Inowłódz z nowym logo

  • 01.05.2021, 08:22
  • redakcja
Inowłódz z nowym logo
29 kwietnia 2021 r. odbyła się XXXV sesja Rady Gminy Inowłódz.  

Oprócz stałych punktów porządku obrad tj. rozpatrzenia uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Inowłódz na lata 2021-2037 i zmian budżetu Gminy Inowłódz na rok 2021 radni długo obradowali nad sytuacją przedsiębiorców z terenu Gminy Inowłódz, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.

W kwietniu ubiegłego roku uchwalono zwolnienie z obowiązku zapłaty 50% podatku od nieruchomości za okres kwiecień, maj i czerwiec 2020 r. przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Gminy Inowłódz w zakresie przygotowywania i podawania posiłków spożywanych na miejscu, usług hotelarskich oraz działalności związanej ze sportem, rozrywką i rekreacją. 

W styczniu br. została podjęta decyzja w sprawie odroczenia terminu płatności za I, II,III,IV ratę podatku  od nieruchomości za 2021 r. dla przedsiębiorcy prowadzącego  działalność związaną ze sportem. 

 W lutym br. w związku z długotrwałymi ograniczeniami funkcjonowania palcówek gastronomicznych, uchwalono  zwrot opłaty I raty dla przedsiębiorców, którzy wnieśli w terminie do dnia 31 stycznia 2021 r. jednorazowo opłatę za rok 2021 za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie Gminy Inowłódz za rok 2021.

W związku z trwającymi obostrzeniami i utrzymującą się trudną sytuację niektórych przedsiębiorców, na kwietniową sesję br., zostały przygotowane dwa projekty uchwał: w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości i przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości wskazanym przedsiębiorcom.

Ostatecznie uchwalone zostało zwolnienie z obowiązku zapłaty 50% podatku od nieruchomości za miesiące: kwiecień, maj, czerwiec 2021 r. dla przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie usług hotelarskich o przeważającym kodzie w PKD w podklasie 55.10.Z i 55.20.Z.

Ponadto w czasie sesji Wójt Pan Bogdan Kącki zaprezentował projekt logo Gminy Inowłódz (projekt w załączeniu), który został wybrany przez Gminną Komisję Ukształtowania Krajobrazu Kulturowego i Przyrodniczego w Gminie Inowłódz i będzie pełnić ważną funkcję reklamy i promocji Gminy Inowłódz.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 01.05.2021, 19:02
Wiadomo, że te wszystkie, opisane powyżej inicjatywy, to inicjatywy Wójta Gminy Inowłódz Bogdana Kąckiego. Dla Niego i dla wszystkich innych wójtów, radni gminy to tylko "kwiatek do kozucha" , przyklepujący to, co wymyśli wójt.
Tak więc, chwała Bogdanowi Kąckiemu za Jego pomysły.

Powracając do bezmózgich radnych każdego szczebla: około 10% tych radnych, to ludzie myślący. Pozostałe 90%, to istoty bezmyślne, przechodzące na sesje tylko po to, aby na koniec miesiąca odebrać to swoje o.b.s.r.a.n.e dietki. Oni mają sprawy swoich wyborców w głębokiej... "poważaniu".

Pozostałe