Przedszkolaki o Niepodległości

  • 13.11.2020, 20:05 (aktualizacja 23.11.2020, 12:49)
  • redakcja
Przedszkolaki o Niepodległości
11 listopada, to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie. W Przedszkolu nr 2 im. Marii Kownackiej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 6 w sposób szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości.

W ramach starań placówki o uzyskanie czwartego już Certyfikatu w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pod hasłem „Piękna Nasza Polska Cała” (pod patronatem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) odbyły się w poszczególnych grupach wiekowych uroczyste apele. Słowem i piosenką przedszkolaki oddały szacunek symbolom narodowym, walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny.

Dzieci, tematykę patriotyczną, z dużym zaangażowaniem realizowały przez kilka dni, wykonując m.in. prace artystyczne, ucząc się układów tanecznych, poznając zabytki i wybrane legendy, biorąc udział w konkursie plastycznym: " Wianek narodowy i kokarda  narodowa”

Przedszkolaki uczestniczyły również w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Akcji MEN "Szkoła do hymnu", polegającej na odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" we wtorek, 10 listopada 2020 r. o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, wspólne śpiewanie odbyło się w każdej grupie przedszkolnej oddzielnie.

Tymi działaniami uczcili tę szczególną dla Polaków i małych patriotów rocznicę Narodowego Święta Niepodległości.

 

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe