Esperal Tomaszów Mazowiecki - Skierniewice - Opoczno - Łask

  • 10.09.2020, 20:29 (aktualizacja 15.09.2020, 13:51)
  • redakcja
Esperal Tomaszów Mazowiecki - Skierniewice - Opoczno - Łask
Alkoholizm jest bardzo trudnym do wyleczenia nałogiem. Wiele osób zmaga się z nim od lat i nie potrafi sobie samodzielnie poradzić. Istnieją sposoby radzenia sobie z głodem alkoholowym, jednak uzależniona osoba zawsze wymaga odpowiedniej terapii oraz wsparcia.

W miastach takich jak Tomaszów Mazowiecki, Skierniewice, Opoczno i Łask można umówić się na profesjonalny zabieg wszywki alkoholowej Esperal np. w http://esperallodz.pl/.

Czemu alkoholizm jest trudny do wyleczenia?

Alkoholizm jest bardzo trudnym nałogiem, ponieważ w wielu krajach alkohol stanowi podwalinę wszelkich spotkań towarzyskich, a nawet towarzyszy wielu podczas świąt kościelnych. Istnieje społeczne przyzwolenie na picie alkoholu, dlatego tak trudno przed nim uciec. Wiele osób rezygnując całkowicie z picia alkoholu straciło znajomych z powodu tej decyzji. Alkoholizm jest dodatkowo takim nałogiem, który bardzo trudno rozpoznać na początku.

Może zacząć się niewinnie od coraz częstszego sięgania po alkohol przy różnych okazjach, by później zmienić się w naprawdę niszczący nałóg. Jego leczenie jest skomplikowane, ponieważ osoba uzależniona szuka mnóstwa wymówek, by sięgnąć po kolejny kieliszek. Wiele osób też latami ukrywa swój nałóg sprawiając, że nawet najbliższe otoczenie nie wie o problemie, póki nie dojdzie do prawdziwej tragedii, np. wypadku samochodowego, spowodowanego przez nietrzeźwość kierowcy. Znalezienie odpowiedniego sposobu na walkę z alkoholizmem niestety jest trudne i dopiero długa terapia, w tym spotkania grupowe, pozwalają na znalezienie prawdziwej przyczyny nadmiernego i zbyt częstego picia alkoholu.

Esperal jako metoda leczenia alkoholizmu

Esperal jest jednym z leków, oprócz leków uspokajających często stosowanych przez terapeutów, który pozwoli na znaczne przyspieszenie leczenia alkoholizmu. Dzięki niemu wiele osób uzależnionych nie wraca już do nałogu. Wszywka alkoholowa jest implementowana pod  skórę w niewidocznym miejscu, by nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji osoby poddanej temu zabiegowi. Sam Esperal to lek, którego zadaniem jest hamowanie rozkładu alkoholu etylowego w organizmie. Dzięki niemu hamowana jest dehydrogenaza, przez co alkohol nie zamienia się w nieszkodliwy dla nas kwas.

Posiadając wszywkę alkoholową pacjent po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu posiada objawy podobne do bardzo silnego zatrucia alkoholowego. Pojawia się problem z widzeniem, ale również wymioty, mdłości, ból głowy, problem z koncentracją, mową oraz widzeniem. Wiele osób doświadcza też lęku przed śmiercią, ponieważ wyżej wymienione objawy pojawiają się nawet po 10 minutach od spożycia alkoholu. W tym czasie w organizmie dochodzi do szoku, dlatego osoby uzależnione doświadczając takiego problemu, zaprzestają picia alkoholu z obawy przed silnymi bólami głowy,, czy wymiotami. Alkohol staje się więc trucizną i jest źle kojarzony.

Osoba uzależniona może bardzo szybko się do niego zniechęcić. Sama wszywka alkoholowa nie powinna być jednak jedynym środkiem na zwalczanie alkoholizmu. Na pewno pomoże również terapia, w tym spotkania grupowe, które pozwolą ustalić przyczynę sięgania po alkohol. Często może być to trauma, a alkohol jest jedynie sposobem na zwalczenie stresu oraz strachu. Leczenie alkoholizmu wymaga ogromnej determinacji oraz ćwiczenia silnej woli u osoby uzależnionej. Tylko w ten sposób możemy w łatwy sposób zwalczyć uzależnienie oraz sprawić, że nie będzie ono kłopotliwe.

Esperal ma jeszcze inną funkcję – ponieważ alkohol mocno niszczy organizm, ograniczenie jego spożycia może wpłynąć korzystnie na zdrowie. W przypadku osoby uzależnionej, która wciąż wraca do nałogu, Esperal może się świetnie sprawdzić, oczywiście jeśli nie będzie on zamiennikiem rozmowy z psychoterapeutą. Esperal nie wpływa również na nasze ogólne funkcjonowanie i może być łączony z lekami, o ile te z kolei nie posiadają w składzie alkoholu. Lek ten może być skuteczny w przypadku osób powracających do nałogu oraz niszczących sobie zdrowie przez tę właśnie używkę. Warto przemyśleć takie rozwiązanie, jeśli nasze metody leczenia nałogu zawiodły i potrzeba nam dodatkowego wsparcia.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://esperallodz.pl/.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 12.09.2020, 14:26
Brawo dla tych wpisowiczów poniżej. To jest dobra odpowiedź na te dyrdymały "redakcji" powyżej. Zostań "redakcjo" alkoholikiem i potem zobaczymy, co ty - "redakcjo" napiszesz....

Pozdrawiam wszystkich, wyleczonych alkoholików.
Alkohol
Alkohol 11.09.2020, 22:55
Co wy piszecie, esperal może zniechecić ale malo doswiadczonych alkoholikow. Alkoholicy zaawansowani nie maja problemu z tzw przepijaniem esperalu. Nie robi on na nich wrazenia. Nie ma skutecznych leków zwalczajacych nałóg. Trzezwienie to bardzo trudny proces wymagający silnej woli zaprzestania picia. Temat bez końca.
Alkoholizm
Alkoholizm 11.09.2020, 12:26
Polecam obejrzeć film Pod mocnym aniołem to zobaczycie alkoholizm a to i tak nie skrajne stadium. Tutaj esperal nie pomoże. Potrzebna jest dlugotrwala praca nad soba i chęć przestanie picia. A..... długa to rozmowa.
Odwyk
Odwyk 11.09.2020, 12:02
Co to za sponsorowany artykuł na rzecz leku? Co bedzie jak szczepionki ruszą? Tak sie robi biznesy, wiele powtorzonych tekstow staje się dla wielu faktem. Tzw wszywki nie rozwiazuja problemu to jest hamulec psychiczny przed złym sampoczuciem po wypiciu alkoholu. Dziwny artykuł taki pilotazowy.

Pozostałe