Oświadcznie prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia

  • 16.10.2020, 21:46 (aktualizacja 16.10.2020, 21:59)
  • redakcja
Oświadcznie prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia
W sprawie nagrań jakie dzisiaj opublikowano na portalu społecznościowym Facebook

Szanowni Państwo,

w związku z nagraniem, które ukazało się ostatnio w sieci i informacjami, jakoby szpital odmówił bez badań kobiecie rodzącej pomocy, należy wyjaśnić tę sytuację. Istnieją określone procedury, których w trosce o zdrowie Państwa musimy przestrzegać. Oddział Ginekologiczno-Położniczy jest zamknięty – nie prowadził żadnych przyjęć planowych, ze względu na pacjentkę zakażoną koronawirusem. Realizowane są jedynie przyjęcia pilne oraz zagrażające życiu i zdrowiu. Przyjęcie na oddział w tej sytuacji stanowiłoby narażenie zarówno dla matki, jak i jej nowo narodzonego dziecka, o czym personel informuje pacjentów na miejscu. Zaznaczamy, że lekarz upewnił się, że pacjentce nic nie grozi i może bezpiecznie udać się do innej placówki.

Osoba nagrywająca całe zdarzenie nie pozwoliła dojść do głosu lekarzowi, który zszedł na Szpitalny Oddział Ratunkowy z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, sprawdzić w jakim stanie jest pacjentka i czy może jechać do innego szpitala. Upewnić się czy nie ma zagrożenia życia, bo tylko w takiej sytuacji, w przypadku zamkniętego oddziału, można byłoby przyjąć kobietę. Mężczyzna od razu wyjął telefon i zarzucił brak odpowiedniej reakcji. Po tym incydencie, kiedy wyłączył nagrywanie, lekarz spokojnie wykonał badanie upewniając się, że pacjentka może bezpiecznie przejechać do innej placówki, gdzie bez zagrożenia zarażeniem urodzi. Z reguły, w podobnych sytuacjach, kiedy kobiecie odchodzą wody i nie ma dolegliwości bólowych, dopiero po 12 godzinach podaje się antybiotyk, żeby zapobiec infekcji i czeka na skurcze czyli rozwinięcie akcji porodowej. Ponadto z relacji pacjentki wynika, iż miała umówioną wizytę porodu w jeden w łódzkich placówek medycznych.

Jest nam niezmiernie przykro, że zwłaszcza teraz, kiedy szpitale i medycy są w tak trudnej sytuacji muszą być jeszcze narażani na taką fale przykrych komentarzy. Poród to bardzo ważne wydarzenie w życiu kobiety i jej bliskich. Mamy nadzieje, że cała ta sytuacja wynika jedynie z nerwów jakie wtedy się pojawiają, zwłaszcza w dobie szalejącej pandemii, co jest oczywiście zrozumiałe. Dla wszystkich nas to ciężki i bardzo stresujący czas.

Z wyrazami szacunku

Prezes Zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. dr n. med. Wiesław Chudzik

