Nocne harce na parkingu w środku miasta

  • 19.09.2020, 14:44
  • Adam Nawrocki
Nocne harce na parkingu w środku miasta
"Polska to dziwna kraja" powiedziałby zapewne popularny prawie ćwierć wieku temu Zulu Gula. Jesteśmy chyba jedynym miejscem na świecie, gdzie chołubi się idiotów, a ludziom, protestującym przeciwko głupocie sugeruje się, że powinni zmienić miejsce zamieszkania. Polska to chyba też jedyny w "cywlizowanej" Europie kraj, gdzie pojęcie "miru domowego" jest pojęciem z gatunku tych... "obcych", a Policja udaje, że nie dostrzega łamania prawa o ruchu drogowym i trudno się jej dziwić, skoro panuje powszechna akceptacja dla patologii, uznawanych za mniej szkodliwe, choć będących często znacznie uciążliwymi. TIR-wiec regularnie rozjeżdżający osiedlowe uliczki i trawniki, to bohater. Ktoś, kto domaga się interwencji służb mundurowych, to postać u nas społecznie niepożądana. Takie podejście prowadzi do różnego rodzaju absurdów. Także tych drogowych. Poniżej przykład jednego z nich

Mało kto wie, że przy ulicy Farbiarskiej jest dosyć duży parking. Jest tam też ulica Zachodnia, która teoretycznie należy do miasta, tylez że, nie wiadomo czy to jest droga wewnętrzna czy  publiczna, bo przez kilka lat od jej powstania nie zdołano na żadnej sesji podjąć stosownej uchwały.

To, co w tym miejscu wyprawia się w godzinach wieczornych wiedzą nie tylko okoliczni mieszkańcy, bo hałas i pisk opon słychać aż na osiedlu przy ulicy Szerokiej. Mamy tu regularne wyścigi, "palenie gumy", słuchanie głośnej muzyki i libacje alkoholowe. Najlepiej to widać po śladach na kostce i śmieciach jakie tam są w olbrzymich ilościach produkowane.

 

IMG_20200816_085104.jpg

 

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek są bezradne. Jak tylko podjadą, to automatycznie okazuje się, że  na terenie parkingu panuje należyty spokój.

Jakiś czas temu wnioskowałem  do komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Tomaszowskim o to, by zamontować tu progi zwalniające, ale komisja uznała, że najlepszym sposobem będzie monitoring tego miejsca.  Jak widać zdanie komisji to tylko nie wiążąca nikogo opinia i ZDiUM zrobił swoje, czyli przymocował 3 progi zwalniające ale w takim miejscu gdzie nic one nie dają. Po prostu sobie leżą, niczym prawdziwi "śpiący policjanci". 

Osobną sprawą jest ich oznakowanie. W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w  sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków umieszczenia na drodze w załączniku nr.1 jest ściśle opisane jak powinien być usytuowany znak.

Tutaj jest on  przymocowany drutem do słupa oświetleniowego i nie jest kompletny, gdyż brakuje tabliczki z odległością od znaku do progu. Tylko jak ją tutaj to wskazać.? Oto jest pytanie. 

 

IMG_20200913_130851.jpg

 

Przypomnę, że postawienie znaków i progów zwalniających wymaga przyjęcia tzw. stałej organizacji ruchu, podpisanej przez kilku odpowiedzialnych ludzi w tym Policji. Wiem, że takiej organizacji ruchu nie ma. Zresztą to nie jedyna taka fuszerka w naszym mieście.

Takie zestawy znaków można by zlikwidować, a na wjeździe i wyjeździe z ulicy Zachodniej postawić znaki B-43 i B-44 czyli początek i koniec strefy ograniczonej prędkości do 20km/h i w takim przypadku nie trzeba oznaczać dodatkowo tych progów.

One same powinny być w innych miejscach i należałoby ich zamontować więcej.

