Występy Mazovii 2011 na Porto Cup

  • 04.12.2020, 19:30 (aktualizacja 09.12.2020, 16:36)
  • redakcja
Występy Mazovii 2011 na Porto Cup
Trzy dni rywalizacji, czternaście drużyn i aż 240 minut gry dla każdego z uczestników. W dniach 27-29 listopada (2020r.) w Radomsku (pod balonem) odbył się prestiżowy turniej piłkarski PORTO Cup. Nasze miasto reprezentowali chłopcy z Mazovii (rocznik 2011).

Nasi zawodnicy do rozgrywek przystąpili 28 listopada (sobota), gdzie rozgrywali tego dnia aż dziewięć gier. Turniej prowadzono w dwóch grupach (A i B), gdzie w każdej wystąpiło siedem drużyn. Zarówno w pierwszej fazie, jak i drugiej mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Podopieczni trenera Marcina Suskiego Porto Cup rozpoczęli od meczu z ekipą SEMP Warszawa. Bardzo dobra gra skrzydłowych tj. Zająca i Błaszczyka oraz skuteczność Antka Chojeckiego (4 gole) przełożyła się na pierwsze cenne zwycięstwo 6:4.

Kolejnym przeciwnikiem Mazovii w I rundzie był GKS Ksawerów. Ten bardzo wyrównany mecz lepiej rozpoczęli piłkarze z Ksawerowa strzelając gola na 0:1. Nasi piłkarze dośd szybko odpowiedzieli bramką Nataniela Grzywacza, który błąd obrony rywali. W końcowych fragmentach gry lepiej zaprezentowali się piłkarze Ksawerowa (dwa gole) i ostatecznie Tomaszowianie musieli uznać wyższość przeciwnika (1:3)

W trzecim spotkaniu grupowym Mazovia rywalizowała z najsłabszym tego dnia Pajęcznem i przez większość czasu gry dominowała, ale nie mogła przełamać dobrze grającej defensywy przeciwnika. Gola na wagę trzech punktów udało się jednak strzelid, a bohaterem meczu został Olek Michalec, który wykorzystał asystę Grzywacza.

Po dobrych trzech pierwszych występach, w kolejnych trzech rozpoczęły się schody. Mazovię czekały pojedynki z najtrudniejszymi rywalami. Mimo ambitnej walki drużyna uległa ekipom FA Legnica oraz FAMILY Cup Warszawa tracąc łącznie 12 goli, a nie strzelając ani jednego.

W szóstym i zarazem ostatnim meczu I rundy Mazovia zmierzyła się z gospodarzami tj. miejscową Radomszczańską Akademią Piłkarską (RAP). Pojedynek nie rozpoczął się dla nas korzystnie, gdyż Tomaszowianie dość szybko stracili dwie bramki. Z biegiem meczu uwypukliła się przewaga Mazovii, która zaowocowała odrobieniem strat. Ostatecznie mecz kończy się remisem 3:3. Dwa trafienia w tym spotkaniu zanotował Antek Chojecki, a jedno Janek Zając.

Mazovia z siedmioma punktami zajęła ostatecznie w grupie piąte miejsce i chłopcom pozostała walka o miejsca 7-14. Do sukcesu jakim był awans do walki o najwyższe lokaty zabrakło zaledwie jednej wygranej.

Drugą rundę Mazovia rozpoczyna od remisu 2:2 z drużyna PTC Pabianice. Gole dla naszych drużyn strzelił Antek Chojecki oraz Maciej Błaszczyk. Rywalizację zespołem Błonianka Błonie chłopcy zakończyli przegraną 1:4. Jedyne trafienie dla drużyna Marcina Suskiego zanotował Olek Michalec.

Pierwszy dzień zmagań w walce o miejsca 7 – 14 zakończył pojedynek Mazovii z SEMP Warszawa. Mecz ten był popisem Janka Zająca, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Swojego pierwszego gola w turnieju strzelił także Kajtek Kępa.

W niedzielny poranek Mazovię czekały trzy spotkania kończące ich udział w turnieju. Chłopcy zawiedzeni nieco swoimi wynikami w 1 rundzie swoją rywalizację potraktowali bardzo poważnie i drugim mecz z Zawiszą Pajęczno na tym turnieju zakończyli wygraną 7:0. Po dwa gole zanotowali: Chojecki, Zając oraz Nikodem Ćwikła. Swoje kolejne trafienie zanotował także Maciek Błaszczyk.

W pojedynku z drugą ekipą SEMP Warszawa Mazovia także odnotowała pewne zwycięstwo. Tym razem drużyna pokonała rywali 6:2 (2x Chojecki; 2x Zając; Błaszczyk oraz Mateusz Twardowski).

W ostatnim meczu Mazovia walczyła z drugim zespołem RAP Radomsko. Rywalizacja ta przebiegała pod dyktando naszych piłkarzy, jednak mimo wielokrotnych prób uderzeń na bramkę przez graczy Mazovii, futbolówka nie chciała wpaść do siatki. W końcowych fragmentach ten impas strzelecki udało się jednak przełamać. Zwycięskie trafienie zanotował grający na pozycji obrońcy Filip Deredas, który został przez trenera Mazovii wybrany najlepszym graczem ekipy Tomaszowa podczas Porto Cup.

Mazovia kończy turniej bilansem 6 zwycięstw, 2 remisów i 4 porażek. Nauka piłkarska jaką chłopcy pobrali podczas weekendowych zmagań jest jednak bezcenna.
Turniej Porto Cup ostatecznie wygrał Klub Sportowy Błonianka Błonie, który zdominował rywalizację. Drugie miejsce zajęli chłopcy reprezentujący drużynę Family Club. Na trzecim miejscu uplasowała się Legnica.

Skład: Wojtek Przybyłek, Jakub Wołczyoski (obaj bramkarze) - Kajtek Kępa, Filip Deredas, Antek Chojecki, Nikodem Dwikła, Maciej Błaszczyk, Jan Zając, Nataniel Grzywacz, Mateusz Twardowski, Olek Michalec

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe