Kurier do domu - jak zamówić?

  • 12.04.2021, 12:00 (aktualizacja 19.04.2021, 10:02)
  • redakcja
Kurier do domu - jak zamówić?
Nadawanie przesyłek w przeszłości wiązało się z oczekiwaniem w długiej kolejce na obsługę, wysokimi opłatami i towarzyszącą nam niepewnością dotyczącą tego, czy przesyłka w bezpieczny sposób dotrze do odbiorcy. Dzisiaj jednak jest to tylko wspomnienie. Nadawanie paczki z domu za pośrednictwem kuriera jeszcze nigdy nie było takie proste. Jak zamówić kuriera do domu? Na co zwrócić uwagę, przygotowując paczkę? Jakie są zalety związane z usługą kurierską do domu?

W jaki sposób łatwo zamówić kuriera do domu?

Bez względu na to, czy chcemy wysłać paczkę do klienta, prezent do bliskiej osoby mieszkającej na drugim końcu Polski czy chcemy zwrócić towar, nie musimy już poświęcać czasu na skomplikowane formalności związane z nadaniem przesyłki. Wraz z Allekurier, wysłanie przesyłki czy towaru będzie czystą przyjemnością. Dlaczego to takie łatwe?

Platforma Allekurier umożliwia skorzystanie z wielu usług kurierskich, zarówno w ramach transportu krajowego, jak i międzynarodowego. W łatwy, szybki i wygodny sposób możemy nadać paczkę za pośrednictwem przejrzystego formularza. W zależności od wysyłanego towaru (paczka, paleta lub list), określamy podstawowe parametry, a na ich podstawie platforma automatycznie ukazuje nam oferty wszystkich firm kurierskich, posortowanych od najbardziej atrakcyjnych cenowo.

Nam jedynie pozostaje wybrać opcję nadania z domu, wpisanie podstawowych danych nadawcy i adresata i już. Paczka zostanie odebrana spod drzwi naszego domu lub firmy i w błyskawiczny sposób trafi do odbiorcy. 

Odpowiednie przygotowanie paczki to podstawa 

Niezależnie od tego, czy wysyłamy przesyłkę wcześniej opłaconą, czy jest to wysyłka paczki za pobraniem, bardzo ważnym elementem jest odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie nadawanej paczki. Na co zwrócić uwagę, podczas pakowania przesyłki? Przede wszystkim opakowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest kartonowe pudełko, które jest wytrzymałe i odporne na wszelkie potencjalne uderzenia mechaniczne. Co więcej, zawartość paczki powinna być równie dobrze zabezpieczona. W zależności od rodzaju towaru, jaki wysyłamy, wnętrze przesyłki powinno być wypełnione materiałem amortyzującym wszelkie interakcje. Może to być styropianowa wkładka, odpowiedni wypełniacz lub papier. Tak przygotowana paczka powinna zostać przez nas dobrze zaklejona.

Dlaczego pakowaniem przesyłki powinniśmy się zająć jeszcze przed jej nadaniem w serwisie Allekurier? Ze względu na wymóg podania wymiarów paczki. Na jej podstawie jest wyliczana cena usługi, dlatego dopiero zapakowany i precyzyjnie zmierzony towar da nam pełne dane na temat ceny usługi. Gdy zapakowany towar zostanie zmierzony i zważony, możemy z powodzeniem przystąpić do wypełnienia intuicyjnego formularza Allekurier. 

Dlaczego warto korzystać z usługi nadania przesyłki bezpośrednio z domu? 

Usługa kurier do domu, zapewniana przez Allekurier to gwarancja wygody, komfortu i bezpieczeństwa naszej przesyłki. By wysłać paczkę, nie musimy już tracić czasu na wizyty w punktach pocztowych. Wystarczy, że w dowolnym momencie wypełnimy formularz i od razu otrzymamy informację, kiedy możemy spodziewać się wizyty kuriera. 

Szybkość i wygoda to jednak nie wszystko. Wciąż w przypadku usług kurierskich najważniejszym czynnikiem, który decyduje o wyborze danej usługi, jest cena. Allekurier zapewnia nam transport nawet o 70% tańszy niż bezpośrednio na stronie przewoźnika. Co więcej, za pośrednictwem strony otrzymujemy jasną informację na temat tego, jaki jest koszt danej przesyłki we wszystkich firmach kurierskich. To pozwala nam na wybór najtańszego rozwiązania, co znacznie zmniejszy koszty wysyłania towarów i przesyłek. 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

swój
swój 12.04.2021, 22:39
Kurier to jest ostatnia deska ratunku gdyż trzeba siedzieć w domu i na niego czekać. Paczkomaty to jest to co każdy chce.
gruby
gruby 13.04.2021, 08:05
Ale do paczkomatu trzeba iść na pieszo bo emzetki pokasowane, lepiej żeby kurier dostarczał do domu paczki.

Pozostałe