Jaki materac kupić w Suwałkach?

  • 24.04.2021, 05:01 (aktualizacja 27.04.2021, 21:08)
  • Artykuł partnera
Jaki materac kupić w Suwałkach?
Co kilka lat konieczny jest mały remont w sypialni. Zazwyczaj obejmuje on pomalowanie ścian, oczyszczenie podłogi czy wymianę dekoracji na nowe. Warto jednak pamiętać, że wygląd sypialni nie wpływa na jakość snu. Podczas prac remontowych należy wziąć pod uwagę także wymianę starego materaca na nowy. Zobacz jaki materac będzie dla Ciebie najlepszy

Materac idealny dla Ciebie

Wymieniając materac na nowy nie możesz zapomnieć o tym, by dobrać model dostosowany do twoich potrzeb. Pomimo, że w sprzedaży jest mnóstwo różnych materaców nie każdy z nich jest dla Ciebie. Materace uniwersalne, idealne dla każdego użytkownika nie istnieją, ponieważ ludzie różnią się od siebie, mają różne potrzeby i preferencje dotyczące snu. Dlatego zanim kupisz konkretny model dokładnie sprawdź Suwałki materace dostępne w okolicznych sklepach stacjonarnych i internetowych.

Materac twardy czy miękki?

Na to jaki materac będzie dla Ciebie najlepszy mają wpływ przede wszystkim budowa Twojego ciała (w tym waga) oraz Twoje preferencje. Aby ułatwić wybór odpowiedniej twardości materaca producenci zaczęli stosować uniwersalny system oznaczeń. W sklepach możesz spotkać się z symbolami od H1 do H4, gdzie:

  • H1 – oznacza miękkie materace, dedykowane osobom do 60 kg, w tym dzieciom;
  • H2 – to średnio miękkie materace, dedykowane osobom o wadze od 50 do 80 kg;
  • H3 – to średnio twarde materace, dedykowane osobom o wadze od 80 do 100 kg lub lżejszym;
  • H4 – to twarde materace, dedykowane osobom o wadze powyżej 100 kg.

Powyższe oznaczenia twardości można spotkać zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Ich znajomość z pewnością przyda Ci się podczas zakupu nowego materaca.

Materace podzielone na strefy

Jeśli lubisz nowinki technologiczne możesz wybrać dla siebie materac podzielony na strefy twardości. Zazwyczaj w materacach wydzielanych jest ich siedem. Twardość w poszczególnych strefach jest dobrana do potrzeb konkretnych części ciała użytkownika, co ma na celu poprawę komfortu spania. Doskonałym przykładem takiego materaca jest Hilding Makarena. Zanim jednak wybierzesz materac podzielony na strefy twardości musisz wiedzieć, że są sytuacje, w których nie spełnia on swoich funkcji. Jest tak wówczas, gdy użytkownik jest bardzo niski lub wysoki. Wówczas poszczególne strefy materaca nie pokrywają się z częściami ciała, co źle wpływa na jakość snu. Siedmiostrefowe materace nie sprawdzają się również w przypadku osób, które podczas snu zmieniają pozycję i krążą wokół własnej osi.

Materace dwustronne

Materace dwustronne to rozwiązanie idealne dla większości użytkowników. Materac kupuje się zazwyczaj raz na kilka lat, a w tym czasie może zmienić się waga czy preferencje dotyczące twardości posłania. W przypadku modeli o dwóch zróżnicowanych stopniach twardości wystarczy odwrócić materac na drugą stronę, aby spać na wygodniejszym dla siebie podłożu.

Decydując się na zakup nowego materaca nie wybieraj pierwszego, który zobaczysz. Najpierw dokładnie przejrzyj różne Ostrowiec materace i sprawdź, który z modeli spełnia Twoje wymagania co do twardości, wielkości i rodzaju. A kiedy już będziesz pewny, że wybrany model jest idealny dla Ciebie – kup go i ciesz się doskonałym snem.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe