
Warto przy okazji wspomnieć, że dla niektórych pracowników (tych oczywiście najważniejszych i tych bardziej ważnych) Starostwa Powiatowego praca zdalna nie rozpoczęła się wraz z "atakiem" Sars - Cov - 2. Już wcześniej pracownicy uskarżali się, że kontakt z przełożonymi mają ograniczony, że członków Zarządu Powiatu trudno jest złapać w... pracy, że uzyskanie decyzji, podpisu, jakiejkolwiek konsultacji, graniczy często z cudem Nic dziwnego, skoro organizowano zbiorowe wycieczki na uroczystości, akademie, podróże do Pałacu Prezydenckiego. Do tego przecinano wstęgi, uczestniczono w konferencjach prasowych, licznych wigiliach, wieczerzach wielkanocnych itd. Od początku kadencji widać było, że członkowie zarządu poczuli wiatr "pod narty". To i odlecieli... tylko robota stała w miejscu i się w rękach nie paliła, Zresztą do dzisiaj wydaje się, że... stoi... niczym gipsowa figurka Św. Antoniego na moim biurku (a jakże, ja także ją dostałem razem z innymi świętymi księgami z okazji jubileuszu samorządu terytorialnego - przecież nie wyrzucę arcydzieła sztuki sakralnej sfinansowanego z pieniędzy podatnika)?
Warto przy tym pamiętać, że piątka członkowie Zarządu Powiatu zbiorowo odpowiadają za bezpieczeństwo i to nie tylko zdrowotne mieszkańców. Czy w czasie, kiedy obłożony pracą SANEPiD, w dodatku zdziesiątkowany przez zarazę borykał się z problemami, etycznym jest korzystanie z możliwości "zdalnego leniuchowania"? Pytania nasuwają się same/
- Ilu członków Zarządu Powiatu Tomaszowskiego korzystało w minionym roku z możliwości tzw. pracy zdalnej?
- Ile dni tego rodzaju formy zatrudnienia wykorzystali poszczególni członkowie Zarządu Powiatu?
- Co zadecydowało o kierowaniu członków zarządu na pracę zdalną?
- W jaki sposób członkowie zarządu dokumentowali podejmowane przez siebie czynności służbowe w trakcie pracy zdalnej.
- Czy członkowie Zarządu Powiatu wykorzystali należne urlopy wypoczynkowe za 2020 rok?
- Ilu pracowników Starostwa korzystało z formy zdalnej?
Jak się dowiadujemy, w 2020 roku wykonywanie pracy zdalnej zostało polecone czterem Członkom Zarządu Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim. Skorzystali z niej: Leszek Ogórek - 15 dni; Elżbieta Łojszczyk – 7 dni; Marek Kubiak – 26 dni; Michał Czechowicz – 20 dni.
Mając na względzie trwającą epidemię Członkowie Zarządu Powiatu otrzymywali w 2020 roku polecenie wykonywania pracy zdalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zaleceniami. Praca zdalna wykonywana była w ramach obowiązującego zakresu zadań dla poszczególnych członków Zarządu i podlegała uzgodnieniu oraz kontroli jej wykonania przez Przełożonego. Przełożony pozostawał w stałym kontakcie z Członkami Zarządu Powiatu w zakresie realizacji zadań.
- czytamy w odpowiedzi gładkie i nic nie mówiące nikomu formułki. Ciekawym natomiast jest, że polecenie pracy zdalnej w 2020 roku otrzymało 46 pracowników Starostwa (poza ww. Członkami Zarządu). Oznacza to, że cztery najważniejsze osoby skorzystały z tej formuły w sposób nadreprezentatywny :)
Efektem tych "dodatkowych dni wolnych" jest oczywiście nie wykorzystanie urlopów wypoczynkowych. Członkowie Zarządu Powiatu wykorzystali je w niepełnym wymiarze. Jest nadzieja, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zrobią to do końca III kwartału 2021 roku.
Tak na zakończenie, być członkiem Zarządu Powiatu, to naprawdę niezła fucha. Można przychodzić do pracy kiedy się chce, wychodzić o dowolnej porze. W sumie za nic się nie odpowiada, bo przecież decyzje podejmuje, nie ten czy ów z imienia i nazwiska, ale.... Zarząd. Jak ten Zarząd pracuje zdalnie, to żadnych decyzji nie podejmuje. Co miesiąc kilka tysięcy na konto wpływa. Obserwuję to od lat i daję słowo: można siedzieć w tym miejscu i latami nic nie robić. Inaczej jest kiedy się zostanie prezydentem? Tu odpowiedzialność jest bardzo konkretna i osobista.
