TCZ szpitalem covidowskim

  • 20.10.2020, 20:29 (aktualizacja 27.10.2020, 07:45)
  • redakcja
TCZ szpitalem covidowskim
Jak udało nam sie nieoficjalnie dowiedzieć (brak komunikatu wojewody oraz Starosty w tej sprawie) Tomaszowskie Centrum Zdrowia uznane zostało szpitalem "covidowskim". Nie jest to jeszcze szpital jednoimienny, tak jak to planowano jeszcze kilka dni temu. Trafią do nas jednak pacjenci zarażeni koronawirusem. TCZ ma zapewnić 140 łóżek zakaźnych, w tym 5 intensywnej opieki medycznej, wyposażonych w respiratory. Ponadto trafią do nas też pacjenci psychiatryczni zarażeni wirusem. To dodatkowe 15 łóżek. Gdzie uda się pomieścić tę liczbę pacjentów? Szpital zamierza utrzymać oddziały zabiegowe: ortopedie i chirurgie. Wedłu informacji, jakie posiadamy część zakażna obejmie obecny oddział zakażny, część remontowanej wciąż psychitrii, oddział wewnętrzny i neurologię (z niedokończonym nadal remontem).

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kim
kim 22.10.2020, 12:42
Jeszcze niedawno pierwsze co się ukazywało po wejściu na stronę TCZ, to że zatrudnią pielęgniarki, widocznie już nie mają braków w tym zakresie bo ogłoszenie zniknęło
psp
psp 22.10.2020, 18:39
Nadal brakuje i ogłoszenia nadal są , ale w innych miejscach , np. portale internetowe i prasa.
Aaa
Aaa 22.10.2020, 11:15
Nie no super sprawa. Teraz wypisują pacjentów którzy są podłączeni pod tlen aby tylko się pozbyć pacjenta i oproznicz oddział. Super
ludwikowianin
ludwikowianin 21.10.2020, 17:34
Świetna sprawa nie trzeba będzie jeżdzić i leczyć się do Łodzi wciąż remontowaną drogą czy objazdami przez wiejskie drożyny.
A poza tym w takim szpitalu łatwiej będzie się zaszczepić na coronawirusa.
tom
tom 21.10.2020, 19:30
Jak zachorujesz na coś innego może o wiele gorszego niż covid to zobaczysz jak wyglądać będzie "świetna sprawa" i jak nie jadąc trafisz pod inną opiekę...
A.
A. 22.10.2020, 09:05
A prawdopodobieństwo, że zachorujesz na coś innego niż covid jest dużo większe.
Ja
Ja 21.10.2020, 11:20
Chyba to żart, że jednym korytarzem będą się poruszać cowidowcy i zdrowe osoby, jak to ma mejsce dotychczas, chyba że I.P. zmieni miejsce, by osoby zdrowe nie przebywały godzinami tam, gdzie są również osoby chore na covid.
To Ja
To Ja 21.10.2020, 11:07
Czy wreszcie personel dostanie pieniądze za covid, czy idą do kieszeni prezesa? To może personel SOR zdejmie kombinezony i maski, bo tam covida nie ma?
...)
...) 21.10.2020, 08:00
a mnie udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że TCZ nie będzie szpitalem covidowym
Tele_gra
Tele_gra 21.10.2020, 17:22
Skoro i tak ma obsługiwać chrych na covid to może lepiej żeby był jednoimienny, w przeciwnym razie pracę ciężką personal będzie musiał wykonać a wsparcie finansowe przejdzie koło nosa.
rwd
rwd 21.10.2020, 19:36
Tylko, że wtedy z innymi schorzeniami będziesz jechał do Opoczna , Piotrkowa, Rawy i Łodzi.
brak.slow
brak.slow 20.10.2020, 23:43
najlepsze jest to, że jak sie przerzutke do nastepnego tematu naciśnie to widać "Hellios zaprasza" na innej tomaszowskiej stronie są porady... "co robic, jak wszystko inne jest zamkniete"(i nagle, godziny otwarcia hali lodowej)... a moze poprostu byc wreszcie doroslym i zostac w domu ?! ah nie to nie niemcy, w ktorych 8 lat mieszkalem... to tez nie austria od roku... to cialge moja mała nieodpowiedzialna ojczyzna... ale jak to sie juz od zawsze gada "Polak madry .. po covidzie" ;) zdrowia zycze
Ratownik wodny
Ratownik wodny 20.10.2020, 23:04
Czy to prawda, że basen w szkole nr 12 będzie przekształcony w szpital polowy? Podobno już wodę z niecki spuścili i znoszą łużka.
Informator
Informator 21.10.2020, 09:49
Co za glupoty. Woda byla spuszczona bo jest remont nowe plytki są układane
z okna
z okna 21.10.2020, 09:48
Widziano z bloku ze coś tam znoszą może i na szpital polowy? a ludzie do Lewiatana nawet boją się po mleko wyskoczyć żeby covida nie załapać.
Edek
Edek 21.10.2020, 08:09
Ty ratownik znoszą ale w pionie będą staly więcej pacjętów się zmieści
Rekin Szark
Rekin Szark 21.10.2020, 12:15
W basenie można ustawiać łóżka piętrowe (np. wojskowe). Ustawi się po trzy/cztery do góry i mamy szpital dla 120 chorych. Dezynfekcja łatwa, sprzątanie itp.
...
... 20.10.2020, 22:39
Ale będzie burdel !!!!!
Roman
Roman 21.10.2020, 10:57
Będzie???
M.
M. 20.10.2020, 21:51
Ciekawe co na przykład z krwiodawstwem, laboratorium? Będzie normalnie funkcjonować?
Edek
Edek 20.10.2020, 21:51
Błąd. Powinno się szpitala nie ruszać (nie psuje się rzeczy które dobrze działają) tylko zaadaptować arenę lodową na szpital zakaźny bo ma potrzebną infrastrukturę. Wystarczyłoby wyposażyć, wstawić ścianki działowe i obsadzić personelem (np. jak mi będzie kim to lekarzami i personelem wojskowym) i można działać na dużą skalę.
mnietek
mnietek 21.10.2020, 11:40
Tam jest tak zimno, że ludzie by zamarzli
Kasia
Kasia 22.10.2020, 13:15
to trzeba przestawić chłodzenie na grzanie
Jakub
Jakub 20.10.2020, 21:31
Około 10ej prawie kolumny przewozówek służby zdrowia wjeżdżały do szpitala ,czy ktoś to jeszcze widział ?.
Gość
Gość 21.10.2020, 10:30
Myślę, że przyjdzie na to czas.
Ajdejano
Ajdejano 20.10.2020, 21:25
Szanowna "redakcjo": dzisiaj o godzinie 20:29, po raz drugi informujecie, że: "Jak udało nam sie nieoficjalnie dowiedzieć..." - nasz tomaszowski szpital ma zostać przekształcony na szpital jednoimienny, czyli na taki, który będzie przyjmował.... - no właśnie kogo ????

Ta Wasza informacja - to typowa dezinformacja. Więc: nie kombinujcie, jak koń pod górkę. Nie wkur.... ludzi, którzy cokolwiek myślą na temat tek wirusowej karuzeli.
Obeznany
Obeznany 21.10.2020, 07:26
Szpitale jednoimienne przyjmują osoby chore na COVID-19

Pozostałe