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

trocki
trocki 20.10.2020, 11:13
szacunek dla lekarzy ze szpitala, brak szacunku dla tych pseudolekarzy co biorą po 150 zł za 5 min. prywatnie
Tomaszowianin
Tomaszowianin 19.10.2020, 11:05
Hejt, hejt i jeszcze raz HEJT - rozlewa się po całym internecie .Jednym głupim filmikiem, wpisem można zniszczyć cały dorobek człowieka, w tym przypadku lekarza. Poprzez tak zwaną "wolność słowa" nieodpowiedzialni ludzie otrzymali narzędzie do linczowania innych i to we wszystkich dziedzinach życia...
Straszne to jest co się dzieje z naszym Społeczeństwem, opamiętajmy się.
chcę wiedzieć
chcę wiedzieć 19.10.2020, 19:18
Tak w sumie gdyby nie internet i kamerki ,nie wiedzielibyśmy nawet o "Sowa i Przyjaciele" , ba nawet o misce ryżu i na tym końcu, wizyty w szpitalu.Zawsze jest tak komuś pasuje ,komuś nie pasuje ,dwóch polaków trzy zdania.
obywatel
obywatel 19.10.2020, 09:44
Poprostu trzeba leczyc sie samemu bo lekarzom jest coraz gorzej. Ale prywatnie mogą przjąć.
m&m
m&m 19.10.2020, 09:25
Proszę Państwa. Ten lekarz jest Bogu ducha winny w tym wszystkim. Winny jest rząd i ministerstwo, bo to, co się dzieje z (nie)przyjmowaniem ludzi, to SKANDAL!!! System nie działa. Kto zliczy osoby, które umarły lub poniosły uszczerbek na zdrowiu, bo jak nie daj Boże potrzebujesz pomocy, to wszędzie pozamykane. Nigdzie nie ma miejsc. Dziś odsłuchałem dostępne w internecie nagranie dyspozytorów jak to wygląda od środka. Ludzie całują klamki. Szpitale przerzucają się odpowiedzialnością. To całkowity paraliż i to jest największy problem!
obsertator
obsertator 19.10.2020, 08:28
Moim zdaniem miejsce na szpital covidwy powinien być zrobiony na arenie lodowej gdzie by można zrobić kilka tysięcy miejsc niech do czegoś się przyda i było by to odizolowane miejsce
WuPe
WuPe 19.10.2020, 12:34
Dokładnie, powinni też zatrudnić lekarzy kosmitów, przecież wiadomo że władze okłamują nas i od dawna knują za naszymi plecami z obcą cywilizacją;->
Ratownik Medyczny
Ratownik Medyczny 18.10.2020, 09:45
Byłem świadkiem tego zajscia. RR po krótkim fragmecie jesteś w stanie wysunąć wnioski gratuluję. Co do złego dnia... Miał go ale chyba nagrywający film a nie lekarz... A PO TRZECIE każdy jest informowany o sytuacji w szpitalu i na oddziałach ( w namiocie czy już na IP) ale jeżeli ktoś się uprze że on rzada bo... Na nas płaci :) to niestety ale musi być wpuszczony. Ludzie nie dbają i zdrowie swoje czy innych ludzie dbają o swoje ego tylko i wyłącznie... Szpital mógłby się palić a i tak by przyszli twierdząc że im się należy pomoc tu i teraz mimo tego że np w PT szpital jest i też udziela pomocy. A wracając do tematu Karina i Sebix Już na wstępie byli nastawieni nie na rozmowę z lekarzem lecz na poniżenie i oczernienie kogo popadnie...
świadek ,dobre
świadek ,dobre 19.10.2020, 21:32
Słaby komentarz ,świadka ,do szpitala nikt nie przychodzi dla (Sebików i Karyn) ludzie mają tam mieć pomoc medyczną , psychiczną w stresie i na dodatek minimum życzliwości ludzkiej ,Chopie nie każdy jest tak opanowany jak ty ,kiedy jego żona rodzi odeszły wody itd. Chopi myśl drugą stroną(pacjent) ,albo się zwolnij.
Karol
Karol 17.10.2020, 19:41
To co jest na końcu powinno być na początku oświadczenia "Jest nam niezmiernie przykro". Sprawa zamknięta społeczeństwo przyjęło przeprosiny , każdy może mieć zły dzień nieraz zbieg wydarzeń prowadzi do takich sytuacji , powinniśmy jako profesjonaliści w dziedzinie medycyny rozpraszać złe emocje dla dobra wszystkich pacjentów i ich rodzin, a jak ? to pytanie do wszystkich.