Adam Nawrocki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

NC
NC 21.09.2020, 20:55
Tak się składa ze monitoring tam jest od dawna jeśli ktoś śmieci nie pod koszem albo coś odwalą to policja przyjeżdża
Tm
Tm 24.09.2020, 01:25
Hahaha gdzie te kamery masz? Pokaz nie ma ich..
Kio
Kio 21.09.2020, 16:20
Wprowadzić monitoring i problem się rozwiąże, w jeden weekend zwróci się z mandatów...a później cisza i spokój...
AC
AC 20.09.2020, 23:16
Autor tego artykułu to jakiś zwykły kondon społeczniak wnioskuje o zamontowanie progów zwalniających po czym pruje się o ich oznakowanie, twierdzi tez ze ludzie ściagają się na parkingu nie rozumiem tylko gdzie ponieważ nie ma tam na to w ogóle miejsca palenia gumy tez nigdy nie widziałem ponieważ pod tymi kamerami wszystko widać i jeśli ktoś coś odwali to policja i tak go znajdzie i ukara. Nie pozdrawiam społeczniakow jak twórca tego posta zajmij się lepiej swoim życiem a nie ingerowaniem w życie innych jeśli masz za dużo wolnego czasu poświęć go rodzinie, a nie lataj po urzędach i komisariatach bo widzisz ze ktoś zachowuje się bo wyglada niestandardowo.
???
??? 21.09.2020, 22:03
Ty to ślepy jesteś na zdjęciu co widać ślady yeti czy palonej gumy ???i gdzie Ty widzisz kamery ??? tam nie ma żadnych kamer żadnego monitoringu ciekawe co byś powiedział jakby ktoś o 3 głośno wył silnikiem z przecinarki albo muzykę murzyńską słuchał.a kondonem widać jesteś Ty i to oplutym pedale jeden.
McMarek
McMarek 10.10.2020, 19:48
Kto opublikował tego chama.
Rysiek
Rysiek 20.09.2020, 22:39
A co z idiotami którzy budują osiedla pod Tomaszowem gdzie od x lat funkcjonują prywatne hodowle zwierząt a potem wybuduje się 10 Januszy i im zapachy przeszkadzają i piszą petycje???
Wyluzowany
Wyluzowany 20.09.2020, 20:56
A gdzie ta młodzież ma sie podziać i wyszaleć jak miasto nie robi dla nich żadnych atrakcji mamy w Automobilklub Tomaszowski wystarczy żeby miasto skierowało sie z prośba do automobilklubu żeby im zorganizował legalne kontrolowane palenie gumy ,wyścigi , pokaz muzyki
kiedyś tez byliśmy młodzi wiec może przypomnijmy sobie jacy byliśmy
Może pan redaktor w tą stronę pójdzie a nie tylko zakazy i zakazy
GonićIdiotów
GonićIdiotów 20.09.2020, 20:29
O czym piszecie w komentarzach ? Przecież oni nie robią tam żadnych wyścigów . Przyjeżdżają starymi autami z popsutymi wydechami i cały czas stoją . Słychać tylko wrzask , krzyki , tłuczone butelki i cały czas przegazowują na max te swoje złomy. Panienki wtedy bardzo cieszą się ze szczęścia . Wtedy niektórzy kolesie z ekstazy zaczynają palić gumy . Jest pełnia szczęścia i zadowolenia . Trwa to do 2-3 w nocy . Dlatego nie piszcie , że nie mają gdzie spotykać się i ścigać , bo z nich tacy sportowcy jak z koziej d ..y trąbka . Już podobno zbierane są adresy niektórych tych idiotów . Może ich sąsiedzi i pracodawcy wpłyną na nich jak usłyszą pod swoimi domami jak to wygląda w rzeczywistości . Jak zobaczą jeszcze jaki syf zostawiają po sobie to będzie wesoło im . Na Policję i Miasto , to chyba nie ma co liczyć , za słabi są .
TomMaz
TomMaz 27.09.2020, 20:19
Jak był jeszcze stary Plac Kościuszki to młodzież spotykała się tam wieczorami . Siedzieli w samochodach i nikomu to nie przeszkadzało . Ale po modernizacji Placu i wybudowaniu parkingu przenieśli się w to nowe miejsce . Na początku było spokojnie . Ale zaczęli również tam przyjeżdżać idioci w starych złomach z wyciętymi wydechami i zaczęli się popisywać . A to kto głośniejszy ma wydech , kto więcej gumy spali i takie tam głupoty . Ciekawe jest , że zdominowali Ci właśnie idioci pozostałych , przecież nie wszyscy byli tam durniami a dali się wciągnąć w takie dno . Pognać tych złomiarzy a będzie tam znowu spokój i porządek . Te ich popisy z wyciętym tłumikiem to przecież też słychać w innych częściach miasta . Myślę , że tam mieszkańcom również przeszkadza . A teren jest piękny i zadbany , przychodzi tam dużo ludzi na spacer z dziećmi , pieskami . Szkoda , żeby 5 czy 6 idiotów tam rządziło . Jestem pewien ,że Policja da sobie z takimi radę . Pozdrawiam .
Ajdejano
Ajdejano 20.09.2020, 19:40
Ci wszyscy wpisowicze, to tak, prawdę mówiąc, nie wiadomo jak ich określić.....: debile, przygłupy, czy jakoś inaczej ....

