Upamiętnili rocznicę agresji ZSRR na Polskę

  • 17.09.2020, 16:34 (aktualizacja 17.09.2020, 16:35)
  • redakcja
 Upamiętnili rocznicę agresji ZSRR na Polskę
Uroczystość upamiętniająca rocznicę agresji ZSRR na Polskę odbyła się dziś (17 września 2020 roku) przy pomniku „W Hołdzie Zesłańcom Sybiru” (zbieg ulic Jana Pawła II i Wandy Panfil).

Zgromadzeni tomaszowianie i goście odśpiewali wspólnie hymn, wysłuchali wystąpień historycznych oraz okolicznościowego wystąpienia prezydenta Marcina Witko. Nie zabrakło również patriotycznych pieśni. Na koniec delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty, a prezydent zapalił światełko pamięci. Wszyscy wysłuchali również Hymnu Sybiraków.

 Po tej części odbyła się msza święta oraz składanie kwiatów pod obeliskiem poświęconym „Rodakom zamordowanym, zmarłym i zaginionym w Rosji Carskiej i Sowieckiej”.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sąsiad
sąsiad 17.09.2020, 23:01
... no gdzie: Ci tomaszowianie i Ci goście śpiewający hymny, gdzie te historyczne wystąpienia , gdzie te delegacje składający pod pomnikiem i obeliskiem kwiaty ...., no gdzie. Opis wydarzeń pompatyczny - rzeczywistość skromna ( no gdzie: w czasie 1 godziny w tym dojście do kościoła NMP, ok 15 min.). Pozdrawiam.
Mamy prawo o tym pamietac
Mamy prawo o tym pamietac 18.09.2020, 03:22
Cieszysz ze skromna. Postkomuchu.

W tekscie nie ma slowa ktore okreslalob ilu ludzi przyszlo.

W Tomaszowie nie spotkalem osoby ktora to przeszla, w Warszawie mieszkalem przez kilka lat z Sybiraczką.
Skala tych wywozek i powody calkowice uzasadniaja pomnik w kazdym nie tylko wschodnim miasteczku. Anglicy odwoluja sie do mitow, my nie musimy. Bolesna przeszlosc nas integruje.

I nawet jesli w Tomaszowie nie byloby Sybirakow, choc pewnie sa, to pomnik tutaj ma sens. To jest polska propaganda w najlepszym tego slowa znaczeniu. Kazdy niezalezny kraj cos takiego uprawia.

No ale wiadomo jak to jest przez komunistow komentowane. Na co, po co, kwiatka, znicza szkoda.
O ile w przypadku Smolenska mozna jeszcze sie zastanawiac czy nie nawoluje sie do zemsty, tak w przypadku Sybirakow to jest po prostu czyste dranstwo.

Ruscy na tych wioskach na wschodzie, czesto po naprowadzaniu przez zydowskich sasiadow, wywozili tylko za to, ze ktos tam byl majetniejszy na tyle, ze 2 parobkow spoza rodziny stac go bylo najmowac.

I o ile sam komunizm rowniez dla mnie jest jakos tam pociagajacy, jako idea jest piekny, to jednak jako Polak musze i o tym pamietac.

A postkomunisci dzisiejsi kapitalisci? Zamknac mordy. Nie chcesz nie przychodzisz. Morde zamknij.

Pozostałe