(VIDEO) Rozwandowicz za trzy punkty. Lechia goni Sokół i Widzew

  • 15.10.2017, 22:05
  • Mariusz Strzępek
(VIDEO) Rozwandowicz za trzy punkty. Lechia goni Sokół i Widzew
W niedzielę piłkarze Lechii rozegrali mecz dwunastej kolejki piłkarskiej trzeciej ligi. Na obiekcie głównym położonym przy ulicy Nowowiejskiej podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka zmierzyli się Sokołem Ostróda.

Ostatnie tygodnie nie były dobre dla Lechii. Po świetnym początku sezonu nasza drużyna nieco zwolniła tempo i w czterech ostatnich spotkaniach zanotowała zaledwie jedno zwycięstwo. Na szczęście punkty także tracą rywale. Wicelider tabeli tj. klub Widzewa Łódź niespodziewanie zremisował z ostatnim zespołem rozgrywek GKS Wikielec 2:2

 

Już przed meczem byliśmy świadkami małej niespodzianki w wyjściowej jedenastce, a może bardziej koniczności. Słabsze występy Grejbera w ostatnim czasie poskutkowały zmianą na pozycji bramkarza i po raz pierwszy w tym sezonie ligowym między słupkami stanął Matuesz Awdziewicz. W formacji defensywnej zaprezentował nam się także 20-letni Mateusz Klakla.  Na pozostałych pozycjach szkoleniowiec Lechii postawił na sprawdzonych piłkarzy.

 

Dzisiejsze spotkanie nie było zbyt ciekawym widowiskiem. Na pierwszą ciekawą akcję ofensywną w wykonaniu naszej drużyny musieliśmy czekać do 24 minuty. Jej bohaterem był Płonka, który oddał celny strzał z 9 metrów. Górą w tym pojedynku okazał się jednak  goalkeeper przyjezdnych Maciej Bąbol. Szansę poprawy kolegi z zespołu miał Marcin Mirecki, jednak napastnik trafił w boczną siatkę.

 

W 36 minucie do głosu doszli goście. Daniel Mlonek przejmując piłkę poprowadził ją prawą stroną po czym wyłożył futbolówkę ustawionemu na szóstym metrze Kamilowi Zalewskiemu. Próbę strzału ofiarną interwencją zablokował Magdoń i tym samym do przerwy goli nie obejrzeliśmy.

 

Drugą część pojedynku Lechia rozpoczęła koncertowo. Strata w środkowej strefie boiska zawodnika gości skutkuje szybką akcją Lechii zakończoną strzałem  Rozwandowicza z około 6 metrów obok wychodzącego z bramki Macieja Bąbola. Rozwandowicz tonie w objęciach kolegów, Bąbol wyciąga piłkę  z siatki.

 

W 65 minucie uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Michała Jankowskiego świetnie broni Awdziewicz.

 

Trzy minuty później mamy świetną okazję na podwyższenie prowadzenia. Rozwandowicz zdołał pokonać bramkarza gospodarzy, jednak lecącą do bramki futbolówkę w ostatniej chwili zatrzymał Kamil Maternik.

 

Przyjezdni nie tylko nie zdołali odrobić strat, ale także kończyli mecz w osłabieniu. Czerwoną kartką, za dwie żółte ukarany został Tomasz Wandzik.

 

Lechia odniosła swoje  ósme zwycięstwo w sezonie i zajmuje obecnie trzecią pozycję w lidze tracąc do wicelidera Widzewa Łódź jedno „oczko”, oraz do lidera Sokoła Aleksandrów pięć punktów.

 

Za tydzień Lechia zmierzy się w Sulejówku z miejscową Victorią, która obecnie plasuje na 9 miejscu w tabeli.

 

 

RKS Lechia – Sokół Ostróda 1:0 (0:0)

1: 0 Jakub Rozwandowicz 46’

 

RKS Lechia: Awdziewicz – Klakla (65' Orzechowski), Cyran, Magdoń, Kornacki – Mirecki (65' Kolasa), Żytek, Szymczak, Golański (75' Patora), Rozwandowicz (90' Walasek)– Płonka

Sokół Ostróda: Bąbel – Wandzik, Pluta, Bieńkowski (46' Maternik), Buczkowski – Jankowski, Słowicki, Paczkowski (73' Ciach), Roszkiewicz (40' Rosoliński), Mlonek – Zalewski (73' Gajewski).