Ci debile, którzy jeżdżą autkami w nocy - widzę, że mają dosyć wielu wielbicieli ( też debili).

W tej sytuacji, trzeba się poddać w tej wojnie.....
Do alejajo
Do alejajo 21.09.2020, 06:30
A ty do której grupy się zaliczasz ynteligencie
sda
sda 20.09.2020, 18:40
tak się składa że to dzieci iście nam panujących radnych...i urzędników...przykład idzie z góry..
Mam dokumenty że jestem pi@rdolnięty.Macier
Mam dokumenty że jestem [email protected]ęty.Macier 20.09.2020, 16:44
Problemem jest zestaw imbecyli żądzących tym miastem a nie młodzież chcąca się wyszaleć.Sronki,Biedronki,Lidle i srydle które nie placą podatków a Witko i jemu podobni niedojdy słuchają się bezjajowego prezesa który karmi swojego kotka sprowadzanych z poza kraju obecnie zwierząt trzymanych w klatkach bitych i głodzonych zwierząt.Odwalcie się od małolatów zgredy blokersowe.
Wk wiony mieszkaniec
Wk wiony mieszkaniec 20.09.2020, 13:53
A gdzie maja sie bawic jak w tomaszowie nie ma ani jednej dyskoteki, w poblizu rowniez nie ma toru wyscigowego na ktorym mogliby sie wyszalec legalnie wiec nie rozumiem o co chodzi. Lamanie prawa to domena ludzi mlodych i trzeba sie z tym pogodzic "zakazany owoc smakuje najlepiej" zamiast isc w kierunku rozwoju i tworzyc nowe miejsca rozrywki lepiej wszustkiego zakazac, taka mentalnosc autora tekstu. Nikogo nie gwalca nie zabijaja ani nie strasza a na przeszkadajace piski opon polecam stopery. Smieci to inna sprawa gdyby kosze byly oprozniane czesciej nie byloby takiego efektu ale po co je oprozniac skoro mozna zgonic syf tomaszowski na "mloda patologie"
Albin
Albin 20.09.2020, 18:47
Skoro kosz pełny to śmieci można że sobą zabrać!
koniobijca
koniobijca 20.09.2020, 16:40
nawet 1 atrakcyjnej panny nie ma za pieniądze :(
E 90 (2,5 benz)
E 90 (2,5 benz) 20.09.2020, 13:35
Można urządzić ścigawkę na drodze do Grot. Punkt wyjściowy na parkingu przy szpitalu albo przy rondzie, (przed DPS), a z drugiej strony parking (pętla) przy Grotach. Super prosta ok. 3 km, później zakręt przed Grotami lewo/prawo (kto się nie wyrobi to prosto do lasu :-))
Zen
Zen 20.09.2020, 11:17
Jaka stacja podbija przeglądy tych aut?!!!!! , gdzie jest policja i komisja bezpieczeństwa.
Gaźnik gazowy
Gaźnik gazowy 20.09.2020, 17:59
Też się pytam. Jak to możliwe, że takie wraki jeżdżą po ulicach??? Np. ostatnio widziany srebrny merc, sprężyny zawieszenia obcięte chyba kątówką do połowy, auto szoruje brzuchem po glebie, zamiast tłumika wspawane dwie rynny, 110 decybeli. No i czywiście "zimny łokieć". Inny gruz: czerwona beemka, trójka, rocznikiem starsza od dzieciątka za fajerą, światła zielono/niebieskie zenony, a zamiast tłumika chromowany syfon od pisuaru. Hałas ok. 120Db. Nie trzeba być diagnostą ani mechanikiem, z kilometra widać, że to truchło powinno być odholowane do huty.
110decybeli
110decybeli 21.09.2020, 02:43
