Minirecital piosenek patriotycznych i projekcja filmu „Kanał”

  • 02.08.2020, 17:56 (aktualizacja 07.08.2020, 15:50)
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Minirecital piosenek patriotycznych i projekcja filmu „Kanał”
W sobotę, 1 sierpnia 2020 roku, na placu Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, odbyła się projekcja filmu „Kanał” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Przed filmem w temat Powstania Warszawskiego wprowadził uczestników spotkania minirecital piosenek patriotycznych w wykonaniu uczestniczek zajęć wokalnych: Kaji Sputowskiej, Oliwii Książczak i Zuzanny Ignasiak. Dariusz Stańdo – Wicedyrektor PCAS-u podziękował za występ, wręczając każdej z artystek upominek. Uczestniczki pracują pod kierunkiem Katarzyny Rychlik i Barbary Kani, które przygotowały wokalistki do występu. 

Po recitalu Dorota Ignasiak zaprosiła wszystkich do obejrzenia filmu „Kanał” w reżyserii Andrzeja Wajdy. 

Film opowiada historię ostatnich godzin życia żołnierzy Armii Krajowej, walczących w Powstaniu Warszawskim. Po nieudanej próbie przebicia się przez stanowiska oddziałów niemieckich, kompania porucznika Zadry otrzymuje polecenie przedostania się z Mokotowa do wciąż walczącego Śródmieścia. Jedyna droga dotarcia do tego miejsca prowadzi przez kanały. Scenariusz napisał Jerzy Stefan Stawiński  na podstawie własnego opowiadania opartego na osobistych wojennych przeżyciach. "Kanał" był pierwszym po wojnie obrazem Powstania Warszawskiego. 


loadingŁaduję odtwarzacz...

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 05.08.2020, 15:12
czy w tym całym pcasie nie ma innych osób do występów... co felieton to na scenie te same twarze.... co tam się wogule robi to żyje czy tylko w internecie są mocni.... a może to jakieś koneksje aby wypromować kolejną "piosenkarkę" w mieście.... to sorry na muzyce się nie znam

Pozostałe