Tomaszów do czerwonej strefy

  • 15.10.2020, 21:06 (aktualizacja 15.10.2020, 21:33)
  • redakcja
Tomaszów do czerwonej strefy
To nie jest katastroficzna wizja. Wszystko wskazuje na to, że nasz powiat zostanie objęty czerwoną strefą. Sytuacja jest bardzo trudna. Kolejny dzień z rzędu notujemy podwojenie liczby zachorowań. Dzisiaj mamy 58 przediagnozowanych chorych z potwierdzonym wirusem Sars Cov-2. Stan wielu z nich jest poważny. Mamy kilka ognisk. Najbardziej niebezpieczne w domach pomocy społecznej. W całym kraju mamy tez rekord zachorowań. Czekają nas kolejne obostrzenia. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych kontynuować będzie naukę w trybie zdalnym.

Komunikat prasowy wojewody łódzkiego 15.10.2020 /dane z wczoraj/

W województwie łódzkim jest 691 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Są to osoby w wieku od 2 do 92 roku życia.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 121 osób wyzdrowiało.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 10918
  • Liczba osób aktualnie zakażonych: 4479
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 39
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 15585
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1151
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 6120
  • Liczba osób, które zmarły: 319

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 3063

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to –  10918. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

 

Lp.

Powiat

Liczba osób
z potwierdzonym zakażeniem w ciągu ostatniej doby

Liczba osób, dotychczas  zakażonych SARS-CoV-2

Liczba osób aktualnie chorych

Liczba ozdrowieńców

Liczba osób, które

zmarły

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym

Liczba osób
w kwarantannie wg decyzji PSSE

1

bełchatowski

13

804

472

308

24

1

605

2

brzeziński

8

102

80

21

1

8

621

3

kutnowski

22

250

79

166

5

32

501

4

łaski

14

97

41

55

1

21

456

5

łęczycki

18

120

53

66

1

176

224

6

łowicki

24

429

123

300

6

21

1305

7

m. Łódź

273

2582

1428

1088

66

54

1154

8

łódzki-wschodni

26

291

195

94

2

9

opoczyński

8

621

63

524

34

0

326

10

pabianicki

40

418

247

164

7

532

538

11

pajęczański

12

570

114

440

16

0

855

12

m. Piotrków Tryb.

11

307

206

94

7

12

2326

13

piotrkowski

11

364

207

152

5

14

poddębicki

6

86

26

59

1

1

177

15

radomszczański

72

354

221

121

12

73

674

16

rawski

10

142

51

86

5

8

271

17

sieradzki

14

539

127

370

42

132

465

18

m. Skierniewice

12

175

77

96

2

63

1727

19

skierniewicki

3

138

41

95

2

20

tomaszowski

33

540

171

346

23

11

1989

21

wieluński

28

870

169

684

17

0

385

22

wieruszowski

1

439

37

388

14

0

160

23

zduńskowolski

7

142

55

81

6

6

319

24

zgierski

25

538

196

322

20

0

507

Razem:

691

10.918

4.479

6.120

319

1.151

15.585

MZ: 8099 nowych zakażeń koronawirusem – to najwięcej zakażeń od początku epidemii, zmarło 91 osób

2020-10-15, 10:43

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 8099 osób – najwięcej od początku pandemii. Zmarło też 91 chorych – podał w czwartek resort zdrowia. Najwięcej zakażeń zanotowano w woj. mazowieckim – 1306 i w małopolskim – 1303.

Do tej pory najwyższy dzienny bilans zakażeń i zgonów zanotowano w środę 14 października. Wtedy resort przekazał raport o kolejnych 6526 zdiagnozowanych chorych na COVID-19 i 116 zmarłych, wśród których u 11 nie stwierdzono innych chorób współistniejących.

Natomiast we wtorek ministerstwo informowało o 5068 nowych zakażeniach i o 63 ofiarach śmiertelnych, w poniedziałek odpowiednio o 4394 i 35, w niedzielę o 4178 i 32.

