Na Działkową tylko samochodem terenowym

  • 05.11.2020, 12:41
  • redakcja
Na Działkową tylko samochodem terenowym
Na ulicy działkowej powstaje coraz więcej domów. Tymczasem przejechanie nią graniczy z cudem. Jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc położonych w granicach miasta

Witam

w lutym tego roku kupiliśmy dom na ulicy Działkowej w Tomaszowie. Droga dojazdowa to droga utwardzona. Po opadach Zarząd Dróg i mostów równa dziury poprzez wysypanie kruszywa lub wyrównanie i utwardzenie walcem. Z informacji uzyskanych od sąsiadów wiem, że plany na tą drogę już były włącznie z pomiarami geodezyjnymi lecz oczywiście nie doszło do skutku.

Mamy teraz czas gdzie co chwila pada. W ostatnim czasie pokonanie odcinka do Grot czyli ok 900 m zajmowało samochodem ok  15 minut (dziura na dziurze)

Nadmienię, że powstaje tu osiedle domków jednorodzinnych - co tak samo poprzez zwiększony ruch aut ciężarowych powoduje natychmiastowe powstawanie dziur które zostaną wyrównane przez Zarząd Dróg, na ulicy Józefowskiej znajduje się firma produkująca płyty betonowe do której także każdego dnia przyjeżdżają auta ciężarowe.

Rozmawiałam oczywiście z Panią z Zarządu Dróg i Mostów i Pani poinformowała mnie, że budżet jaki posiada wystarcza jej na taki sposób naprawy drogi jak wcześniej opisałam. A budżet to 43 gr na m kwadratowy.

Uprzejmie proszę o zajęcie się tematem naszej drogi, to jest niby Tomaszów a drogi lepsze są w każdym innym powiecie. Nawet jeśli karetka chciała by wjechać to po deszczu jest masakra.

Nie chodzi mi o drogę asfaltową wystarczy jak na początek wyłożą płyty betonowe - ale niech wreszcie coś tu zrobią....

Błagam o pomoc.

- pisze zrozpaczona czytelniczka portalu

Kilka lat temu były  plany budowy ul. Działkowej, byliśmy na etapie rozpoczęcia prac projektowych, środki zostały zabezpieczone w budżecie, natomiast właściciele nieruchomości przy ul. Działkowej oraz Wodnej protestowali w sprawie budowy infrastruktury drogowej, złożyli odpowiednie skargi do SKO oraz RDOŚ co skutecznie zablokowało realizację inwestycji. Do zeszłego roku trwały też czynności związane z uregulowaniem stanu prawnego drogi. Teraz ze względu na obecną sytuację - spadek wpływów z podatków, dochodów - inwestycja musi być oparta o środki zewnętrzne. Koszt utwardzenia 900m odcinka drogi płytami YOMB to bowiem ponad pół mln zł.

