Żołnierze i terytorialsi walczą z pandemią także w Tomaszowie

  • 23.04.2021, 08:07 (aktualizacja 27.04.2021, 10:25)
  • redakcja
Żołnierze i terytorialsi walczą z pandemią także w Tomaszowie
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej od kilku miesięcy koordynują działania w walce z pandemią od strony wsparcia przez wojsko. Działania przeciwkryzysowe na obszarze województwa łódzkiego wykonują wspólnie z żołnierzami wojsk operacyjnych.

 Wojskowi nieustannie wspierają służbę zdrowia i placówki medyczne, policjantów i wspólnie z nimi monitorują przestrzeganie kwarantanny, pobierają wymazy, transportują cysterny z tlenem medycznym, pomagają w opiece nad pensjonariuszami w domach pomocy społecznej, pracują w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Strzałkowie a także wydają żywność w punkcie PCK w Łodzi.

Od 19 kwietnia żołnierze rozpoczęli wsparcie administracyjne i logistyczne powszechnych punktów szczepień w województwie łódzkim w: Łodzi, Zgierzu, Radomsku, Opocznie, Tomaszowie Mazowieckim, Kutnie i Skierniewicach.

Każdego dnia w działania w walce z pandemią koronawirusa zaangażowanych jest do 250 terytorialsów i żołnierzy wojsk operacyjnych –  25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa i 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Misiek
Misiek 24.04.2021, 20:41
Czy oni wiedzą jak to robić?
Jak dobrze że jesteśmy calkiem rozbrojeni czuję się bezpiecznie gdyż władza przynajmniej nie będzie do nad strzelać jak w prl.

Pozostałe