Konie z atestem

  • 03.05.2021, 09:07 (aktualizacja 09.05.2021, 08:20)
  • redakcja
Konie z atestem
Zakończyła się atestacja 5 policyjnych koni z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Mazowieckim z siedzibą w Smardzewicach. Sprawdzian był podzielony na dwa etapy.

Podczas pierwszego jeźdźcy wraz z końmi zdawali egzamin w jednostce macierzystej m.in.  z ujeżdżania   na padoku, pokonywania przeszkód, indywidualnej próby ujeżdżeniowej na czworoboku, jazdy zespołowej,  jazdy konnej w ruchu ulicznym, próbę sprawności użytkowej indywidualnie. Drugi etap atestacji odbył się 28 kwietnia 2021 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Zarówno funkcjonariusze jak i konie pełniący służbę w tej jednostce musieli wykazać się umiejętnościami przed komisją z Komendy Głównej Policji.

Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowanie tłumu. Dlatego też podczas atestacji  jeźdźcy i konie  musieli zaprezentować wyjątkowe opanowanie  jak i również umiejętność jazdy w szykach  w różnego rodzaju konfiguracjach. Dużą sztuką jest panowanie nad końmi w niecodziennych dla nich warunkach – przy huku petard, w dymie, w ogniu zarówno w grupie jak i indywidualnie. W weryfikacji tych umiejętności udział brali  policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. To była również dobra okazja dla funkcjonariuszy żeby sprawdzić jak pracuje się z tak dużym zwierzęciem i jak postępować by nie utrudnić mu pracy.

Jeźdźcy i ich konie spisali się na medal - cała piątka przeszła pomyślnie atestację na kolejne 18 miesięcy. Warto dodać, że już po raz kolejny podczas atestacji „gościnnie” wystąpili również funkcjonariusze wraz końmi z  Sekcji Konnej Straży Miejskiej w Łodzi

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rotmistrz Sztacheta
Rotmistrz Sztacheta 04.05.2021, 18:20
Są jakieś personalia odpowiedzialne za prawidłowe wyszkolenie i utrzymanie w kondycji zwierzaków typu koń ,czy one same tak się ładnie ogarniają kopytami :-) .

Pozostałe