Podejdź do mnie i o tym porozmawiaj. Auto spełnia wszystkie normy techniczne i legalnie przechodzi przegląd, tak samo jak twój francuski odpowiednik komfortu. Przykre jest to, że twój "decybelomierz" nie mierzy wyżej, niż metraż twojego lokum.
Nie pozdrawiam.
Ech
Ech 21.09.2020, 14:57
Spełnia może twoje normy i twojego diagnosty
Tomasz Karolak
Tomasz Karolak 20.09.2020, 13:13
Oj dobrze kolega mówi. Pozdrawiam cieplutko.
Sąsiad
Sąsiad 20.09.2020, 10:12
Nikt tu nie mówi ze nie mogą stać na parkingu ale skoro wieczorem uchylasz okno i wcale nie słyszysz oglądanego filmu to chyba jest coś nie tak. A hałas trwa od 18 do 2 nocy to chyba święty by nie wytrzymał. Tak samo pałowanie tych waszych gruzów, jeszcze jakbyście mieli się wg czym pochwalić a większość aut to jak ktoś tu wspomniał to auta od mamuni i tatusia😅 albo jakaś ch*jowa BMW z silnikiem max 1.8.
Dinozaur
Dinozaur 20.09.2020, 09:00
Czytam te komentarze i tak sobie myślę. Jakieś 15lat temu też jako jeszcze młody chłopak przyjeżdżałem i przesiadywałem całe wieczory na tzw PCKu. Ustawki na ćwiartkę jeden za drugim. Oczywiście zamontowano próg najpierw jeden później drugi. Przyjeżdżała policja bo wszystkim w blokach przeszkadzało i mieszkańcom nowego portu też. Później żeby się pościgach jeździliśmy na formaplan tam policja rozganiala towarzystwo. Teraz nic się nie zmieniło wymarłe miasto a garstka ludzi którzy lubią motoryzację niemaja gdzie się podziać. Nawet jak wybudują autodrom to i tak w nocy zawsze będzie to komuś przeszkadzać. Taka rasa. Nikogo nie chce bronić. Ale nie wszyscy będą od 22 siedzieć cicho w domu pod kocem i słuchać muzyki przez słuchawki żeby sąsiad nie zadzwonił czasem że za głośno. Każdy z nas był młody i ma swoje grzeszki za pazurami. To będzie narastający problem bo samochody są coraz tańsze i jest ich coraz więcej. Może miasto się obudzi i coś młodzieży ale i nie tylko bo i starym dinozaurom sprezentuje.
Gc
Gc 20.09.2020, 21:32
Masz. Racje wystarczy żeby miasto zgłosiło sie do AK-tomaszowskiego
Dało im zielone światło i trochę pomocy w zorganizowaniu spotkań motoryzacyjnych było by po problemie legalnie by sie młodzież wyszalala a nie tylko pan redaktor ciśnie na młodzież niech zadziała w droga stronę
kknp
kknp 20.09.2020, 15:35
Niech jakiś prywaciarz zbuduje tor wyścigowy na zadupiu pod miastem, gdzie hałas w nocy nikomu nie będzie przeszkadzał, i kasuje pieniądze za wstęp, tak aby pokryć koszty utrzymania toru i wygenerować sobie jeszcze jakiś zysk. Problem z głowy.
Do dinozaur i
Do dinozaur i 20.09.2020, 11:31
Kilkadziesiąt zgrzewk piwa.
?
? 20.09.2020, 05:47
Tak sobie jeszcze mysle, sprawe tego konkretnego parkingu mozna zalatwic jednym cieciem. On jest zbudowany pod kątem parku i targowiska, wiec na noc moze byc zwyczajnie zamykany. Jedna, dwie zapory. Nie sadzę by postac sobie samochodem, beda ci mlodzi ludzie dewastowac barierke.

Tylko no jesli nie tutaj to beda sie spotykac gdzieindziej i komu innemu przeszladzac. Ten parking jest i tak przeciez dosc daleko od mieszkan. Jesli komus z Szerokiej przeszkadza drift przy Farbiarskiej... No ale moze.
Na Brodnie w Warszawie tez nislo na wiele kilometrow gdy scigali sie na terenach dawnego FSO na Żeraniu a to jest juz inna dzielnica.

Jeszcze takie moje spostrzezenie: wysylanie tych ludzi za miasto nie bedzie skuteczne. Ci ktorzy scigaja sie nawet polprofesjonalnie - w sensie biora udzial w jakichs zawodach, nawet amatorskich to nie sa ci driftowcy z ulic w miescie. Driftowcy to sa przecietni kolesie 17-30 lat. W zadnych legalnuch zwaodach brac udzialu nie beda.
Dokumentowalem nielegalne wyscigi dla KomenduyStolecznej - jezdzilismy na ulice Wirazową wzdluz ogrodzenia lotsnika na Okęciu. To nie byli zadni rajdowcy. Zwykli kolesie nie nalezacy do zadnych stowarzyszen motoryzacyjnych. Łączylo ich ze soba jedynie tyle, ze wchodzili na jedno forum internetowe.
Teraz pewnie jest to jakas grupa na FB.

Ja mam teraz pod oknem w Tomaszowie milosnikow piatkowych imprez w samochodzie :) Wsiadaja do auta i 1-2 godziny dudnią sobie. Czasem jest tak, ze odjezdzaja i po 10-20 minutach wracaja i znowu godzina grania w samochodzie. To jest najczesciej od polnocy do 2-3 w nocy w piatek.

Tez moglbym zadzwonic na Policje, ale z drugiej strony mysle sobie - jesli pozostalym sasiadom to nie przeszkadza, to ja musze sie dostosowac. Stopery w uszy i tyle.

Kultura sie zmienia, troche to jest tez wieksza dostepnosc samochodow, dla mnie to byloby obciachem by piatkowy wieczor spedzac w aucie, ale staram sie to zrozumiec.
Nie wiem ile oni spalaja podczas takich rozrywek samochodowych, ale moze to jest jednak tansze od posiedzenia w klubie (?)
Wawa
Wawa 20.09.2020, 12:11
Skąd ty masz takie informacje e na brodnie było coś słychać? Mieszkam tu 20 lat i nigdy nie słyszałem żeby z FSO jakieś dźwięki w nocy dochodziły... A wyscigi tam były i są ale legalne organizowane przez automobil klub, do tego na Bemowie na starym lotnisku też się odbywają wyścigi. Można legalnie? Można tylko jak w tej małej mieścinie nie ma takiego miejsca a legalne wyścigi to już pretensje do swojego lokalnego auto klubu za nieudolność... Aa

Parking dość daleko od mieszkań? Tu tu kiedyś byłeś i widziałeś? Wszędzie mieszkania są przy tym parkingu 7
fff
fff 20.09.2020, 16:38
"Można legalnie? Można tylko jak w tej małej mieścinie nie ma takiego miejsca a legalne wyścigi to już pretensje do swojego lokalnego auto klubu za nieudolność"

Wszędzie na świecie, może poza mieścinami w USA, gdzie w drugiej połowie XX wieku inwestował General Motors, a teraz płaczą, że ich porzucił (taka jest na przykład historia amerykańskiego miasteczka Flint koło Detroit w ktrórym przez lata produkowany był popularny w USA samochód – Buick), tam może owszem – duży zakład fundował większe obiekty dla robotników. Tak jak kiedyś dokładali się do budowy kościołów. Uspokaja to nastroje. Rozrywka, dajaca poczucie awansu rzyciowego jako opium dla mas. Stać Cię na samochód, możesz se jechać gdzie chcesz. Pod warunkiem, że masz na paliwo. Włąsnego mieszkania mieć i tak nie będziesz nigdy, o wykształceniu (prawdziwym wykształceniu nie w jakiejś stanówce za 300 dolarów za semestr), zapomnij.

Natomiast teraz gdy pracowników potrzeba mniej, nikt nie będzie budował ?? jak to tam się nazywa ?? autodromu? By garstaka nocnych terrorystów mogła się pościgać. Nastroje antykapitalistyczne nie są silne, więc jakieś tam upomionanie się o standardy zwykłej pracy, można stłumić wpierd.ol.em na zapleczu, i w ciągu miesiaća zastąpieniem „oszołomów” Ukraińcami czy Nepalczykami.

2.
Na Żeraniu też były te wyścigi wstyrzmywane. Jeśli nadal są prowadzone – no to po prostu ktoś był silniejszy w lobbingu. To jest też kwestia słabej organizacji mieszkańców. Jeśli zgłasza kilka tych samych osób no to piętnowani są w końcu jako oszołomy i sprawę się zamyka.

3.
Mała mieścina? No jeśli ktoś rzeczywiście kocha ten sport, spala po 2-5 stów na szaleństwa podczas weekednu, to wstając wcześniej rano w niedziele, dojedzie i do większej.

Są grzybiarze z Tomaszowa, którzy potrafią jeździć na grzyby ...do Borów Tucholskich. Mógłbym zakończyć tak byłeś widziałeś? Jak z tym parkingu przy Wolbórce hahahaha, ale już darujmy sobie.
Dyrektor
Dyrektor 20.09.2020, 02:12
Dlatego „młodzi” wyjeżdzajcie z tego „padołu” PiSowskiego tutaj każdemu wszystko przeszkadza, wszystko jest nie tak, brawo Tomaszów i władze zobaczymy co będzie za chwile, ludzie młodzi emigrują na potęgę do innych dużych miast, zostawiajac tu tylko rodziców i dziadków jak jeszcze mają.
500+ dziala
500+ dziala 20.09.2020, 16:47
Sasiad z samochodem na blachcach opo, ten co setkę co wieczor w Dino kupuje, juz czwarte w wozku prowadzi z zona w niedziele.

...i teraz ZDZIWKO! Zycze mu by mu sie wiodlo jak najlepiej. To zwyczajne robotnicze zycie.

A narzekajaca holota? Wyjezdzajcie. Bedziecie sprzatac Niemcom garaze, potem zwozic te smieci i srzedawac za 1-5 zł. Ostatnio kupilem sobie w takim miejscu kubek do lasu, za zlotowke. Chodzilo o to by byl jak najtanszy i metalowy by mozna bylo gotowac.
Młodzież nie taka zła
Młodzież nie taka zła 19.09.2020, 23:05
Zdjecia kosza bym bronił. Intencje mieli dobre - celowali. Mógł rzucić byle gdzie, rzucał do kosza.
Kwestia smaku
Kwestia smaku 20.09.2020, 05:25
Poza tym kosz jest już przepełniony. Przed laty były w Mieście większe kosze - te z obudową btonową inkrustrowaną kamyczkami, to zmieniono aby tyko zmieić. W każdym bardziej popularnym miejscu w Tomaszowie zawsze śmieci walają się przez dzien-dwa przy koszu. Wygląda to fatalnie oczywiscie, ale to nie jest wina ludzi ktorzy chca z kosza skorzystać.

Inną sprawą - i to wartą szerszego tekstu do ktorego zbieram się już od kilkunastu miesięcy - to jest dziadowskie pozostawianie tych zielonych pojemników śmieciowych po ich opróżnieniu. Zbieram się do tekstu długo, bo nie chcę nikogo opisywać pochopniw krzywdząco i ciągle staram się to jakoś korzystnie dla tych osób zrozumieć.