- odpowiada Szymon Michalak, dyrektor Zakładu Dróg i Utrzymania Miasta

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gmina ujazd
Gmina ujazd 08.11.2020, 19:14
Wszedzie jest problem z drogami w gminie ujazd wojt ciagle jedzie z radnymi powiatowymi ze powiat robi tak malo drog w gminie mimo ze ciagle jakas jest ro iona,to zabiedbania kilky dziesieciu lat,natomiast jak droga gminna sie zapada pod wozem strazackim to siedzi cicho jak mysz pod miotla:)taki to oto gospodarz:)raczej smieszek;)
Gminny
Gminny 13.11.2020, 12:08
Jak to jedzie z radnymi ,przeciez sie ostatnio chwalil ze robi droge w Koloni Niewiadów oczywiscie nie wspominajac o powiecie;)obludnik ,
Romek
Romek 06.11.2020, 12:00
A co to kogo obchodzi? Trzeba było nie kupować domu na działkowej.
NW
NW 06.11.2020, 14:00
Jeżeli Pan Prezydent wydał warunki zabudowy na budowę tych domów to dlaczego ich nie kupować? Mógł nie wydawać decyzji jeżeli nie potrafi zadbać o wszystkie dzielnice. Na utwardzenie dróg na Ludwikowie kasa była. A tak w ogóle, jeżeli Pana to nie obchodzi to po co się Pan wypowiada.
Nikt ważny
Nikt ważny 06.11.2020, 11:45
Czy Pan Redaktor, również jako radny, zaangażuje się w pomoc mieszkańcom Józefowa czy tylko ograniczy swoją pomoc do opublikowania tego listu?
Aga
Aga 06.11.2020, 10:25
Ta część Tomaszowa jest zupełnie zapomniana. Mieszkam kawałek dalej, na ul. Pod Grotami. Pisalam pisma z prośbą o doświetlenie drogi, o równą nawierzchnie na pseudo chodniku. Odsylali moje pisma od posła do osła i zawsze stawało na niczym. Zrobili piękną ścieżkę do Grot i na tym koniec. Dalej można sobie zęby powybijać bo dziura na dziurze i ciemno, że nic nie widać. Ale przecież na Ludwikowskiej mamy dwa źródła światła na jednej latarni, jedne dla pieszych, drugie dla aut, piekne chodniki i wszystko cacy. Brakuje tylko lądowiska dla helikopterów. Nawet ścieżkę piękną sobie pan prezydent do Zalewu położył. Widać gdzie władza mieszka i którymi drogami chadza.
NW
NW 06.11.2020, 14:08
Zgadzam się z Panią. Jak Pan Prezydent rozpoczął pierwszą kadencję to obiecywał comiesięczne spotkania z mieszkańcami wszystkich dzielnic. Z tego co ja pamiętam z mieszkańcami tego rejonu miasta (Nagórzyce, Józefów) było jedno spotkanie, na którym nie było Prezydenta. Ile było spotkań z mieszkańcami Ludwikowa czy Białobrzegów, co najmniej kilka. Dlaczego tam pojawiał się osobiście, a na jedno
jedyne spotkanie z mieszkańcami Nagórzyc nie przyszedł? Myślę, że każdy zna odpowiedź. Z tego samego powodu nie pojawił się na spotkaniu w sprawie obwodnicy.
A.
A. 06.11.2020, 11:43
Autobus też jeździ tak często, że nijak nie da się dojechać i wrócić z pracy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.11.2020, 10:11
Można zrobić przecież ulicę z płyt, która będzie biegła od Grot przez Józefowską (po kamieniach) i wyjazd za Wodociągami. To wystarczy. Nie trzeba jej ciągnąć aż do Wodnej.
A dziwne to, że od kąd Pan Witko został Prezydentem to i na Ludwikowie każda uliczka już nie jest utwardzolą lecz albo asfalt albo płyty.... Da się.. da się....
Czaro
Czaro 07.11.2020, 15:12
Zapraszamy na Ludwików w celu weryfikacji. Bzdury piszesz.
Ja
Ja 06.11.2020, 00:20
Protestowali tylko mieszkańcy ulicy Wodnej a nikt z Działkowej i pewnie z obawy o wzrost ruchu od Ich strony ale problem dotyczy dojazdu od Grot do ulicy Józefowskiej czy kawałek dalej do nowo powstałego osiedla i nie trzeba tej drogo ciągnąć kolejne 2000 metrów ponieważ wystarczy że od Grot będzie do zabudowań normalny dojazd. Mam wrażenie że wszystko zależy od tego czy zamieszka tu ktoś ważny !!!
Nikt ważny
Nikt ważny 06.11.2020, 09:07
I wystarczy położyć płyty, tak jak na wielu innych ulicach w TM. Z ulicy Działkowej korzysta dużo osób biegając, spacerując, chodząc z kijkami, jeżdżąc rowerami. Jak przejedzie samochód, a jest sucho to pył w powietrzu, z tego wysypanego przez zdium tłucznia, jest taki, że trzeba uciekać do lasu i czekać kilka minut aż opadnie. Ale Prezydent widać gdzie indziej spaceruje.
...
... 06.11.2020, 10:45
Takie płyty to pół bańki - trzeba było nie protestować jak kasa na to była.
Nikt ważny
Nikt ważny 06.11.2020, 11:42
Protestowali Ci, którzy mieszkają przy Wodnej. Wie Pan/Pani dlaczego? Bo do nich dojazd jest utwardzony.
A
A 05.11.2020, 15:22
Józefów to dzielnica Tomaszowa, o której nikt nie pamięta, a niektórzy mieszkają tam kilkadziesiąt lat. Każda władza ma tych ludzi w nosie, bo ilość osób tam mieszkających nie wpływa na wyniki wyborów. Na lepsze się zmieni jak ktoś ważny wybuduje tam dom.
Z Działkowej
Z Działkowej 05.11.2020, 15:10
Pan Michalak mija się z prawdą. Protestowali tylko mieszkańcy Wodnej, bo oni mają dojazd dobry. Mieszkańcy Działkowej nigdy nie protestowali przeciwko budowie tej drogi.
Ajdejano
Ajdejano 05.11.2020, 14:47
Ta ulica Działkowa, to jedna Z WIELU ulic w naszym mieście i również podobna (pod względem jej stanu technicznego i używalności) do tych WIELU ulic. Można tu wymieniać dziesiątki takich ulic. Zwłaszcza, że władze tego naszego grajdołu, wiele lat temu, włączyły takie zadupia, jak właśnie: Józefów, Nagórzyce, Wola Wiaderno. A były zapędy, aby włączyć do miasta: Spałę, Luboszewy, Ciebłowice. PARANOJA !!! Po prostu: metropolia, niczym New York !!! Teraz powstaje problem: kto zapłaci za właściwe przygotowanie inwestycyjne (media, infrastruktura komunalna !!!) już tylko tego zapyziałego Józefowa.

Jednak miasto, to przecież również i powiat (drogi). I co na to nasz ukochany (inni też) radny powiatowy Pan Mariusz Strzępek ????
To, że jest świetnym redaktorem - IS O.K. Jednak jest również radnym powiatowym, z troską pochylającym się nad mieszkańcami-wyborcami powiatu....???

Pozdrowienia
t
t 05.11.2020, 15:08
Kilka lat wcześniej radnemu Mariuszowi Strzępkowi zgłaszany był problem remontu odcinka drogi powiatowej od ul. Nadrzecznej do Wolbórki w kierunku ul. Majowej (przy okazji Biegów Malinowskiego).
Łatwiej było oczyścić park na Michałówku niż przeprowadzić remont tej drogi.
I co z tego wynikło wielkie nic.
Wsiok
Wsiok 05.11.2020, 13:04
Trzeba bylo dzialki na zadupiu nie kupowac :)
Cos dlugi czas na te okolice nie bylo chetnych, kto tam kupowal w ogole ?? Jeszcze po tak horrendalnych cenach.
Nawet przystanku w okolicy nie ma...
ech
ech 05.11.2020, 13:06
W każdym domu coś z Wistomu

Pozostałe