Dane z czwartku mówią o 8099 nowych zakażeniach. Najwięcej przypadków pochodzi z województw: mazowieckiego – 1306, małopolskiego – 1303. Pozostałe z wielkopolskiego (835), śląskiego (822), łódzkiego (691), pomorskiego (458), podkarpackiego (420), dolnośląskiego (382), kujawsko-pomorskiego (318), lubelskiego (315), świętokrzyskiego (283), opolskiego (282), warmińsko-mazurskiego (191), zachodniopomorskiego (177), lubuskiego (177) i z podlaskiego (139).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że z powodu COVID-19 zmarło 91 osób, w tym 84 miały inne choroby towarzyszące, a 7 ich nie miało.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 149 903 osób. Zmarło 3308 chorych. Wyzdrowiało 85 588 osób, ostatniej doby 1741.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wolność
Wolność 16.10.2020, 17:05
Dojdzie do sytuacji ze covid będzie przepustką do służby zdrowia bo inne choroby nie beda leczone. Ludzie obudzcie sie. Jest okolo 30 tysięczna deklaracja największych autorytetow światowej medycyny mowiaca ze Trzeba skonczyć ta sytuacje ta pandemię. Jestesmy wolnymi ludzmi, pamietajmy o tym.
WuPe
WuPe 19.10.2020, 19:09
Pamiętaj, że twą wolność się kończy inną, gdy zabiera wolność innemu. Starsi, chorzy, też mają prawo do życia.
Logika nie boli
Logika nie boli 20.10.2020, 12:51
Co nie znaczy ze falszywe ratowanie seniorów bo wiemy ze zadne obecne watpliwej tresci prawnej nakazy to walka z covid, mają zniszczyc przyszłość nowych pokolen. Taka ideologia jest wbrew naturze. I Nie silmy sie na empatie bo dobrze widac jacy sa ludzie, jak to kolezanka powiedziala lepiej pierdnąć niż kichnać. Takich mamy ludzi.
Polak
Polak 16.10.2020, 17:00
No i pieknie pozwolimy na zniszczenie naszego kraju w imię grypy. Jak szpital bedzie tzw covidowy jedyny w tomaszowie to kto bedzie ludzi leczyl? Starosta na to pozwoli? Niech się raz porządnie zachowa, to moze beda mu jego nieudolnosci zapomniane. Szpital ma dzialac a lekarze leczyć nie covid będzie sie przyczyniał do śmierci ludzi a choroby nam znane ale nie leczone. Trzeba wypuscic ludzi z kwarantann i isc torem skandynawskim bo inaczej zarżniemy gospodarke i samych siebie.
Tomasz
Tomasz 16.10.2020, 13:38
15 585 x 5 000 = 77 923 000 zł ZUS płaci miesięcznie za kwarantannę w łódzkiem - ciekawe kiedy się rząd spostrzeże że kasy brak

