Policja użyła siły wobec kobiety na oczach jej dziecka. Powodem brak maseczki

  • 18.06.2021, 18:03 (aktualizacja 18.06.2021, 18:24)
  • News4Media
Policja użyła siły wobec kobiety na oczach jej dziecka. Powodem brak maseczki iStock Zdjęcie ilustracyjne
Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach wyjaśni, czy użycie siły funkcjonariuszy wobec kobiety, która miała nie osłonić twarzy maseczką, było zasadne. Policjanci zastosowali środek bezpośredniego przymusu – obezwładnili kobietę na oczach jej 9 – letniego dziecka. Według dr. Aleksandry Piotrowskiej, to zdarzenie mogło być traumą dla dziewczynki, a jego konsekwencje mogą być widoczne w przyszłości.

Zakuli w kajdanki i rzucili na maskę

W publikacji Echa Dnia czytamy o interwencji, która miała miejsce w okolicach Kielc, na jednej ze stacji paliw. Policjanci mieli zauważyć tam kobietę, która nie osłoniła maseczką twarzy. Odmawiała też okazania dokumentów twierdząc, że nie popełniła przestępstwa. Według relacji kobiety, to miało być powodem, dla którego mundurowi zdecydowali się użyć wobec niej siły.

„Kobieta opowiada, że w niedzielę, 13 czerwca, około godziny 18 wychodziła ze stacji paliw w Kostomłotach II w podkieleckiej gminie Miedziana Góra, zatrzymali ją policjanci i kazali jej się wylegitymować. Kiedy się nie zgodziła, wyjaśniając, że nie popełniła żadnego przestępstwa, miała zostać rzucona na maskę samochodu i zakuta w kajdanki, a wszystko to działo się na oczach jej 9 – letniej córki.” – podaje Echo Dnia.

Według informacji, które przekazuje, kobieta została uwolniona po tym, jak ostatecznie zdecydowała się okazać dokumenty. Na potwierdzenie swoich słów, wykonała też obdukcję, która wykazała zwichnięty nadgarstek, krwawe podbiegnięcia na ramionach i skręcenie więzadeł w kolanach. Sytuację zarejestrowała kamera monitoringu stacji paliw.

Policja potwierdza zdarzenie

Szpital, po uzyskaniu informacji, że wobec pacjentki została użyta siła, automatycznie zgłosił sprawę na policję. Jak podaje Echo Dnia, które nagłośniło sprawę, Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wyjaśni, czy użycie siły wobec kobiety było uzasadnione.

„W trakcie interwencji kobieta odmówiła podania swoich danych policjantom i wylegitymowania się, co jest jej obowiązkiem. Pomimo kierowanych próśb, kobieta nie zastosowała się do nich, dlatego zostały użyte wobec niej środki przymusu bezpośredniego.” – tak interwencję Policji komentował dla Echa Dnia Karol Macek, rzecznik kieleckiej policji.

Problem jest większy, niż może się wydawać

Całe zdarzenie obserwowała z samochodu 9-letnia córka mieszkanki Kielc. Według psycholog Aleksandry Piotrowskiej, to wydarzenie może być dla niej bardziej dotkliwe, niż fizyczne obrażenia matki.

- Dziecko, które było świadkiem takiej sytuacji, odczuwało ogromne przerażenie. Myślę, że nie potrafiło wyjaśnić sobie i odpowiednio zinterpretować tej sytuacji. Dorosły człowiek miałby z tym problem, a co dopiero 9-letnie dziecko. Nie dość, że było świadkiem gwałtownego zachowania, które wyglądało na zastosowanie przemocy, to jeszcze ofiarą tego zachowania była matka dziecka, co dodatkowo podnosiło poziom pobudzenia emocjonalnego – wyjaśnia nam ekspertka.

Pytana o to, czy trauma, z którą musiała zmierzyć się 9-latka, może wpłynąć na nią przyszłości, dr. Aleksandra Piotrowska odpowiada, że w najlepszym wypadku u dziecka może odzywać się niepokój. Takie przeżycie jednak powodować w dalszym życiu wyraźne reakcje lękowe.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Strong
Strong 23.06.2021, 20:22
Kolejna łzawa płaczka z niedawnego spacerniaka. Sama nie przestrzega prawa. Później policja zła, a na sam koniec ona poszkodowana i jeszcze bardziej cała rodzina do trzeciego pokolenia. Polska rzeczywistość.
Aga
Aga 18.06.2021, 19:39
Srodki przymusu bezposredniego....co oni sobie mysla, ze mozna od razu sie na ludzi z łapami rzucać. Sprawa w sadzie niech te policyjne gnidy wiedza ze nie sa bezprawne!!! Niech sie wezma za prawdziwa bandyterke a nie samotna kobiete na stacji na maske rzucaja wielcy bohaterzy i straznicy porzadku... gdy sa potrzebni nigdy ich nie ma ale za ***y do ludzi sie czepiaja. tfuuu wstyd.
siostra Agii
siostra Agii 20.06.2021, 22:22
No i kolejna mocno urażona, której respektowanie przepisów prawa nie dotyczy. Sama się nie zastanowiła jaką traumę zafundowała swojej 9 letniej córce, pokazując jak nie powinna się zachować - to matka? Prawo jest dla wszystkich, a ona co święta krowa z Indii? Teraz to nasza policja niedobra. Trzeba było jednak pomyśleć wcześniej, a nie po. Kolejna uciemiężona, sponiewierana życiem, leczona szpitalnie, komedia..., a w mózgu siano. Jak zwykle wnioski zawsze po wszystkim, a przed nie ma kto racjonalnie pomyśleć o skutkach takich swoich poczynań.

Pozostałe