Śmieci droższe także w Inowłodzu

  • 01.02.2021, 14:39 (aktualizacja 03.02.2021, 19:16)
  • redakcja
Śmieci droższe także w Inowłodzu
           W piątek, 29 stycznia 2021 r. odbyła się XXXII sesja Rady Gminy Inowłódz, na której podjęte zostały uchwały w sprawie:
  • zmian budżetu Gminy Inowłódz na rok 2021,
  • wyboru metody ustalania opłaty  za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz ustalenia stawki tej opłaty,
  • ustalenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, bez względu na długość okresu korzystania z nieruchomości.

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, uchwalono w wysokości 23,00 zł od osoby miesięcznie, jeżeli odpady będą zbierane w sposób selektywny.

Częściowe zwolnienie z opłaty dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady w kompostowniku pozostało bez zmian w wysokości 3,00 zł miesięcznie na nieruchomość.

Roczną ryczałtową stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, bez względu na długość okresu korzystania z nieruchomości, uchwalono w wysokości 181,00 zł za rok, jeżeli odpady będą zbierane w sposób selektywny.         

Ponadto Przewodniczący Rady Gminy Inowłódz oraz Wójt Gminy Inowłódz przedstawili obszerne informacje o działaniach podejmowanych pomiędzy sesjami.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jacek
Jacek 11.02.2021, 00:25
Spalarnie budujemy bedzie taniej. Mieszkańcy zdechną ze smrodu ale bedzie taniej! Brawo!!!!
Blum
Blum 01.02.2021, 21:01
Za kadencji PiS wszystko idzie w cenę...

Pozostałe