Holi Festiwal Poland i Sławomir na zakończenie lata 2018

  • 02.09.2018, 08:16
  • Joanna Sztymelska
Holi Festiwal Poland i Sławomir na zakończenie lata 2018
W czwartek, 30 sierpnia 2018 roku, na tomaszowskich Błoniach odbył się Holi Festiwal Poland - Festiwal Kolorów.

Festiwal ten rozprzestrzenił się w ostatnich latach w Europie i Ameryce Północnej, jako święto miłości i kolorów wiosny. Jednak jego historia sięga ponad 2000 lat p.n.e. i ma podłoże głębsze, niż zaspokojenie chęci zabawy i pokolorowania świata. Holi, to hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego - czytamy w Wikipedii.

 

Organizatorem tomaszowskiego Holi Festiwalu na zakończenie lata w tym roku był Urząd Miasta, a imprezę poprowadził Michał Maruszak z Radia FaMa. Za konsolą zasiadł DJ Wujaz. Tłumy tomaszowian od godziny 15-ej gromadziły się na Błoniach, gdzie co mniej więcej 15 minut uczestnicy - na sygnał prowadzącego - obrzucali się kolorowymi proszkami, które można było na miejscu zakupić. W efekcie wszyscy byli wyjątkowo kolorowi. Włosy, twarze, ręce, ubrania były posypane kolorowymi proszkami. Nikt się nie obawiał, że farba się nie spierze i nie domyje, ponieważ organizatorzy zapewniali, że proszki są całkowicie bezpieczne. Wyprodukowano je z talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych. Niektóre mieniły się srebrnym i złotym brokatem. Wszyscy uczestnicy zabawy byli weseli i radośni. Wydawać się może, że kolory wprowadziły ich w niesamowity nastrój.

 

 

 

Najwięcej było dzieci i młodzieży, chociaż i dorośli nieźle się bawili. Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko, przyszedł na Błonia z dużą ilością torebek. Wiele z nich rozdał uczestnikom i wmieszał się w kolorowy tłum, wyrzucając farby na siebie i innych. Każdy mógł też zrobić sobie pamiątkowe selfie z kolorowym Prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego. Chętnych nie brakowało.

 

O godzinie 21.00 rozpoczął się koncert Sławomira. Był to ostatni punkt programu tomaszowskiej imprezy na zakończenie lata. To właśnie to wydarzenie zgromadziło najwięcej odbiorców.

 

To jednak nie wszystkie atrakcje tego wieczoru.  Wesołe miasteczko, stoiska z lodami, obwarzankami, food trucki. Można było kupić świecące baloniki i różne inne gadżety.

 


 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Reszta
Reszta 01.09.2018, 11:34
partyjnych sztywniaków niech się uczy jak pozyskiwać elektorat. Gość pokazał. że jest normalny.
!
! 31.08.2018, 23:26
Prezydent - super!
!
! 01.09.2018, 00:18
Obejrzyjcie do końca zdjęcia. Takiego Prezydenta jeszcze Tomaszów nie ma. Po prostu WOW!
♥
01.09.2018, 06:49
Takiego Prezydenta jeszcze Tomaszów nie miał.
Pięknie to napisane!
Pięknie to napisane! 01.09.2018, 14:15
Świetnie podsumowane!

Pozostałe