To jest miliard miesięcznie w Polsce tylko dlatego że PIS posyła ludzi przed telewizor do domu.
Pola
Pola 16.10.2020, 09:46
Ograniczyć wszystko, bo nasza służba zdrowia sobie nie poradzi!
Mądrzejsi siedzą w domach i śledzą komunikaty w TV o Covidzie 19.
Każdy chce jeszcze pożyć...
Robert
Robert 17.10.2020, 18:07
Tak?Ciekawe co bedzie jak Pani chleba zabraknie w domu...Po za tym ja chce żyć jako wolny człowiek a nie jak więzień...za upadek słuzby zdrowia odpowiedzialność PONOSI rząd...
WuPe
WuPe 19.10.2020, 19:14
Ale dlaczego ma zabraknąć chleba? Nie czeka nas koniec świata;-) Mam wrażenie, że covidu najbardziej się boją sceptycy. To oni wszędzie widzą koniec świata i zamordyzm...
m&m
m&m 16.10.2020, 14:50
Polcia serdecznie gratuluję możliwości siedzenia w domu. Ale czy idzie za tym mądrość, to ja nie wiem. Każdy, by sobie poleżał przed tv oglądając komunikaty w poczuciu dobrze wykonanego obywatelskiego obowiązku...
Michał
Michał 16.10.2020, 18:55
Pewnie w maseczce chodzi po mieszkaniu i nie zdejmuje jej do spania, ot wzorowa obywatelka rodem z komuny.
Lol
Lol 18.10.2020, 11:43
Za komuny by nie było dyskusji a teraz możecie gadać co wam ślina na język przyniesie tylko czy z sensem?
Do Mary i MS
Do Mary i MS 16.10.2020, 08:51
Pan Mariusz w artykule popełnił błąd ktory Mary wychsczyl/a.
O ile by to zmieniło gdyby bylo: "dzisiaj mamy 58 przediagnozowanych chorych z czego 33 z potwierdzonym dodatnim wynikiem..."
MS
MS 16.10.2020, 08:59
Nie. Przecież wyraźnie napisałem, że 58. Tabela to komunikat wojewody, który podaje dane z dnia poprzedniego. Ja podaje w lidzie aktualne
25a
25a 16.10.2020, 08:23
Czas przygotować arenę jak się rozniesie jedyne miejsce gdzie będzie można chorych umieścić no i plus bo lodówka
varan
varan 16.10.2020, 19:45
Tylko jakoś covidowy trup nie ścieli się gęsto ;)
Krzyś
Krzyś 16.10.2020, 12:43
Nie bez powodu cmentarz na Dąbrowskiej już zawczasu karczowano, jak widać dla miasta inwestycja rozwojowa.
Infamia
Infamia 16.10.2020, 08:23
...Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że z powodu COVID-19 zmarło 91 osób, w tym 84 miały inne choroby towarzyszące, a 7 ich nie miało... Miało tylko nie byli zdiagnozowani. Każdy lekarz to powie. Bezsensowne sianie paniki.
WuPe
WuPe 19.10.2020, 19:18
Czyli te 91 osób miało umrzeć o wiele wcześniej abyś Ty mógł chodzić bez maseczki? Nawet jeśli covid tylko dobija, to jaką przyjąć granicę, gdy ktoś staje się już podczłowiekiem, trupem i można go odhaczyć ze społeczeństwa?
Pozdrowienia dla wszystkich
Pozdrowienia dla wszystkich 16.10.2020, 08:20
Podawanie nieprawdziwych informacji powinno być karane, pozytywny test nie oznacza żadnej choroby, tym bardziej test którego wiarygodność jest bardzo wątpliwa a raczej żenująco niska i nie wykrywa wirusa co stwierdził sam wynalazca testu. Tak więc informacje choć są powielane codziennie nie są prawdziwe
Kukuryku na patyku
Kukuryku na patyku 16.10.2020, 08:41
Już nie robią testów osobom bezobjawowym, ale wysyłają na kwarantannę jeśli był kontakt z zakażonym. Nawet kiedy są objawy to nie ma obowiązku robić testu tylko kwarantanna, tak jest od początku września. Ciekawe jak to się ma do statystyk, pewnie dzięki temu są zaniżone kilkukrotnie.
AM
AM 16.10.2020, 08:18
