Tragiczny wypadek w Wiadernie

  • 15.12.2020, 16:17
  • Powiatowa Komenda Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Tragiczny wypadek w Wiadernie
Tomaszowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do jakiego doszło w Wiadernie w gminie Tomaszów Mazowiecki. W wyniku zdarzenia, mimo udzielonej pomocy medycznej, śmierć poniósł 51-letni pieszy. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i korzystanie przez pieszych z elementów odblaskowych.

14 grudnia 2020 roku kilkanaście minut po godzinie 17:00, dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wiaderno, gdzie natychmiast skierował patrol RPI oraz ruchu drogowego. Na miejscu policjanci zastali 27-latkę, która w momencie zdarzenia kierowała osobową toyotą oraz leżącego na chodniku, nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i do czasu przyjazdu karetki pogotowia kontrolowali jego czynności życiowe. Zespół ratownictwa medycznego  po udzieleniu niezbędnej pomocy na miejscu, przewiózł 51-latka do szpitala w Tomaszowie. Niestety na skutek poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Pracujący na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, iż 27-latka  poruszała się od ulicy Ludowej w Tomaszowie w kierunku ulicy Dąbrowskiej. Jadąc przez Wiaderno najechała na leżącego na jezdni w miejscu nieoświetlonym i niewyposażonego w elementy odblaskowe 51-latka. Kierująca toyotą była trzeźwa. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
 
PAMIĘTAJMY!

Bycie bezpiecznym równa się z tym, że jesteśmy widoczni. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie czy to, zawieszki, opaski, kamizelki bądź też torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków. Im niżej umieścimy odblask tym wcześniej zostanie on zauważony przez kierowcę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za brak elementu odblaskowego grozi mandat do 100 złotych.
 

Powiatowa Komenda Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

5 minut wolnej, odwazniejszej Polski
5 minut wolnej, odwazniejszej Polski 15.12.2020, 22:30
Zdjęcia nowej hali przy II LO (nowej w sensie - pierwszej jaką szkoła będzie miała, nie ze nowej ktora zastapi starą. Nie, nie. Mi się wydaję że gdy budowano w PRLu II LO to oni planowali ze ta pseudosala gimnastyczna to bedzie stołówka szkolna, tak jak w ILO. Bryla budynku na to wskazuje. Tam byly jeszze na dachu kiedys wieksze kominy wentylacyjne, pewnie pod kuchnie. W latach 80. byl kryzys + rozktradanie (bo to zawsze trzeba powtarzac), no i stołówkę 3 RP nazwala salą gimnastyczną. To nie jest sala gimnastyczna, to jest wieksza sala lekcyjna, jakas wlasnie stolowka, cos takiego), zatem zdjecia PRAWDZIWEJ sali do W-Fu będą niekoniecznie moje. Czyjekolwiek. Nawet w pochmurny dzien nowyh obiekt prezentowac bedzie sie wysmienicie. Postawi ją katecheta Arkadiusz Broniarek za pieniądze ktore przywiózł [CEMZURA CENZURA]

3 kadencji PiSu na szczeblu centralnym juz nie bedzie, a od tego zalezał rozwoj Tomaszowa, wiec niech Broniarek spieszy się jak tylko moze. Pobudowac nawet z jakimis bledami to zawsze lepiej niz nie robic nic. Nic jak profesjonalnie wygladajacy dyrektor Węgrzynowski pseudonim "rącie rącie potrząsam"

Tzn bledy jakie moga sie tam zdarzyc? Teren nie jest zalewowy, nie jestpodmokly... formaknie wykituje moze jeden-drugi wykonawca by wymigac sie od roboty mimo, ze hajs przytulony, za pol roku odpali po to samo nową firemkę widmo, no ale coz "taki mamy klimat" Byc moze bedzoe trzeba dolozyc bańkę z tego powodu

Takze tak. Zdjecie niekoniecznie moje. Czyjekolwiek.

Jeszcze tak na marginesie, niedawno 60 urodziny a zarazem 30 lecie krytykanctwa i szydery obchodzi absolwentka II LO Annnniesia Łuczak. Tomaszowska intelektualistka, ktora pija kawę z "przyjaciółmi z Niemiec na placu Kosciuszki" (chyba w te budzie Czytay Cafe - nie wiem? To jest z wpisu na blogu), zatem z NIEMCAMI ....bez 1 jezyka obcego (?) zatem 30 lecie owocnego zycia w wylewaniu scieku na innych. Za chwile emeryturka i jeszcze z 20 lat potrzasanie bańką w gescie dezaprobaty. Jeszcze zaczepnie dodam - ...bez dzieci... hi hi :) Bedzie reakcja listrujaca mnie? Poproszę :))

W zasadzie to jest osoba ktora - AŁ ktora jedynie czym sie moze pochwalic to spowalnianiem JAKIEGOKOLWIEK mysli rozwojowej. Nic sie nie dzialo, ale do tego jeszcze nalezy dolozyc balast w postaci Agniesi :)

Agniesia jest tu tylko symboliczna.

Memły, w kazdym miescie, nawet najwiekszym takie są, no ale u nas są to tomaszowskoe memły. Zaszkodzic, wysmiac, porechotac jak komus sie cos zlego stanie.

Zwabione do miastra w czasach najwiekszego rozwoju (mieszkanie za free, pewna praca),i bezrwdnosc, tak tak, bezradnosc gdy trendy są negatywne.
Tylko fakty
Tylko fakty 15.12.2020, 21:43
Zdjecie tu jestfajne, a juz niedlugo będą piękne zdjęcia pię[CENZURA]j hali przy II LO, na którą hajs przywiózł An[CENZURA] Maci[CENZURA]. Dyrektor Arkadiusz Broniarek (przypomnijmy katecheta), zarządza wprawdzie półtora roku minus udar, czyli 20 razy krócej od pana poprzendika o profesjonalnym wyglądzie i zerowych możliwościach przez 30 lat, ale 4 baniole (przypomnijmy mimo, ze katecheta), udało mu się zorganizować z środków spoza Tomaszowa. Sala będzie [CENZURA CENZURA CENZURA CEMZURA dość tego kur.wa chwalenia, nie jest ziomem, nie chce sie kolegowac, chodzi do kosciola a to nie jest trendy wsrod fajnych choc nieco z kompleksami, nie jest fajne Dosć! CENZURA CENZURA CENZURA]
Cichy
Cichy 15.12.2020, 18:40
Przeniesienie potrąconego mężczyzny przez prowadzącą pojazd oraz żonę poszkodowanego z jezdni na chodnik, przed przybyciem służb ratowniczych, powinno być uznane przez prokuraturę jako możliwa przyczyna spowodowania nieumyślnej śmierci.
Piesi to pijacy i lenie
Piesi to pijacy i lenie 15.12.2020, 17:32
Nie jest napisane czy ofiara była pijana, więc pewnie był też trzeźwy. Skoro nie żyje to nawet gdyby szedł, można zawsze powiedział, że leżał. Droga kręta, zasuwała stówką. Przy 50 by go na długich światłach dojrzała nawet leżącego. Ale nie wydaje mi się by leżał.
Me
Me 15.12.2020, 17:14
Żal dziewczyny. Trauma na cale życie. Męzczyny tez oczywiście ale niestety bez osiwetlenia i tak sie nieszczęśliwe trafiło.

Pozostałe