W każdym razie większość koszy w mieście wygląda jak po skopaniu przez jakiegoś pijanego kibola. Najprawdopodobniej chodzi o to, ze sprzatającemu nie chce się otwierać ich kluczem - jak tam sie one nazwają, te do ktorych wchodzi kwadratowy bolec?

...no i zostawia ten kubeł ustawiony na skos.

Na tym zdjęciu posrod tekstu ktory komentujemy akurat pod tym względem jest ok, ale przejdzcie sie po miescie i zwroccie uwage na większosc koszy.

Jest to byc moze fatalnie skonstruowane, ale skoro juz cos takiego mamy w miescie no to uwazam ze obsluga powinna sie dostosowac do oprozniania i pozostawiania tego pojemnika w schludny sposob.

Nie wiem jak gdzieindziej, ale na Mazowieckiej kilka razy widzialem, ze ok 4-5 rano, obsluguje to koles malym dostawczym samochodem. W pojedynke. To jest jakos outsourcingowane? Czy to pracownik komunalny?

Nie mam jednego, doslownie: jednego zdjecia reprezentacyjnej czesci miasta by kosz nie byl wywalony na skos. Dla osoby postronnej, nie z Tomaszowa, robi to wrazenie jakby w kosz ktos kopał ze złości. Chcemy byc postrzegani jak "Łódź - miasto meneli"? Na razie gdy ktos przyjezdza na chwile to nie mamy zlego wizerunku. Kiedys trolowalem pod tekstami na Wyborczej i ludzie nieprzychylnie mi nastawieni ktorzy byli w Tomaszowie na MŚ w Arenie, mowili najczescie cos w stylu " smog jak ch..., ale ładne miadteczko"

Czy pozostawienie w pionie po oproznieniu to jest wyczyn? Przepraszam, ale mnie to razi.

Wrazenie nie tyle biednego, co dziadowskiego miasta, pelnego lumpów, wandali itd.

W lutym wracalem Aleją Piłsudskiego piechotą z Dni Otwartych w Jednostce Wojskowej i ...wszystkie, dosłownie wszystkie kosze przy pieknie zadrzewionym paszazu wewnatrz Alei powykrzywiane. Czesc w ogole byla krzywo wmontowana - to osobna sprawa, no ale do tego kubel wykrzywiony bleee :(((

Mysle, ze z lidzmi jest podobnmis. Mozna byc osoba nie majetą, ale schludnie, stonowanie ubraną, ale i mozna miec hajs i wygladac fatalnie. Jakies drechy z wielgachnymi logami adidasa, jakies buciory na grubej sloninie. Ohydztwo. A mozna za pare groszy kupic jakis zgrzebny łaszek nawet w Lidlu, H&M czy chocby w secomd handzie.

Czy przesadzam?
Aga
Aga 19.09.2020, 21:24
Wyscigi odbywają sie rownież na ulicy od pixzatku bartosza glowackiegi przez mireckiego i dalej w dół od lidla na rondzie
Jest kanera monitoringu ale wszyscy mają to w ***
Niby rondo przy niemieckim kosciele rownież oblegane piski slychac od 01:00 i z tym rowniez nikt nic nie robi
Xxxxxx
Xxxxxx 19.09.2020, 21:09
Przychodzi 17;00 i zaczyna się zjazd dzieciaczków, autami od mamusi i tatusia . Małolaty nie mają zajęcia . A faktycznie piski opon słychać ,aż człowiek się dziwi jak Ci ludzie obok w kamienicy to wytrzymują . Pisząc komentarz również słyszę jak się bawi młodzież 🤣
Szczerze mówiąc wychodzi bezstresowe wychowanie .
Hejt za 3......2.......1......
Bartek
Bartek 20.09.2020, 02:14
Trzeba więcej pracować i przyjść po 23 wtedy spokój a nie leniwić się przed tv
||
|| 19.09.2020, 20:46
Na Granicznej przy sklepie mięsnym też rozjeżdża pan który przywozi towar ( krawężniki , chodnik i trawkę) . Klienci robią to samo , ale cóż nikogo to nie interesuje.

Pozostałe