Rozpoczynają się szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej

  • 18.01.2021, 09:57 (aktualizacja 20.01.2021, 14:57)
  • redakcja
Rozpoczynają się szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej
Od poniedziałku pensjonariusze domów pomocy społecznej są szczepieni przeciw COVID-19. Osoby te otrzymają szczepionkę na miejscu w placówce, w której przebywają. Rząd szacuje, że szczepienie otrzyma ok. 70 tys. mieszkańców DPS-ów. W Tomaszowie Mazowieckim akcję szczepień podopiecznych domów pomocy społecznej prowadzi Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Szpital czeka obecnie na dostawę szczepionek, które mają dotrzeć do nas jeszcze dzisiaj . Zaszczepionych ma być ok 300 osób. Zajmie to ok. 2 dni. Szczepienia obejmują także podopiecznych prywatnych domów pomocy społecznej. Trzeba tylko pamiętać, aby dokonać ich zgłoszenia.

Aby otrzymać szczepionkę, mieszkańcy DPS-ów nie będą musieli opuszczać placówek. Będą do nich kierowane mobilne punkty szczepień. Będą to punkty z Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które opiekują się danym domem, a w przypadku braku POZ, będzie to mobilny punkt ze szpitala węzłowego.

Zgodnie z przewidywaniami szczepienia w DPS-ach mają zakończyć się najdalej w piątek 22 stycznia

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień. Przyjęcie szczepionki będzie także potwierdzone przez specjalny system, który umożliwi weryfikację zaszczepienia (m.in. kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O
O 18.01.2021, 20:41
Najpier musza sie odbyc szczepienia, a naraxie nie ma szczepien bo jest brak szczepionek. A pytanie glupio zadane.
@
@ 21.01.2021, 11:17
raczej twój wpis jest głupi.
Czy nie widzisz i nie czujesz tego, że zadaniem tego wirusa jest ograniczyć liczbę osób w wieku już nie produkcyjnym.
Ciekawe
Ciekawe 18.01.2021, 14:56
ilu pensjonariuszy przeżyje to szczepienie?
Kuba
Kuba 21.01.2021, 14:40
Widziano ich w Biedronce bardzo ożywionych jakby energii dostali, to stała kllentela po tzw małpki czyli 100 mg wódeczki.

Pozostałe