Szkoły nie są przygotowane na nauczanie zdalne- od marca nic się nie zmieniło, oprócz kilku laptopów w placówkach. Nasi włodarze mają edukację w poważaniu, radzcie sobie sami, my nie mamy pieniędzy...serdecznie współczuję dzieciom i ich rodzicom, nauczycielom i dyrektorom.
WuPe
WuPe 19.10.2020, 19:21
Za jedno 500 plus można kupić używkę na której bez problemu można odbierać lekcje.
Nauczyciel z powołania
Nauczyciel z powołania 20.10.2020, 18:55
Tylko durniu co to za jakosc ksztalcenia. Takich chcesz miec prawnikow, lekarzy, inzynierow czy elektrykow co wg twojej durnej logiki na używce naukę odbiorą. Wstyd za takich ignorantow i prymitywów intelektualnych.
Op
Op 16.10.2020, 07:13
Wydział oświaty w starostwie do pełnej likwidacji... ryba psuje się od głowy!
question
question 15.10.2020, 22:14
Jak na razie pozostajemy w żółtej. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych od poniedziałku kontynuować będzie naukę w trybie hybrydowym. Ciekawym czy Wydział Edukacji przekazał szkołom jak mają tego typu zajęcia wdrożyć. Bo jak na razie tylko fotki, fotki, fotki... fotki!
psp
psp 20.10.2020, 11:17
Nie dość , że nie przekazał jak to dodatkowo nie przekazał narzędzi ........ no może poza instruktażem selfi
Jola
Jola 16.10.2020, 05:31
Ja usłyszałam osobiście że szkoła średnia (LO)nie jest na razie przygotowana na naukę zdalną. Co oni robią?
MS
MS 15.10.2020, 22:19
Nie do końca. Dzisiaj od godziny 12 wiadomo już jaka jest liczba zakażeń. Naczelnik Wydziału Oświaty już powinna przygotowywać szkoły do trybu zdalnego. Póki co pozuje do zdjęć. na szcęście dyrektorzy są na posterunkach.
psp
psp 20.10.2020, 11:15
Racja
Najgorszy jest fakt , że nauczyciele ze szkół średnich tylko ustawiają się z kolejce do tych słynnych fotek, a tym okazują jej aprobatę . Jak zatem Pani naczelnik ma wiedzieć , że w szkołach jest źle ?
Wiem co pisze
Wiem co pisze 20.10.2020, 19:00
Pani Naczelnik to sama powinna się doksztalcić, nauczanie wczesnoszkolne to za malo na zarzadzanie oswiatą szczebla średniego. Taki ma zespoł nasz starosta samych orłów ale bez skrzydeł.
Ewa
Ewa 16.10.2020, 05:51
Dyrektorzy? Chyba nie wszyscy. Tylko ci co mają głowę na karku i myślą racjonalnie!
Mary
Mary 15.10.2020, 22:01
"58 przediagnozowanych chorych" a w tabeli ponizej wodnieje liczba 33. To w koncu ile jesy tych nowych zarażonych?
MS
MS 15.10.2020, 22:21
Przeczytała Pani dokładnie?
Mary
Mary 15.10.2020, 23:06
Przeczytałam kilkakrotnie. I prosze mi pokazać, w którym miejscu zgadzają się dane z tabeli podziału na powiatu z treścią artykułu.
MS
MS 16.10.2020, 00:23
Dzisiaj mamy 58 przediagnozowanych chorych z potwierdzonym wirusem Sars Cov-2.
(...)
Komunikat prasowy wojewody łódzkiego 15.10.2020 /dane z wczoraj/

To naprawde takie trudne?
varan
varan 16.10.2020, 19:39
tylko czym potwierdzonych ? testami które nie znajdują zastosowania w diagnostyce ?
Psikuta bez s
Psikuta bez s 15.10.2020, 21:58
Teraz ***zka jest bo wirus się rozprzestrzenia,przecież wiedzieli i mowili o drugiej fali.Widac jak nie udolnych mamy rządzących zamiast się przygotować to teraz próbuje sie wine zgonic na innych a samemu Mateuszek klamczuszek się nie przyzna że przespali okres pół roku.Tak naprawdę nie zrobili nic a teraz próbuje się wciskać ludzia kit że coś robią i zamykają siłownie bary a kur*** lasy wciąż otwarte.Szkoda strzepić ryja w 40mln państwie mamy taka elite że zwykłego obywatela mają w d***
Sceptyk