Paula
Paula 18.10.2020, 07:35
Konsekwencje „ złego dnia” należy ponosić a nie się bronić bezczelnością !
Ruda
Ruda 18.10.2020, 12:39
Glipia baba.
RR
RR 17.10.2020, 19:25
Tylko ze na nagraniu pada pytanie ze strony nagrywajacego co dalej panoe doktorze a ten sie odwocil i odszedł. Skoro na oddziale byla pacjentka z koronawirusem to dlaczego przepusxili ich przez namipt gdzie wstepnie przeprowadzany jest wywiad. 2 na rejesyracji na sorze tez nikt noe powiedzial o zaistnialej sytuacji dopiero rzekomo lekarz im to powiedzial wiec jak szpital ich narazil na zakażenie wirusem przepuszczajac ich przez eyapy wsyepne pozwalajace na wejscie do szpitala. Czy moze chca wybrnac z calej tej sytuacji
Adam w
Adam w 17.10.2020, 13:34
W większości przypadków odejście wód płodowych następuje w drugiej fazie porodu, w tym momencie powinna pojawić się również główka dziecka. W sytuacji, kiedy wody płodowe sączą się przez dłuższy czas jest to sytuacji patologiczna, zagrażająca zdrowiu, a nawet życiu dziecka. A z tego co sie doinformowalem pacjentka nie miala 2 fazy a skoro miala rodzic w lodzi to czemu pojechala do tm :o 2 sprawa jezeli odzial jest zamknięty przepisami z gory to nawet sam minister zdrowia nie przyjol by tej pacietki :)
Zz
Zz 18.10.2020, 09:33
... ale ministra pewnie by przyjęli...
$
$ 17.10.2020, 12:50
Prawnicy napisali te oświadczenie, pomogli napisać? Pierwsze lekarz powinien przebadać!!! jeśli zgłosiła się osoba na SOR a nie odsyłać bez badania!!! Badanie Pan lekarz zrobił po nagraniu... , sumienie czy strach to spowodował? Drugie to nagrywający owszem mógł się zdenerwować ale prawnie nie mógł upowszechniać filmu.
Fifi
Fifi 17.10.2020, 12:27
Ten gościu w białym kitlu natychmiast powinien być pozbawiony możliwości wykonywania zawodu i stanąć przed sądem za nie wywiązanie się ze swoich obowiązków!!! A media a przede wszystkim rząd który się sprzedał masonerii za wywoływanie pseudo pandemii staną przed trybunałem!
Alojz
Alojz 17.10.2020, 19:32
Było coś palone? :>
Ajdejano
Ajdejano 18.10.2020, 00:52
Nic nie było palone. Ten facet to zwykły czubek.
Czytelnik
Czytelnik 17.10.2020, 11:39
Jak miała umówioną cesarkę w Łodzi to po co przyjechała do Tomaszowa
Rr
Rr 17.10.2020, 19:36
Nie miala cesarki umowionej w lodzi. Do lodzi trafila bo nie było innej opcji zeby odbyl sie poród
znajomy
znajomy 19.10.2020, 14:04
miała umówioną cesarkę w klinice w Łodzi
gość
gość 17.10.2020, 11:27
Winni są lekarze, winne są pielęgniarki, winni są nauczyciele, winni są rodzice, winne są dzieci, winni są wszyscy ludzie tylko nie ci na górze co nam to wszysto zgotowali. Zamiast na siebie naskakiwać okażcie sobie trochę szacunku i zrozumienia na tę sytuację i zrozumcie że winni tej sytuacji są gdzie indziej i tam trzeba kierować pretensje. Inaczej zjecie się wzajemnie i nic to nie zmieni.
Pytajnik
Pytajnik 17.10.2020, 11:12
Dlaczego zamyka się cały oddział zamiast przenieść pacjenta z covid do wydzielonego miejsca? Rzekomo szpital posiada miejsca dedykowane dla pacjentów z koronawirusem, ale w praktyce wychodzi na to, że to fikcja. Jeśli takich miejsc w szpitalu brakuje to może pan prezes zacznie remont samodzielnie?
Jaa
Jaa 17.10.2020, 12:55
A może dlatego, ze nie mieli jeszcze wyników co z reszta pacjentów na oddziale? Takie to trudne?
Pytajnik
Pytajnik 18.10.2020, 11:24
Nie testuje się osób bezobjawowych od początku września nawet po kontakcie z zakażonym, a cały oddział szpitalny zamyka się przez domniemanie? Coś tu nie gra
Tomaszowianka
