Koronawirus zabija. Wczoraj zmarło 241 osób. Dwie z nich w Tomaszowie

  • 19.02.2021, 15:16 (aktualizacja 25.02.2021, 10:56)
  • redakcja
Koronawirus zabija. Wczoraj zmarło 241 osób. Dwie z nich w Tomaszowie
Badania laboratoryjne potwierdziły 8777 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej na Mazowszu – 1427. Zmarło 241 osób – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. W samym Tomaszowie mamy rekordową liczbę 47 przypadków

Potwierdzone przypadki dotyczą województw: mazowieckiego (1427), śląskiego (829), pomorskiego (787), warmińsko-mazurskiego (732), wielkopolskiego (676), kujawsko-pomorskiego (601), dolnośląskiego (554), małopolskiego (548), łódzkiego (495), podkarpackiego (464), zachodniopomorskiego (346), lubelskiego (328), lubuskiego (299), podlaskiego (271), świętokrzyskiego (142) oraz opolskiego (122).

156 zakażeń - podało MZ - to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Resort poinformował również o śmierci 42 osób z powodu COVID-19 oraz 198 osób z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

"W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów" - wskazano w raporcie.

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono łącznie 1 623 218 przypadków zakażenia koronawirusem, spośród których zmarło 41 823 osób. 

Z powodu koronawirusa w szpitalach jest 12 441 osób, 1306 pod respiratorami

2021-02-19, 10:21

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 12 441 osób, pod respiratorami jest 1306 pacjentów – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 26 421 łóżek i 2637 respiratorów. Kwarantanną objęte są 163 974 osoby.

Koronawirus przyczynił się do śmierci m.in. 94 lekarzy i 73 pielęgniarek

2021-02-19, 09:47

Koronawirus przyczynił się do śmierci m.in. 94 lekarzy, 73 pielęgniarek, 2 diagnostów laboratoryjnych, 13 dentystów, 5 farmaceutów, 7 ratowników medycznych i 5 położnych – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Udostępnione PAP w piątek zestawienie pokazuje, że od początku epidemii w Polsce zakażenie SARS-CoV-2 wykryto m.in. u 22 149 lekarzy, 1801 diagnostów laboratoryjnych, 56 069 pielęgniarek, 5349 położnych, 3245 ratowników medycznych, 2138 dentystów i 2430 farmaceutów.

Rzecznik MZ: ostatnie wzrosty zakażeń to pokłosie naszej zwiększonej aktywności

2021-02-19, 11:20

Ostatnie wzrosty zachorowań na COVID-19 to pokłosie zwiększonej aktywności; można powiedzieć, że mamy początek trzeciej fali epidemii - powiedział w piątek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaapelował, by nadchodzący weekend spędzić odpowiedzialnie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 8777 nowych zakażeniach koronawirusem. Najwięcej przypadków zanotowano na Mazowszu – 1427. Zmarło 241 osób.

Rzecznik MZ komentując na konferencji prasowej najnowszy bilans koronawirusa w Polsce zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie wzrastają wskaźniki epidemiczne. Wskazał, że rośnie m.in. średniotygodniowa liczba zakażeń, więcej osób zgłasza się także do POZ na testy. Z kolei w piątek - jak dodał - pierwszy raz od dłuższego czasu zanotowano wzrost liczby pacjentów przebywających z powodu Covid w szpitalach.

"Można powiedzieć, że mamy początek trzeciej fali. Ona nie kształtuje się tak dynamicznie, jak kształtuje się ta fala na Słowacji czy w Czechach. (...) Ale niestety obserwujemy trend wzrostowy" - powiedział Andrusiewicz.

Zaznaczył, że to, jaka będzie dynamika trzeciej fali, zależy od społecznej odpowiedzialności. "Jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich reguł, jeżeli sobie nie poluzujemy zbytnio w najbliższych dniach i tygodniach, to mamy szanse kontrolować te wzrosty” - powiedział.