 

Żółte kartki: Klakla, Magdoń (Lechia) - Pluta, Wandzik (Sokół).

Czerwona kartka: Wandzik (dwie żółte)

 

 

Video: Sokół Ostróda TV

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

I
I 16.10.2017, 23:01
Tomaszów zawsze będzie miastem Widzewa. Nie ważne czy wygrywa czy remisuje czy przegrywa każdy ma prawo do gorszego meczu. Jeszcze Widzew pokaże że jest najlepszy. A my FCTM zawsze w to wierzylismy wierzymy i wierzyć będziemy.
Widzew jest najlepszy!
Widzew jest najlepszy! 17.10.2017, 00:18
W dzielnicy Widzew...
snarki
snarki 16.10.2017, 13:38
Te prostackie komentarze sa naprawdę zbędne.Widzew zawalił mecz i tyle.W oststaecznym rozrachunku moze braknąć tych pkt.Trener Smuda ma swoją taktykę i z tego bedzie rozliczony.Jedno jest natomiast pewne, Smuda leckeważy przeciwników,chociażby nie jeżdżąc na mecze przeciwnkiów(no chyba że robią to asystenci)Taka ciekawostka, Trener Kupka był na meczu Lechi z Ostródą.Ostróda nastepny przecienik drużyny z Aleksandrowa...
śmiech na sali
śmiech na sali 16.10.2017, 17:34
Coś dużo w ostatnim czasie Widzew zawala tych meczów. Jak nie Sulejówek, to Rolimpex albo inny Mazur czy tam Huragan. Słowem - wioski biją Widzew!
Widzew
Widzew 17.10.2017, 00:56
przegrał tylko z Sulejówkiem. Odezwał się miastowy bez pojęcia.
Ha ha ha!
Ha ha ha! 17.10.2017, 18:35
Zremisować z Rolimpex FC, to tak, jakby przegrać 0:10.
Szkoda
Szkoda 17.10.2017, 19:41
że nie masz szacunku dla piłkarzy z Wikielca. Może to efekt słabego wychowania, kompleksów albo brak sukcesów w życiu osobistym. Ja Ci nie pomogę...
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? 16.10.2017, 09:41
A gdzie się podziali nasi wierni i najmądrzejsi forumowicze spod znaku FCTM? Wyemigrowali? Już nie komentują przewag Widzewa? Jaka szkoda!
Bo
Bo 16.10.2017, 14:57
nie ma co komentować, mały zawistny ludziku. Każdy myślący wie jak było. Widzew i tak jest głównym faworytem do awansu, a matołków to boli.
Każdy myślące wie jak jest.
Każdy myślące wie jak jest. 16.10.2017, 17:32
Bo co, wzorem ŁKS-u kupią sobie miejsce w drugiej lidze, gdyż Sokół nie otrzyma licencji?
Kto
Kto 17.10.2017, 00:53
mówi o kupowaniu? Chyba myślący jak mały handlarz. Jest faworytem bo ma najlepszych kibiców, stadion i naprawdę chce awansować.
Wikielec FC
Wikielec FC 16.10.2017, 00:52
Dobrze, że Widzew zatrudnił Franciszka Smudę. Tylko dzięki niemu Widzew odniósł spektakularny sukces na Wikielec Stadium z tamtejszym Dream Teamem. Bez Smudy remis 2:2 pozostałby w sferze marzeń widzewiaków.
"TŁUMY"!
"TŁUMY"! 16.10.2017, 00:48
Od trzech sezonów lechiści bardzo mocno pracowali, aby frekwencja na jej meczach wyglądała tak jak na meczu z Ostródą. Antyfutbol prezentowany przez naszą drużynę wygonił z Nowowiejskiej nawet przysłowiowego psa z kulawą nogą. W tej chwili cały mecz Lechii może obejrzeć jedynie futbolowy zboczeniec. Amator wirtuozerii i piękna 90 minut nie przetrzyma. Dlatego takie pustki na trybunach.

Pozostałe