Jedynym mankamentem jest to, że poza starostą i wicestarostą, członkowie zarządu słabo zarabiają. Radzą sobie jednak i z tym problemem. Otrzymują dodatki za zastępowanie niektórych naczelników... ale to już temat na całkiem inny felieton
PS.
Taki mój pomysł na codzienny wieczorny felieton
Z ZUS i US zakupy robią też mam😁
ty też robisz skoro widzisz . plociuchu nie oczerniaj ludzi nieuku
To plociuch czy oczerniacz ? To zupelnie inne pojęcia.
Pozostańmy przy plociuchu tak lepiej i zgodnie z prawdą 😃
Amen.
Z tą osobistą odpowiedzialnością prezydenta (wójta, burmistrza) to nie jest tak do końca. Prezydent upoważnia pracowników do działania w jego imieniu i to oni potem ponoszą odpowiedzialność.
a może jako pierwsi zaczniemy płacić . nierobom za użytkowanie swojego mieszkania , komputera , itp 'Przecież nicnierobienie jest uciążliwe i szkodliwe dla zdrowia. Chyba jesteśmy po dobrej zmianie w Korei Północnej
W Starostwie zapewne koroną sieje, że hej. Stąd Kubiak na zdalnym. Ciekawe, że nie bał się koronki, gdy jechał ze swoim klubikiem "Nemo" na komercyjny obóz... Ciekawe, że nie boi się koronki i prowadzi zajęcia na basenie stacjonarnie, nie on-line... Inteligentna ta pandemia, skoro mu daje na ten czas dyspensę...
Wszystko w swoim czasie i w oparciu o dokumenty. Nie podatek jest problemem ale transfery finansowe finansowe w drugą stronę. Media są martwe. Dziennikarstwo też. Jeśli kto mi powie, że publikowanie setek zdjęć, nastawionych na bezmyślne i bezrefleksyjne przeglądanie tzw. klikbajty to uprawianie dziennikarstwa, to ja mam inną wizję. Inną sprawą jest to, że media odpowiadają na zapotrzebowanie. Ludzie dzisiaj nie oczekują poważnych tekstów. Ich potrzeby informacyjne zaspokaja mikroruch kciuka po ekranie smartfona. Przeciwko czemu więc protestować. Niezależne media? Jakieś znacie w TM? Ostatnio chyba tylko TIT i NT.
Nie ma czegoś takiego jak niezależne media. Media prywatne są zależne od reklamodawców. Jak kasę płacą Ci, którzy są bardziej w lewo niż prawo, to i gazeta będzie w lewo. A jak w prawo to w prawo. Liczyć można jedynie na pluralizm. Ja żeby wyrobić sobie zdanie na jakiś konkretny temat czytam o nim w kilku źródłach.
A w mojej ocenie NT nie jest niezależny.
Plan wydatków POWIATU ogółem na rok 2021 został ustalony w wysokości 175 420 648 zł
Liczba ludności powiatu to 117 852
Zatem ta zabawa kosztuje nas 1500 zł rocznie na osobę.
Czteroosobowa rodzina wrzuca do powiatu 6 000 zł rocznie na zabawę tych ze zdjęcia.
A Ty Misiek nie protestujesz dzisiaj przeciwko podatkowi od mediów?
Wszystko wskazuje na to, że od tego portalu nie płaci się podatku. To działalność statutowa. 😎
TA GRUPA TO POWINNA BYĆ NA MIEJSCU, MAMY ZDALNY SEJM, SENAT,ZDALNE SAMORZĄDY, W TYM ZDALNYM KRAJU WSZYSTKO POSTAWIONE NA GŁOWIE, A CO Z MIASTEM? PROSIMY O PEŁNĄ RELACJĘ.
Bartuś: prosiłeś o pełną relację, i co ? I jajco!!
Czyli słowem Starostwo to "kraina" miodem i mlekiem płynąca.... Żyć nie umierać. Tylko kasę trzeba skądś brać. Więc najlepiej zlikwidować DPs! Gdyby głupota miała skrzydła...
Ciekawe jak będzie z "absolutorium" .... ?