Tomaszowianka 17.10.2020, 13:17
Dokładnie 👍👍
Sylwia
Sylwia 17.10.2020, 11:02
Teraz to aż strach zachodzić w ciążę, nie dość że 9 miesięcy nosić dziecko w łonie to póżniej żebrać o szpital żeby tam urodzić.
Matka
Matka 17.10.2020, 15:00
I jeszcze módl się żeby nie mieć dodatniego wyniku na koronkę, bo dziecko od matki oddzielą. Barbarzyństwo.
Cezar
Cezar 17.10.2020, 10:32
Do wszystkich mądrali broniących szpitala, po pierwsze nie znacie szczegółów, po drugie, niech mi ktoś wytłumaczy czemu prywatna służba zdrowia działa bez problemu. Prawda jest taka, że większość lekarzy troszczy się o nasze życie dopiero kiedy zobaczą w rękach gotówkę. Zawód lekarza już dawno przestał być służbą, a stał się sposobem na dostatnie życie, bo przecież na zdrowiu nikt nie oszczędza, i lekarze ten fakt z premedytacją wykorzystują. Tylko co z tymi których na prywatne leczenie nie stać?, nikogo to nie interesuje, niech umierają skoro są życiowo nie zaradni, i nie potrafią dużo zarobić.
Gość
Gość 17.10.2020, 11:44
To nie wina szpitala, lecz decyzji z góry, by w oddziałach tworzyć łóżka covidowe, co nie jest łatwe przy starej infrastrukturze, przy braku personelu, wcześnie czy później prowadzi to do zamknięcia oddziału. Do tego muszą być odizolowane oddziały x osobnym personelem bądź osobne szpitale. Inaczej nie zatrzyma się tej pandemii.
Gość
Gość 17.10.2020, 11:37
Przychodnie są prywatne i jak działają.
...
... 17.10.2020, 11:21
służba, to jest ochrony kolei, policja, straż pożarna.
medycy, pielęgniarki, ratownicy nie są żadną służbą, nikomu nie służą. ktoś chce mieć służącego, niech go sobie zatrudni.
jak by byli służbą, to mieliby takie same uprawnienia jak żołnierze - chociażby 15 lat pracy i emeryturka. taka jest różnica.
Do kropek
Do kropek 17.10.2020, 19:18
Już chciałem się obruszyć na pierwsze dwa zdania, ale rozumiem sens całej wypowiedzi i daję plusa. Co do kwestii przywilejów emerytalnych to wspomnianym "służbom" będą one sukcesywnie odbierane, aniżeli jakakolwiek kolejna grupa je otrzyma. Polski po prostu na nie nie stać. Rozumiem, że zostały podane bardziej jako przykład, a całościowo problemem jest niedofinansowanie polskiej - no właśnie - służby zdrowia.
No tak
No tak 17.10.2020, 11:15
Ten szpital też jest prywatny..
mechanik samochodowy
mechanik samochodowy 17.10.2020, 19:27
Dla niektórych z pewnością i nie chodzi mi o pacjentów.
marTa
marTa 17.10.2020, 09:52
Na oddziale jest corona i pan doktor tak o sobie schodzi na dół i bada pacjentke, serio??
medyk
medyk 17.10.2020, 11:23
Serio schodzi i bada
Ola
Ola 17.10.2020, 09:34
Na filmiku tez występują panie pielęgniarki BEZ MASEK! Do tego już się nikt nie odniesie? Wirus jednak nie taki groźny? My jak psy musimy podporządkowywać się a jednak powinnismy mieć też tak samo wywalone!!
Ja
Ja 17.10.2020, 10:22
Zazdrościsz im kilku sekund bez maski, to się tam zatrudnij, zobaczysz czy i ile chodzą w maskach i nie tylko.
dowcip
dowcip 17.10.2020, 19:30
kilka sekund no proszę
Lukasz436
Lukasz436 17.10.2020, 11:13
To prawda. Teraz takich znawców jest bardzo dużo.
Monika
Monika 17.10.2020, 09:27
Co może lekarz jak "góra" zdecydowała,że nasz jedyny szpital jest jednoimienny ? No nic ! Trochę rozsądku ludzie 🤦
Beata
Beata 17.10.2020, 09:08
Jaka stresująca sytuacja? Tatuś dziecka zamiast pomagać żonie wyciągnął komórkę i zaczął nagrywać. To jest nie do pomyślenia. Powinien najpierw czekać na diagnozę lekarza, a później szybko jechać do Łodzi na poród. Niestety kiepskiej jakości nagranie ważniejsze od zdrowia kobiety i dziecka.

Pozostałe