Podkreślił, że obecne wzrosty zakażeń to "pokłosie naszej mobilności, zwiększonej aktywności". "Systematycznie spadające wyniki uśpiły troszeczkę naszą społeczną czujność. Ten okres, który był dla nas ciężki psychicznie (...) odreagowaliśmy w pewien sposób po poluzowaniu obostrzeń, po otwarciu galerii handlowych. Ta dynamika naszych kontaktów międzyludzkich wzrosła" - wskazał rzecznik.

Dodał, że wydarzenia z ostatniego weekendu w Zakopanem znajdą odzwierciedlenie w statystykach w przyszłym tygodniu.

Rzecznik przekazał też, że obecna transmisja mutacji brytyjskiej wzrosła do 10 proc. "Jeżeli porównywalibyśmy to jeszcze do transmisji tego wirusa sprzed tygodnia, to mamy dwukrotny wzrost" - zauważył.

Andrusiewicz zaapelował, by "ten weekend był dla nas weekendem odpowiedzialności".

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Admin
Admin 24.02.2021, 08:32
Zgony spowodowane chorobami układu krążenia 40,5%
Zgony spowodowane nowotworami 26,4%
Zgony spowodowane chorobami układu oddechowego 6,7%

z powodu lub przy udziale COVID-19 < 0,075 %

O co chodzi ?
Czy pod Covidem ukrywają to że tak naprawdę padamy bo służba zdrowia całkowicie padła ?

Okazuje się, że w 2020 r. było najwięcej zgonów od czasów II wojny światowej !!!
W ciągu niecałych 53 tygodni, które liczył 2020 rok, w Polsce zmarło ponad 480 tys. osób !!!

Dlaczego pod tragedią jaką jest Covid Państwo "kręci lody" poprzez potężne i liczne dotacje dla kościoła, marnotrawstwo pieniędzy (100 afer PiS), odcięcie obywateli od służby zdrowia, szkolnictwa, często pracy i biznesu, drastyczne podnoszenia podatków w tym ukrytych, największą inflację w europie ?

Podczas pandemii sami sobie przyznają potężne nagrody i dotacje gdy na nas spada bieda !!!!
wydatki państwa w 2021 roku:
- KANCELARIA PREZYDENTA RP 205 374 000 zł
- KANCELARIA SEJMU 529 069 000 zł (460 posłów + sejm to tylko 2 razy więcej niż prezydent - czy on podciera się złotymi banknotami ?)
- NAJWYŻSZA IZBA KONTROLI 313 566 000 zł (żart ? co oni ścigają jakiś drobnych dyrektorków z administracji ?)
- INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ 412 418 000 zł (żart ?)
- Administracja publiczna 7 597 056 000 zł
- Fundusz Kościelny 140 834 000 zł
tomaszowianin
tomaszowianin 25.02.2021, 17:49
no i jeszcze O. Tadeusz.
To co? Zrzucamy przyłbice i idziemy na ulice? Należałoby!
d
d 22.02.2021, 13:31
Ludzie już się orientują, że tu nie chodzi o w i r u s a.

Dopóki całe społeczeństwo nie przejrzy w porę na oczy to czeka nas niewolnictwo wprowadzane pod przykrywką tej modnej choroby.
Benek
Benek 23.02.2021, 07:41
Ale większość tych ludzi nie może doczekać się świeżej dawki szczepionki na Covid-19, będącej dla nich wybawieniem od stresu i niepewności.
$
$ 20.02.2021, 15:43
Rak zabija, udar zabija, zawał zabija, stres zabija, alkohol zabija, papieros zabija, grypa zabija, itd...
Jimmy
Jimmy 21.02.2021, 12:40
Raka, zawałów, udarów, grypy, zapalenia płuc itp. już nie ma, medycyna się z nimi rozprawiła. Ludzkość boryka się już tylko z jedną, ostatnią chorobą - COVID19 :)
varan
varan 21.02.2021, 19:41
grypa zmieniła płeć i została covidem ;)

Pozostałe