycieczki. Na pewno dzieci i młodzież z Będkowa na długo zapamiętają te dwa dni pełne atrakcji, które miały możliwość przeżyć dzięki władzom gminy Będków. 

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pokaz[wa
Pokaz[wa 09.07.2021, 02:19
Pokazówa jak zwykle. Dzieci ucieszyły sie BARDZO. Nie są to już czasy że najwyższe władze przyjeżdżaj! to musztra. Weźcie się za robotę i nie stresujcie dzieci. Nawet w wakacje urządzacie zciemy. Oczywiście przez cały rok będzie o tym mówione jacy to dobrzy wujkowie za nasze pieniądze. Nieroby.
Precz z komuną .
Precz z komuną . 08.07.2021, 10:37
Ten co pisał artykuł o tych dwoch ze znależli chwilę ,powinien dopisać "i z gospoarską wizytą pojechali do dzieci ".
Sorawdzam
Sorawdzam 07.07.2021, 19:10
Ile to kosztowało podatnika? Czy ja czytam trybunę ludu lub głos robotniczy. Znaleźli czas .... Rewelacja a kiełbaski piekly dzieci i bawiły opowieściami. O dyrektorze, prezesie ani słowa oj nie ładnie.
Kolega z ormo .
Kolega z ormo . 07.07.2021, 17:05
Najwybitniejszy z mieszkanców gminy poprzez swoje czyny złamał słowa roty slybując jako stróż prawa .
oczko
oczko 05.07.2021, 13:20
najbardziej zapracowane nieroby ; picer , bijak ,cwaniak ----darek ,jarek i tomek
Promotor  ich .
Promotor ich . 04.08.2020, 09:56
Darek i Jarek byli tam bo uczyli sie pływać w wodzie bo w dzianiu są mistrzami .
Rodzic .
Rodzic . 04.08.2020, 06:03
Misztal i Błoch znależli chwile ,to chyba zart w czym ? W swoim nieróbstwie .łacznie z promotorem .
Mieszkanka
Mieszkanka 16.07.2020, 10:21
To chyba zasługa pana z....

Pozostałe