Lawinowe migracje Polaków

  • 09.10.2020, 20:50 (aktualizacja 09.10.2020, 20:54)
  • redakcja
Lawinowe migracje Polaków
W minionym kwartale Polacy zdecydowali się przenieść z dotychczas używanych telefonii aż 377 tysięcy numerów. To o 100 tysięcy numerów więcej niż w w poprzednim kwartale – wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Czy na zamianę sieci miała wpływ pandemia wirusa SARS–CoV–2?

Trudno ocenić, skupmy się zatem na faktach. Według raportu UKE najwięcej, bo ponad 24 tysięcy nowych numerów zyskał Plus.
Sieć wprawdzie oddała 65 tysięcy numerów, ale w tym samym czasie zyskała ich 89 tysięcy. Najwięcej przybyszów bo aż 91 tysięcy pozyskał Orange,  jednak francuski operator stacił 77 tysięcy dotychczasdowych klientów, co dało w sumie niewiele ponad 13 tysięcy dodatkowych.To marny wynik, zważywszy na gignatyczne inwestycje operatora zarówno w sieć salonów jak i w powiązany ofertowo z telefonią komórkową, światłowód który oplata już nawet małe miasteczka.

Największą stratę, bo ponad 136 tysiecy oddanych numerów odnotowała sieć Play. Operator pozyskał 67 tysięcy nowych numerów. Play przed kilkoma tygodniami zmienił właściciela – 100 procent jego akcji kupił koncen Iliad znany ze zrewolucjonizowania rynku we Francji i we Włoszech, toteż wyniki na koniec roku zapowiadają się jeszcze ciekawiej. Szczególnie w segemnecie usług pre-paid przy których nie obowiązują wielomiesieczne umowy. A to coraz częstsza taryfa wybierana przez klientów indywidualnych, bowiem już bez umów operatorzy promonują nielimitowane połączenia do wszystkich sieci. Różnica między abonamentem a pre–paidem sprowadza się najczęściej do limitu danych wykorzystywanych do usług internetowych.

Na wybór operatora na naszym tomaszowskim rynku może mieć również wpływ coraz szersza dostępność usług przewodowych. Coraz więcej bloków na Niebrowie okablowanych jest światłowdem przez który Orange świadczy również usługi telewizyjne. Sukcesywnie w zasięg swojej oferty światłowodowej poszerza również niemiecka sieć T-Mobile. Z kolei Plus zacheca do przejścia do siebie za pomocą rabatów dla użytkowników Cyfrowego Polsatu. Od niedawna telewizje można oglądać również za pośrednictwem internetu mobilnego Playa.

W związku z rozwojem standardu 5G, który w naszym regionie jest już dostępny w Łodzi, najbliższe lata dla fanów telekomunikacji zapowiadaja się niezwykle ciekawie. 
 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe